Амбасадорот Василевски изгонет од Белград

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ne mozam da razberam kako nekoj Makedonec moze da se raduva i likuva posle vcerasnite desavki bidejki nie se naogjame mozebi i vo polosa situacija od Srbija.
Море ќе се радувам и ќе ликувам! Како што тие се радуваа и ликуваа 1913!
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Тоа шо го избркале е нормална работа. Тое некое непишано правило:vozbud: А за Македонија не се секирајте никој немат да ја делит
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Тоа шо го избркале е нормална работа. Тое некое непишано правило:vozbud: А за Македонија не се секирајте никој немат да ја делит
Да бе,сама ќе се подели.:toe:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
Се одлучивне за страна,поточно ги одбравне американците и ќе работиме според нивни совет.
“Вие не Ме избравте Мене, но Јас ве избрав вас“
Евангелие по Јован, 15:16

Христијанска душо, исфрли ја омразата од своето срце.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
И што ќе постигнат со тоа што ќе го избркаат :tapp:?! Тоа нема да им го врати Косово.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Komentarive na forumot za ovie ozbilni temi se povekje od bedni!!!

Ne sakam nikoj da se najde uvreden arno ama nikoj ne ja sogleduva situacijava realno i site kako papagali povtoruvaat frazi koi im se serviraat od strana na okupiranite mediumi vo Makedonija kako i frazi od soopstenijata na posle vcerasniot den i povekje od jasno nepostoeckata i poltronskata vlada na RM pod dirigentskata palka na Gruevski koj nemase hrabrost nitu da ja opravda svojata postapka za priznavanjeto na "kosove"

Nacinot na koj e piznaeno 'kosove" od nasa strana e poekje od zalosno i posle da ne se cudime koga ke ne snajdat nekoi raboti kako sto se blokadi,ekonomski sankcii,zatvoreni granici,od strana na nekoi nasi sosedi.

Sekogas na balkanov sme se prodavale za sitni interesi i sme bile sitni dusi i zatoa nikogas od nas narodi i drzavi nema da bide.

Zamislete ja sega nasata situacija koja sami si ja namestivme, kako posledni bednici i poltroncinja koi rabotat kako ke im kaze mentorot i gazdata USA, zamislete kako ke ne gledaat sega Rusite i drugite zemji clenki na Eu koi ne ja priznavaat "realnata situacija na terenot" i dali ke glasaat nekogas vo nasa korist dokolku ni bide potrebno toa vo tela kako sto se EU,UN, OBSE, WTO ???

Morame dobro da se zamislime sto ke sleduva posle ovoj sramen cin so koj se stavivme vo redot zemji koi go krsat megjunarodnoto pravo i "svetosta" za nepovredivosta na granicite vo evropa.

Nasiot najgolem problem e toa sto nikogas ne sme imale dobri lideri koi ke mozat jasno i analiticki da ja sogleduvaat realnosta i da rabotat striktno za interesite na ovoj narod i ova drzava.
Zaradi toa nikogas nema da bideme toa sto sakame da bideme ramnopraven clen vo evropskata zaednica na narodite zatoa sto prvi sami se prodavame za sitni pari i tugji interesi , a takvi nikoj ne saka da ima vo svojata blizina i okruzuvanje.

Uste ednaska ke kazam sega samo da si sedime madro i da si drzime gastite bidejki posle ova sto go storija nasive nepostoecki vlasti na celo so poltroncinjata Gvujo,i Antonio ke bide mnogu zaebano za cel narod Makedonski koj nema apsoutno nikakva vina sto na vlast e dovel lugje koi rabotat za tugji interesi.
Fala Bogu eden seriozen komentar i ti go delam totalno mislenjeto.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Fala Bogu eden seriozen komentar i ti go delam totalno mislenjeto.
Epa Srbija e poznata po blokadi,ni gizatvori granicite od 1993 pa do 1996 :pos2:,tie ne mozat da najdat policajci sto ke ja cuvaat granicata a ne da ni ja zatvorat,da ne mislite deka tie se tolku mnogu jaki kako sto se prikazuvaat?Ja vidovme nivnata jacina vo 1999 godina a sto e najsmesno velea deka i pobedile vo bombardiranjeto :vozbud:.Se toa nekoj drug go diktira,dali ne mozete da svatite ili branite nekoja partija,ovoj region mora da drzi vo kriza,ovde imaat pari pa crpenje,oruzje za prodavanje...
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Epa Srbija e poznata po blokadi,ni gizatvori granicite od 1993 pa do 1996 :pos2:,tie ne mozat da najdat policajci sto ke ja cuvaat granicata a ne da ni ja zatvorat,da ne mislite deka tie se tolku mnogu jaki kako sto se prikazuvaat?Ja vidovme nivnata jacina vo 1999 godina a sto e najsmesno velea deka i pobedile vo bombardiranjeto :vozbud:.Se toa nekoj drug go diktira,dali ne mozete da svatite ili branite nekoja partija,ovoj region mora da drzi vo kriza,ovde imaat pari pa crpenje,oruzje za prodavanje...
"Ja ne odlucujem da li ću ići u boj, po tome koliko je velika sila koja mi preti, već po tome koliku svetinju branim."Sveti Knez Lazar
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Reka' su silni srbi, po uzoru Knjaza Lazara, koga od silnog junastva iz kuce ide u njivu da sere, jer ga stra'!
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
Надам се да ће Србија повући признање о имену Македонија.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Надам се да ће Србија повући признање о имену Македонија.
Кога ќе ја признаете МПЦ тогаш можеби ќе размислиме да ја смениме политиката! Од сите земји што го признаа најдоа по нашиот амбасадор да плукаат, како не им е срам четници едни, ѓубриња ја најдоа Македонија и ЦГ помали држави од нив па сега стегај заби. Нека се засрамат и Србите што живеат во Македонија!!!
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
Кога ќе ја признаете МПЦ тогаш можеби ќе размислиме да ја смениме политиката! Од сите земји што го признаа најдоа по нашиот амбасадор да плукаат, како не им е срам четници едни, ѓубриња ја најдоа Македонија и ЦГ помали држави од нив па сега стегај заби. Нека се засрамат и Србите што живеат во Македонија!!!
Sad Srbima treba biti cilj raspad Makedonije i podrzati Albance u Zapadnoj Makedoniji da se otcijepe od Makedonije.


http://www.youtube.com/watch?v=y2-bXYgC6n4
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Луѓе, пријатели!

Може ли да замолам да ги смирите хормоните сите?!

Од сите вас излегува омраза и фрустрација. Некој странец да ве чита ќе биде збунет колку е лесно да ве манипулираат од страна.

Не е добро за никој да ствараме непријатели и зла крв!

Можеме ли?


На Србите треба да им биде јасно дека Македонија беше приморана да го признае Косово. Не сме ни први ни последни, се работи за голема игра на САД, ЕУ и Русија далеку над нашите можности да влијаеме. Србија го изгуби Косово многу порано и во голема мерка по нејзина вина, а Македонија не можеше да го пополни тој јаз кој што беше створен на теренот. Тоа е што е, да не ја направиме работата поголема и полоша отколку што е (а лоша е).


Од Модераторот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom