Амбасадорот Василевски изгонет од Белград

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
А што праиме ние што Португалија ја боли стојко оти е на 2000км од Србија и нема никаков коридор низ истата ?
Или појасно што јас да берам гајле за Португалија ,кога сум Македонец?
Или сеа ке почнеш во добро познатиот стил,ами знамето,ами поштарот,ами дрн дрн јариња?

Надворешната политика ни е ТИЊА
tinja vo golem del imas pravo, ama vikam ama portugalskiot ambasador e seuste vo beograd. ili kako so sbd77 napisa udri po samarot..magereto ne go gibaj.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
tinja vo golem del imas pravo, ama vikam ama portugalskiot ambasador e seuste vo beograd. ili kako so sbd77 napisa udri po samarot..magereto ne go gibaj.

Добро бе симни тоа портокаловите наочари аман! Прочитај го внимателно првиот мој пост и може ке ти се разјасни.Сите кои ЌЕ го признаат Косово ПОСЛЕ гласањето во ОН , ќе следат соодветни мерки.Но пак викам ,малце сум скептичен за ова, но ете Македонија и Црна Гора се првите жртви,за понатаму ќе видиме
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
ако им е бе, боље косово ке го признаам одколку да им го праам кејфот на србнине!. Што сме виделе аир од србите бе ? Да те понижава, да те вика фиром, да не ти признава црква ? Ја знам дека сите соседи ни згрешиле, али ние највеќе ги забораваме србите, ради она комунистичконо `брача срби`. Не ми е криво што го признаа косово, паметна одлука.
 
Член од
1 април 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
Dobro bre lugje dali vie navistina ne gledate koj e vsusnost problemot vo celava situacija???

Ne e problemot ni Srbija, ni nejziniot odnos sprema Makedonija vo minatoto,
ne e problemot nitu vo crkvata, ne e problemot nitu jazikot, problemot e mnogu pogolem i postrasen otkolku sto se gleda...
dobro be brat! kako prvo to so go pisav jas nema nikakva vrska so liderite vo mk(iako si vo pravo za to site se koj od koj) a za priznavaneto na kosovo, pa da mu ebam majkata jas stvarno ne gledam so tolku mnogu naprajle srbite za nas pa nie treba sega da mu odime po kefo zato so "ne smetale" pravoslavni i isti ko niv!!!!!!!!!
aj dosta se glupirate mislam srbite nitu ni ja priznavat crkvata nitu ni pomagat so imeto, i poketo srbi so sum gi sretnal se so znat e da se kurcat za manastiro na granica so ni go zele i deka tito ni ja napravil drzavata! sega mozi e neubo so gi zaebavme za kosovo ama pa so treba, so vekoj da davame i da pomozvame i na srbi i na bugari i na grci i cel zivot da si kutime!?
mislam - to so go priznavme kosovo e i poke od opravdano, samo so ne trebase tolku da izbrzame!
ali aj nema veze veke, samo steta e so nasite politicari tuku taka go "otfrlija" priznavaneto na kosovo - so ustvari mozese da ni bidi od ogromna korist ako se iskoristese pravilno (t.e. ako go priznaevme vo vistinskio moment so so bi ni pomognalo vo sporo so imeto)
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
ако им е бе, боље косово ке го признаам, него оние гомната српски. Што сме виделе аир од србите бе ? Да те понижава, да те вика фиром, да не ти признава црква ? Ја знам дека сите соседи ни згрешиле, али ние највеќе ги забораваме србите, ради она комунистичконо `брача срби`. Не ми е криво што го признаа косово, паметна одлука.
Море ни едните ни другите..... да е до мене ни Косово не би го признал, нит би имал некакви special relationships со србите. Треба малку да сме повоздржани а цело време да не мрдаме со прст кога грујо му го пуше на алија
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
А што праиме ние што Португалија ја боли стојко оти е на 2000км од Србија и нема никаков коридор низ истата ?
Или појасно што јас да берам гајле за Португалија ,кога сум Македонец?
Или сеа ке почнеш во добро познатиот стил,ами знамето,ами поштарот,ами дрн дрн јариња?

Надворешната политика ни е ТИЊА
Ама оваа внатрешната шо ни е една политика,абе “со прст покажана“.:toe:

nemoj sega de deka ke umrime za jadenje radi so srbija nosot go krena....pcenica ke ima i ako treba pak od tamo ke se kupi..kaj tecelo pak ke tece,,posebno parata.
Нема да умреме бе,ќе претаме некако,иако Ванѓа не била секогаш во право.
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Море ни едните ни другите..... да е до мене ни Косово не би го признал, нит би имал некакви special relationships со србите. Треба малку да сме повоздржани а цело време да не мрдаме со прст кога грујо му го пуше на алија
мораш да бираш, нема тука средина, на крај краева сите знаеме дека ова е америчко масло.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Svetko, nemoj be taka za malokurevskite pismani od Skopska crna Gora!

Nego, ke baraat li sega da go smenime toponimot i da ne se vika sega planinata Skopska Crna Gora bidejki Crnata Crna Gora go prizna Kosovo??

Priznavme i koj kur, se tresese gorata, se rodi gluvceto, a se potresoa malokurejcite od Kuceista i Mirkovci!

P.S. Pametno napravija sto go nabrkaa onoj pijandurana od Belgrad! Tuku sto ke mu pravime nie jadnite sega nemu? Pazi sea koga ke snema rakija po prodavnici.

P.P.S. Se pokaza jadnotilakot na srbite.
Sto ne go nabrkaa amerikanskiot, hrvatskiot, bugarskiot ili nekoj drug ambasador, nego malokurefci, pa nam ni pokazuvaat sila.
Ebate grevojte.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
ако им е бе, боље косово ке го признаам одколку да им го праам кејфот на србнине!. Што сме виделе аир од србите бе ? Да те понижава, да те вика фиром, да не ти признава црква ? Ја знам дека сите соседи ни згрешиле, али ние највеќе ги забораваме србите, ради она комунистичконо `брача срби`. Не ми е криво што го признаа косово, паметна одлука.

абе кажи м ити на мене што добивме ние со тоа признавање? Што добивме? нато, еу, што? косово беше земјата која не енапдна 2001 година а ние ај признавме.
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
254
Поени од реакции
9
Лошо изгледа но тоа е тоа. Нашите политичари изиграа можеби на прв поглед лошо,но корисно. Се одлучивне за страна,поточно ги одбравне американците и ќе работиме според нивни совет. Во овие матни времиња мора да имаме некои кој држи подебел стап за да не брани од глутницата волци. Србите, никогаш не докажале дека не сметаат за свои браќа иако кај нас е обратно. Па, појдете по нивните форуми,ќе видите што коментира обичниот нивни граѓанин. Грците се наши браќа,вие му го крадете името Македонија,вие сте јужниот дел на Србија. Вие сте бугари и не знам уште што. Така е во 90% изјави. А ние застанавне во нивна одбрана,бевме против НАТО,ја нападнавне нивната амбасада, атие мнозинството на нас ни враќаат ФИРОМ. Е не можи така. За љубов е потребно двајца да вратат во и ста мера.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Сега очекувам Република Српска Краина да излезе со изјава дека го признава независно Косово.

Не за друго, пошто сакаат да признаваат отцепени територии...како Јужна Осетија и Абхазија.
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Сега очекувам Република Српска Краина да излезе со изјава дека го признава независно Косово.

Не за друго, пошто сакаат да признаваат отцепени територии...како Јужна Осетија и Абхазија.

Pazi Trnco toa ti e mec so dve ostrici i jas ne bi se zaebaval so takvi izjavi!

Bidejki mnogu lesno moze da se priznae i nekoja si druga "realna situacija na terenot" kako sto na primer moze da bide R.Ilirida pa sea ti vidi.

Ne mozam da razberam kako nekoj Makedonec moze da se raduva i likuva posle vcerasnite desavki bidejki nie se naogjame mozebi i vo polosa situacija od Srbija.

Toa e nasa najgolema tragedija sto voopsto kako narod a za politicarite ne sakam ni da zboruvam ne mozeme da gi uvidime tie raboti.
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Па сега го избркале, го избркале, така си сакаат така си прават. Нивна држава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom