Американски фудбал - NFL лига

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Buffalo +40,5
Baltimore 2 hen-2,5
Pittsburg 2 hen 8,5
Houston +39,5
Oakland -50,5
Green Bay -51,5
Carolina 2

77 koef

Криво ми е што не ги играв Иглс место Балтимор , Reed нема да игра за Вашингтон денес , Кливленд без првиот пик , за Њутон не знаев дека можно е да не игра , без него тешко ќе иде[DOUBLEPOST=1505057475][/DOUBLEPOST]
Немам време после да ги гледам и да имам тешко да гледам веќе познат резултат. Ќе си го барам Стилерс негде на нет.
И мене не ми се гледа со познат резултат, затоа лани имаше поплаки и коментаториве на Спорт Клуб не ги кажуваа резултатите на другите , иначе и јас гледам една од 7 што е , од 10 и сабајле што се игра натпреварот , ако се знае резултатот не е интересно
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
За добри HD линкови клик овде. За секоја утакмица ќе има посебна тема отворена. Пратев нешто од предсезоната имаше добри линкови се надевам исто ќе има и за регуларниот дел.

Предвидувања за сезоната во АФЦ победници во дивизиите Њу Ингланд, Питсбург, Тенеси и Оукланд. Вајлд кард екипи Канзас Сити и Балтимор.
Во НФЦ победници на дивизиите Грин Беј, Сиетл, Атланта и Филаделфија. Вајлд кард екипи Далас и Тампа Беј.
 
Последно уредено:
Член од
20 декември 2015
Мислења
142
Поени од реакции
61
Има или некој проблем со сликата на СК 2 во ХД на телеком?
Синсинати-Балтимор требаше да иде на двојка но е сминија со Тенеси-Оукленд
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
@Newton' тешко да иде Балтимор двојка со онаков полуповреден Флако, а може уопште и да не игра
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Тикет за ова коло
Вашингтон - Филаделфија поени +
Тенеси - Оукленд поени +
Детроит - Аризона поени +
Денвер - Л.А. Чарџерс хендикеп 2
Минесота - Њу Орлеанс хендикеп 2
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
@Newton' тешко да иде Балтимор двојка со онаков полуповреден Флако, а може уопште и да не игра
Не видов за повредени играчи пред да уплатам , ама верувам дека Andy Dalton ќе најде начин да изгубат Бенглс (y)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
За добри HD линкови клик овде. За секоја утакмица ќе има посебна тема отворена. Пратев нешто од предсезоната имаше добри линкови се надевам исто ќе има и за регуларниот дел.

Предвидувања за сезоната во АФЦ победници во дивизиите Њу Ингланд, Питсбург, Тенеси и Оукланд. Вајлд кард екипи Канзас Сити и Балтимор.
Во НФЦ победници на дивизиите Грин Беј, Сиетл, Атланта и Филаделфија. Вајлд кард екипи Далас и Тампа Беј.
Топ линк најдов на јутуб преку страната. Фала
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Јако се насамарив јас со Хјустон на 1,4, а?:pos:
 
Последно уредено:

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Јако се насамарив јас со Хјустон на 1,4, а?:pos:
Јас и со Синсинати, ти ебам тимот, мислев дека дербито ќе го добијат барем...


Пант им блокирале на Кливленд бе, каков луд тим! :pos:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Детроит уште се во ланската сезона, пак камбек у задња четвртина. :D
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Фала @Huddle , сајтот беше супер , ги гледав Eagles цела утакмица без да сецка ич . Конечно победа над Redskins :oleee:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Хјустон без квотербек ништо не праат сезонава. Синсинати исто со ова темпо ништо не праат.Атланта дефинитивно до сега најнегативно изненадување, против ваков лош Чикаго да се мачиш...
Инаку фантази боговите ги земаа првите жртви, Вудхед и Робинсон посериозно повредени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom