Американски фудбал - NFL лига

Дискусија во форумот 'Останати спортови' започната од Neno-WH, 24 септември 2008.

 1. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  11.875
  Допаѓања:
  3.945
  Ова фејсбуков лоша работа, ми вика у 7 саат утакмица и јас си мислев 7 саат локално време кога тоа 7 по македонско.
  А баш убав натпревар одиграле Стилерс :)
  Веќе за следно коло знам дека у 7 саат по македонско играат во Минесота. Се надевам камера ќе ја покже другарка ми Ракел.
  --- Споено дупло мислење, 11 септември 2017 ---
  Ова фејсбуков лоша работа, ми вика у 7 саат утакмица и јас си мислев 7 саат локално време кога тоа 7 по македонско.
  А баш убав натпревар одиграле Стилерс :)
  Веќе за следно коло знам дека у 7 саат по македонско играат во Минесота. Се надевам камера ќе ја покже другарка ми Ракел.
   
 2. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  9.847
  Допаѓања:
  10.799
  Фантази боговите ја земаа првата голема жртва, Дејвид Џонсон од Аризона во аут околу 10-12 недели
  Штета, еден од поомилените играчи ми е
   
 3. dace@mkd

  dace@mkd

  Член од:
  7 април 2015
  Мислења:
  939
  Допаѓања:
  442
 4. true blue

  true blue

  Член од:
  21 мај 2008
  Мислења:
  7.852
  Допаѓања:
  8.381
  Добра текма била Чарџерс-Бронкос, не ми се седеше до касно. А не била лоша и Сентс-Викингс. Добри Бредфорд и Симиан (или како и да се чита). А пошто јас си ги пратам, изгледав хајлајтс од Петриотс, добро прво полувреме, после се изгубија, поготово во одбрана. Секондарито нигде го немаше. (бар од тоа што видов во овие 8-9 минути)
   
 5. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.545
  Допаѓања:
  841
  Како некој што ја гледаше цела утакмица, лајнбекерите на Патс се изгубија, поготово после повредата на Хајтауер, а кога се повеќе играчи треба да пазат на играта на трчање се отвара повеќе простор за пасови итн итн :D
   
 6. TripleG

  TripleG

  Член од:
  25 мај 2016
  Мислења:
  135
  Допаѓања:
  153
  Да се запишам за прв пат на темава со тоа каков несреќен крај имав во фанатзи ова утро. Не успеав да се пријавам за Кајгана лигата но играм повеќе па така во една на -3 поени во H2H дуелот на 3 минути до крајот, кикерот во мојот фантази тим МекМанус (Денвер) промаши field goal кој би ми донел 5 поени со тоа и победа, за на крајот Коо (руки кикерот на Чарџерси) да му го блокираат field goal за продолжение во кое со само неколку јарди од Андерсон (Денвер) и едно фаќање на Тајрел Вилијамс (Чарџерс) би издвојувал победа во H2H дуелот. Bad luck :(

  fantasy2.PNG
   
  На Leo Bonnie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.006
  Допаѓања:
  65.081
  Солидно прво коло за гледање.

  Рано е да земам сите екипи да ги анализирам али од ова што го видов (фала богу една недела не значи ништо мислењево го комбинриам со тоа што го мислев пред почеток на сезона и после лани) очекувам Атланта да си се бори едвај за Плејоф (ова веќе го имам кажано сто пати хаха) и мислам Сихокс разочаруваат. Ова ќе им биде можеи последна или евентуално претпоследна сезона како екипа при врвот.

  И лани почнаа да се распаѓаат, па ова им беше демек последна шанса да видиме до кај ќе стигнат ама...ништо не покажаа со Пакерс.

  Чарџерс и Денвер беше баш ок утакмица за гледање јер и двете екипи ми се апсолутно израмнети и не знам што да очекувам.

  Ремси....кој кур бе, ни во сто години немаше да го претпоставам резултатот...алал им вера иако очекувам лагано да си изгубат од некои по тапа екипи во склоп на сезонава :D

  Каубојс изгледаат доминантно. Џајантс очекувам да не играат плејоф како и што реков пред сезонава, партијата со Далас само ми потврди.

  Исто и Сејнтс реков дека очекувам да немаат победничка сезона и...и те како ќе се случи тоа ако првава утакмица е некаков доказ.


  Рано е ептен ипак, секако и ураганиве ќе имаат огромен ефект врз неколку екипи..

  За вторава недела очекувам Пакерс да ги тепаат Фалконс во дербито.

  Уште ми е прерано за хајп али...одлично е да се гледа (компетитивен) НФЛ фудбал после долга пауза :vozbud:
   
  На Newton' му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Nikac_Aerodrom

  Nikac_Aerodrom

  Член од:
  16 јануари 2009
  Мислења:
  2.545
  Допаѓања:
  841
  @TripleG Користи го неговото име, Younghoe :D Дефинитивно омилен кикер, буквално сите имиња на тимовите ги сменив заради легендарното име на типов.
   
  На TripleG му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TripleG

  TripleG

  Член од:
  25 мај 2016
  Мислења:
  135
  Допаѓања:
  153
  [​IMG]
   
  На Nikac_Aerodrom му/ѝ се допаѓа ова.
 10. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.006
  Допаѓања:
  65.081


  Интересно видео како Пејтриотс ги тролаа новинарите со нивниот камбек :D
   
 11. Leo Bonnie

  Leo Bonnie Умри у самочи

  Член од:
  20 декември 2008
  Мислења:
  3.460
  Допаѓања:
  3.340
  Одбраната на Пакерс изгледаше одлично во првото коло, никогаш Роџерс немал толку квалитетна одбрана. Ако можат да го задржат тоа ниво ќе биди многу тешко да се победат. Офанзивната линија беше малку послаба но им фалеше Булага на РТ така да можи да се среди и тој дел.

  За Џајантс греф ми е за дефанзивата, дечките се најдобри во лигата ама кога Манинг ги остава 24 минути во полувреме на терен се случува она од некни. И повторно се докажа дека најбитна позиција во спортов е офанзивната линија, џабе одлична дефанзива, џабе ресивери кога не можат да направат ни еден блок ни за трчање ни да му дадат време на Манинг.
   
  На Newton', Nikac_Aerodrom и Huddle им се допаѓа ова.
 12. Марли

  Марли Tci

  Член од:
  30 јануари 2008
  Мислења:
  9.847
  Допаѓања:
  10.799
  Кај е тој што викаше дека Каперник не игра у лигава поради неквалитет ?!?
  Па олку лошо отварање на сезона на позиција КБ не сум видел со години.

  Каперник мораше да биде стартер негде, па барем и на овие со повредени стартери, чак што више мислим дека толку лоши беа квотерите неделава па и за РЏIII имаше место на ростер
   
  На TripleG му/ѝ се допаѓа ова.
 13. dragonsky

  dragonsky Hate leads to suffering

  Член од:
  25 декември 2010
  Мислења:
  33.006
  Допаѓања:
  65.081
  Ауу следниве два четрвтока ептен очобол утакмици ќе се гледаат :facepalm:

  Бенгалс-Тексанс и Рамс-49ерс....колку тапа екипи се ова само..ја сфаќам дека е кул тоа сите да можат да си ги видат екипите...али ова не се уопште блокбастер екипи што би носеле рејтинг......
   
  На Newton' му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Boce1234

  Boce1234 Adrian Chase

  Член од:
  4 ноември 2016
  Мислења:
  848
  Допаѓања:
  356
  Screenshot_4.png Шо викате за ова внедела? Ми се оди на појака уплата на Грин Беј мислам дека ќе тепат.
   
 15. Newton'

  Newton' Fapstronaut

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  133
  Допаѓања:
  106
  Bengals се катастрофа и годинава , тимот има талент ама со QB како Далтон и без блокери за run game нигде не идат, Houston и годинава имаат јака одбрана ама со таа offensive line нема шанси да ја освојат дивизијата годинава. Се на се лоша утакмица , не би сакал да ги гледам повторно Bengals годинава .
   

Сподели преку: