Американски фудбал - NFL лига

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Го најдов цитатот,само шо сакав да го постирам си викам ај уште 10 секунди стрпи се,може ќе пукнат Field goal :pos::pos::pos:
Се глеаше уште лани дека имаат потенцијал, ама чоукнаа јако уз влагањето у GOD моуд на Роџерс. :D Сеа им се погодија у рукињава и ситуацијата со Кeenum. Ја таман сакав да пишам колку се заеба Зимер со земениот тајмаут кога беа во одбрана, ќе му беше потребен за сеа на крај за FG.

A и убеден бев дека ќе го промаши филд голот Форбат и ќе го промашеше стопосто ако Сеинтс не изигра вака дебилно у одбрана... :tapp:

Прејаки утакмици за гледање вечерва, pure gold што би рекле америве :cuc:
 
Член од
31 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
209
Текалот на сејфтито беше како од некоја урнебесна комедија изваден статичен ресивер промарши во фаза на фаќање :confused::oops::rolleyes:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Ау мемињава после утакмицава се он поинт.

Цел фб ми е со квалитетен шитпостинг :D
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Неам зборови, фантазија.
Инаку цело утро чекам ѓубрето Томлин да презеде одговорност и еднаш засекогаш да замине. Каков глупак. Па моето познавање од овој спорт е 0,1% и пак подобро ќе се снајдев. Па до сега не сум видел он-сајд кик на 2:20. Толкаво неповерење у сопствена одбрана, која беше очајна рака на срце, ама мораше да и се даде шанса.
Жалче ми се Сејнтс, убав СБ ќе беше Брејди - Брис, ама тоа е тоа.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320



Спикинг оф Маден...

Знае некој како да играме Маден онлајн? :(

Пишав на почеток на сезона дека лани пробавме со Ел Нињо и не ни успеа....и никој не ни помогна :D

https://twitter.com/tom_thorp/status/952719544522543105

Требало подолго да е видеово али топ е и вака :D
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.442



Спикинг оф Маден...

Знае некој како да играме Маден онлајн? :(

Пишав на почеток на сезона дека лани пробавме со Ел Нињо и не ни успеа....и никој не ни помогна :D

https://twitter.com/tom_thorp/status/952719544522543105

Требало подолго да е видеово али топ е и вака :D
На пс4 играте Мејден?[DOUBLEPOST=1516024557][/DOUBLEPOST]
Неам зборови, фантазија.
Инаку цело утро чекам ѓубрето Томлин да презеде одговорност и еднаш засекогаш да замине. Каков глупак. Па моето познавање од овој спорт е 0,1% и пак подобро ќе се снајдев. Па до сега не сум видел он-сајд кик на 2:20. Толкаво неповерење у сопствена одбрана, која беше очајна рака на срце, ама мораше да и се даде шанса.
Жалче ми се Сејнтс, убав СБ ќе беше Брејди - Брис, ама тоа е тоа.
На 2:20 колку и да игра очајно одбраната се знај дека противникот оди на 3 пробивања за да го троши времето. Или 2 пробивања и пас на третиот обид. Апсолутно против Бортлс требаше да проба да го запри но тоа е глумеше херој Томлин кога не требаше. На негова душа оди поразов посебно поради неуспешните обиди на 4 даун.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320


На пс4 играте Мејден?[DOUBLEPOST=1516024557][/DOUBLEPOST]
На 2:20 колку и да игра очајно одбраната се знај дека противникот оди на 3 пробивања за да го троши времето. Или 2 пробивања и пас на третиот обид. Апсолутно против Бортлс требаше да проба да го запри но тоа е глумеше херој Томлин кога не требаше. На негова душа оди поразов посебно поради неуспешните обиди на 4 даун.
Ма какви ПСиња тоа е капитализам чист :D

Пиратска Маден НФЛ 2007 на ПЦ masterrace :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Каква утакмица сум пропуштил само, првото полувреме ме откажа да ја гледам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom