Амбасадорот Василевски изгонет од Белград

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Сувисајд, офлеле како ќе ми легнеш на пенал за еден подолготраен бан, не за друго, туку за просрпскуење, дебилизуење и бранковизам во името "на туѓи бели дворови" - што би рекол К. С. А. Рацин!

Како сме се изглупирале јадо една која ни мајка не може да сака, ама мора?

Пиздо една малокурефска (каде пизда и малокуреец не е навреда туку вистински отслик на една реалност и реална состојба) до кога бе ќе коленичиш пред душмани??

Без оглед дали требало или не требало да се признае Косово, преку кур ми е од коленичење кај бај гањовците (вемеро) или кај малокурефцките пишмани (седесе)!

Кичма бе мамојеби, кичма малку покажете!


П.С. Ама најќеиф ми е што се призна ден по резолуцијата во ООН и на истиот ден кога им го свиткавме кралот како прдеж во Марсеј, а претходно им кажавме да знаат дека тоа баш тогаш ќе го сториме!
Јамб у најава, а ваму ми глумат лудило!

Пиздиии малокурефскиии: ...нека разберааат, клетите (insert neighboring country), македонско имеее, нема да зааагииинеееее....
Тоа што си модератор не ти дава за право да ни кажуваш како да мислиме или уште помалку да не искључуваш ако не ти се свиѓа ставот со кој ние ја БРАНИМЕ МАКЕДОНИЈА И ОД АРНАУТИТЕ И ОД ТАКВИТЕ КАКО ТЕБЕ...!!!!!!!!!!!!!!!

Можеш и да ме банираш, но тоа е само твој недостаток не мој... Недостаток на аргументи и оп... БАН...!!!
Јас на пример никогаш нема да се ситам на некого, како што ти се ситиш и викаш: "Ама најќеиф ми е што се призна ден по резолуцијата во ООН и на истиот ден кога им го свиткавме кралот како прдеж во Марсеј"... За СРАМОТА за едем модератор...!!! Ако си го осеќаш БУГАРОТ Черноземски за свој, подобро кажи : "Ама најќеиф ми е што се призна ден по резолуцијата во ООН и на истиот ден кога НИЕ БУГАРИТЕ им го свиткавме кралот како прдеж во Марсеј"...!!!

Знај дека во Македонија има сеуште МАКЕДОНЦИ...!!! Такви ко тебе се мнооогу малку... Срамно е да не поистоветуваш со тој бугар убица маму му ЈЕБЕМ...!!!

И нормално, после ова очекувам БАН... така...???
Ако е така поздрав од мене... :helou:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Тоа што си модератор не ти дава за право да ни кажуваш како да мислиме или уште помалку да не искључуваш ако не ти се свиѓа ставот со кој ние ја БРАНИМЕ МАКЕДОНИЈА И ОД АРНАУТИТЕ И ОД ТАКВИТЕ КАКО ТЕБЕ...!!!!!!!!!!!!!!!

Можеш и да ме банираш, но тоа е само твој недостаток не мој... Недостаток на аргументи и оп... БАН...!!!
Јас на пример никогаш нема да се ситам на некого, како што ти се ситиш и викаш: "Ама најќеиф ми е што се призна ден по резолуцијата во ООН и на истиот ден кога им го свиткавме кралот како прдеж во Марсеј"... За СРАМОТА за едем модератор...!!! Ако си го осеќаш БУГАРОТ Черноземски за свој, подобро кажи : "Ама најќеиф ми е што се призна ден по резолуцијата во ООН и на истиот ден кога НИЕ БУГАРИТЕ им го свиткавме кралот како прдеж во Марсеј"...!!!

Знај дека во Македонија има сеуште МАКЕДОНЦИ...!!! Такви ко тебе се мнооогу малку... Срамно е да не поистоветуваш со тој бугар убица маму му ЈЕБЕМ...!!!

И нормално, после ова очекувам БАН... така...???
Ако е така поздрав од мене... :helou:
Da taka e. Ban za malokurevizam i antimakedonizam.

Te pozdravi Vojvodina, nova federalna ednikna vo Nokija, pardon Srbija.
I te pozdravi Chernozemski, koj kako i da sakal da se deklarira, fakt e deka vi go svitka kralot kako prdez.

Ima vratka, a doprva ke vi se vraka, ova ne e nisto, cekaj, mlad malokureec si, ima vreme, ke vidis sto znaci vratka za zuilumite, prdlo eden malokurefski.


P.S. Keles, ne sum moderator, administrator sum, Zatoa mozam da te baniram.
I op, ajde na srpski forumi odi si, tuka ne!
Trk kaj Bane na placenje.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.556
Поени од реакции
278
Da taka e. Ban za malokurevizam i antimakedonizam.
Ne za tie dve pricini plus ni zbor od tie 2 prichini ne stana vo postot na Delija za antimakedonizam ili malokurevizam tuku prasanje do tebe.Koja e prichinata ti sho go banira Delija? Proiznesi se...ili kazhi deka go baniras choekot poradi neistomislenje...i sho tolku se spopali sho gi navredi bugarite?Mislam krajno e da ja proiznesish prichinata za banot negov...ili ima ili nema prichina...i neistomislenje na forum ne e prichina da banirash nekoj na forum :uvo:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Aj i ti, gitla kaj Bane na placenje poradi maloto kurence.

Tamam edna nedela raat.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ne za tie dve pricini plus ni zbor od tie 2 prichini ne stana vo postot na Delija za antimakedonizam ili malokurevizam tuku prasanje do tebe.Koja e prichinata ti sho go banira Delija? Proiznesi se...ili kazhi deka go baniras choekot poradi neistomislenje...i sho tolku se spopali sho gi navredi bugarite?Mislam krajno e da ja proiznesish prichinata za banot negov...ili ima ili nema prichina...i neistomislenje na forum ne e prichina da banirash nekoj na forum :uvo:
Не ги навредил бугарите туку македонците со самата споредба.

И зарем толкави симпатии имаш кон србољубот баниран за да бараш причини кои се повеќе од очигледни секаде каде што постирал, ама изгледа делите исти погледи во однос на српскиот интерес.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
iako ne treba nikomu da objasnuvam zosto nekoj odi na ban, bidejki sum intelektualen velikan (citaj-makedonec) vo sporedba so malokurefskite srbi i slicni deminutivni malokurefci, resiv da posocam deka za antimakedonizam se odi na ban, za propagiranje ljubov kon srbite (bugarite, grcite) vis-a-vis Makedonija i makedoncite se odi na ban, se odi na ban i za tatarenje, srbofilija, premnogu spam i trolluvanje.

Delija, ne samo na ovaa tema, tuku na poveke, a site vo podforumot politika, sere za toa kako nie, makedoncite treba da gi ljubime nasite krvnici od karsija, pritoa tvrdejki deka sekoj koj ne ja ljubi malokurefskata Srbija, mora da e bugar, tatar, a so toa go povreduva nacionalnoto cuvstvo na sekoj eden cestit i gord makedonec, gord an toa sto e roden vo Makedonija, sto zivee vo Makedonija i sto Makedonija kako drzava, donela drzavnicka odluka da priznae sosed, koj bez ogled kakov e, sepak, tuka e da ostane, bez da se vodi smetka za malokurefskite serpcinja i srbofili i nivnite hegemonisticki cuvstva i aspiracii.

Suicide otide na ban poradi izigruvanje licen drven advokat na Delija i poradi toa sto forumot kajgana, koj kolku i da e stanat tolerantoen, ne e sepak lojpurski forum kade moze koj kako prdne toa i da go stori.

Nema vrska moeto razlicno tolkuvanje na nestata so baniranja, oti da bese toa taka, odamna na ban ke bea site onie koi patat od srbofilija, malokurevizam, tataroljupstvo, grkofilstvo i albanoljupstvo, a so niv zaedno ke bea na ban i site srbofobi, bugarofobi, albanofobi (osven grkofobite, tie se cestiti lica).

Se tolerira premnogu, ne ja zloupotrebuvajte nasata tolerancija.
Ne provocirajte ne nas administratorite oti ke ja vratime poranesnata strogost.

A sega, odime ponataka, so normalni, nespamiracki, netrolovski, interesni diskusii koi gi unapreduvaat temite, a ne gi unazaduvaat.

A na temata: da potsetam deka ic ne mi e gajle za srbite, kosovarite, bugarite, grcite, no mi e keif sto od ovie odluki stradaat malokurefcite od deminutivna (insert nationality except macedonian)filija!


Go Vojvodina, go!!

Kosovo nezavisno!
Vojvodina vo Ungarija.

Uste malku pa ni Sandzak nema da bide vo Servija, a ni Pirot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom