Американски фудбал - NFL лига

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.312
Прегледај го приврзокот 177429 Шо викате за ова внедела? Ми се оди на појака уплата на Грин Беј мислам дека ќе тепат.
Ја уплатив пар тикети за утре, ептен јака работа е кладење на НФЛ :D
Е сеа за тикетов...ја лично се сложувам. Грин Беј и ја ги имам двојка, се мислам да ги спојам со Вардар ракомет утре за дубл, али ќе видам.

Едино од овие ми фаќа око како потенцијално заебана утакмица Рејвенс-Браунс....Браунс допрва ќе се креваат, ептен имаат потенцијал за 4-5 години лагано до 6-7 победи да стигаат, годинава не се ни меѓу најслаби 2-3 екипи може да се рече дури...

Рејвенс се тапа ептен од друга страна, не верувам уверливо да тепаат. не дека не може да испадне кец со 5.5 хендикеп али ова ми е една од неколкуте утакмици што Браунс може да ги тепа годинава[DOUBLEPOST=1505609618][/DOUBLEPOST]
Сф 14,5
Оукленд -13,5 да покрие
Многу ми е за Оукленд границава мене. Џетс се уверливо најслаби сезонава али...никад не би се коцкал на толкава разлика :D (нели, не дека нема шанса али..ту мач ми е)
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Пишете ја Питсбург на хендикеп 1 . На Минесота нема да им игра Брадфорд со резервниот QB ќе играат. Ако не е блокирана 95 % е сигурен тип.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Пишете ја Питсбург на хендикеп 1 . На Минесота нема да им игра Брадфорд со резервниот QB ќе играат. Ако не е блокирана 95 % е сигурен тип.
Нема да ја блокираат, туку ќе покачат граница или за доста ќе намалат коефициент. Јас пуштив 9.5 хендикеп на 2.4 во спортлајф
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Добри стримови за НФЛ? Пошто на ТВ ќе се гледа ракомет, да ги гледам Петриотс на стрим.
Гостковски си продолжува. :D
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Rams - Washington 2 ko planina na 2.4
Ја мислам дека нема лесно да поминат Редскинс овде...

Чикаго :facepalm:

Пушти си го рукито да игра барем, ко што направи Тексас, кој кур со овој Гленон..
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Ги чекам Џетс со Оукленд минус на поени и нормално најненормалните работи се случуваат... Промашен лет на топка за 60+ јарди ТД на Џетс, фамбл на пант на 5 јарди на Џетс и лесен ТД за Линч... Само надеж останува за во второ полувреме :D
Инаку работите се враќаат во нормала во НЕ, само да видиме како ќе се снајдат со ресивери, Хоган и Гронк со мали повреди.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ај вие поискусниве со нфл, има надеж дека ќе продолжи утакмицава вечерва или тешко?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom