Амбасадорот Василевски изгонет од Белград

Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
    1. Пристапот на форумот ви е забранет:
      Poradi antimakedinizam odi na odmor sedum dena na Panonsko more, oti samo toa vi ostana na vas malokurefskite srpcinja!
      Забраната за пристап ќе истече на: 17-10-08, 19:00
  1. Eve,ovaa poraka ja primiv od cenetiot administrator Garfield koj e tolku opsednat so Srbija što penja od usta mu iskača koga nekoj ke mu ja spomene.Ne znae kako da vodi civilizirano diskusija i na argumenti da protivreči so kontra argumenti (sekako,dokolku gi ima :P ) ,tuku vo nemokj pribegnuva do edinstvenata opcija koja mu ostanuva ( ili ne ? :P ) i dava BAN.
  2. Pa kako da mu e malce toa,dava obrazloženie deka sum baniran poradi širenje antimakdonizam i me narekuva malokufersko srpče.
  3. Jas ve prašuvam,zarem antimakedonizam e ako kažuvaš deka nekoj te laže ( VMRO-DPMNE) a zgora na toa imaš i cvrsti dokazi deka e taka ?? Zarem antimakedonizam ne e laženje na sopstveniot narod ?
  4. Nekoj kaža deka sme potomci na antičkite Makedonci.Jas velam deka ne e taka.Nie sme SLOVENI i genetski sme najslični so Srbite;defakto oni ni se brakja,ili vo najmala raka rodnini. evo zošto tvrdam taka :


Zarem sličnosta pomegju Srbija i Makedonija ne e povekje od očigledna ?

http://www.igenea.com/index.php?content=49&id=5 --Y-haplogroups in Serbia
http://www.igenea.com/index.php?content=49&id=6 --Y-haplogroups in Macedonia

I2A ,Srbija 38%,Makedonija 39%.
Što znaci ova haplgrupa ??

I2A --http://en.wikipedia.org/wiki/South_Slavs

Ovaa haplgrupa označuva deka nie,isto kako i Srbite sme SLOVENI.


P.S. Poraka do administratorot brišač na postovi što banira juzeri :
Ne se napinjaj zaludno,dzabe baniraš ,ke kreiram 1000 akaunti ako treba i na sekoj tvoj ban ke odgovoram so povtorno postiranje na ista tema : P


I za kraj :

Neka znae Srbija deka ne se site Makedonci američki slugi koi slepo slušaat i služat ISKLUČIVO za nivni interesi bez da dobijat ništo vozvrat;ne ima tuka koi gledame so svoi oči i ne dozvoluvame vladečkata SLUGOTVORNA garnitura da ni pere mozok i da ne zaglupavuva.

KOSOVO E SRBIJA !!!

E sad ko ce to da cita dugacak tekst , daj nekoja slikovnica ...po moznost so goli zenski :tapp:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
I zatoa te molam Banja Luka nemoj da podigas tenzii i da siris omraza pomegju dva mnogu slicni narodi kako sto se Srpskiot i Makedonskiot tuku probaj da razberes deka zad seto toa stojat USA od edna strana i Russia od druga strana i deka i nie i vie sme samo mali piuncinja vo edna mnogu pogolema igra.
Hajde mi reci, sta ti moze Amerika i kakve ces imati koristi od slijepe poslusnosti Americi? Neces imati korist, samo stetu.
Amerika je u ogromnoj krizi, ekonomskoj, vojnoj i postala je najomrazenija zemlja na svijetu.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Kume zevsuse samo da ti kazem da ima najlepse trebe u Banja Luci i da je odnos 1/3 u korist vise zena ...

Banja luko... junache ... brate... sta se raspravljash uopste ?

Nego reci kad da dodjemo ja i kum kod Vas u goste ( mi potlaceni Srbi iz Makedonije ) :helou:

1/10 e odnos masko-zensko majstore...:helou:

Ja vise odluciv kade kje se zenam ...
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
46
Поени од реакции
1
Kume zevsuse samo da ti kazem da ima najlepse trebe u Banja Luci i da je odnos 1/3 u korist vise zena ...

Banja luko... junache ... brate... sta se raspravljash uopste ?

Nego reci kad da dodjemo ja i kum kod Vas u goste ( mi potlaceni Srbi iz Makedonije ) :helou:
Evo ti slike iz Banja Luke :) To se prica za zene, ali ne vjerujem da je istina :) A dodjite kad hocete, dok Srbija nije zatvorila granice :)


http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=391406&page=44
 
N

n/a

Гостин
Hajde mi reci, sta ti moze Amerika i kakve ces imati koristi od slijepe poslusnosti Americi? Neces imati korist, samo stetu.
Amerika je u ogromnoj krizi, ekonomskoj, vojnoj i postala je najomrazenija zemlja na svijetu.
Drug.... da te ja nesto pitam.
Jer ti uopce imas poima s kime se tu zamaras?
Pa to su ti brale uglavnom partiski poltroni,albanci ili bugari kojima ovakav razvoj situacije (delimicno) odgovara.
Rakao sam delimicno posto i njima ne valja kad se velika corba zakuha...
al to oni nazalost nisu u stanju da shvate.
:toe:
Ostaj mi pozdravljen,nemoj se vise raspravljat,nemoj gradit svoj stav o makedoncima na osnovu onoga sta si cuo od ovih olosa ovdje...
i pali.
Ima ko da se o njima pobrine.
Nego ba... reci ti meni.... jesi li ti zaista iz Banja Luke? :vozbud:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Kako bre meni najvecem Srbinu Juzno od Srbije da zatvorite granicu ?????


1/10 pa jeli kolko je da se unajmi jedna garsonjera tamo ?

Batali se politike kad imas tolko zena tamo ...:tv:
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Hajde mi reci, sta ti moze Amerika i kakve ces imati koristi od slijepe poslusnosti Americi? Neces imati korist, samo stetu.
Amerika je u ogromnoj krizi, ekonomskoj, vojnoj i postala je najomrazenija zemlja na svijetu.
Seto toa e tocno sto go napisa no koga na vlast imas poltroni i ulizici za politicari od tipot na Milo Djukanovic i na nasiov Gruevski sto drugo mozes od takvi tipovi da cekas.

Ti velam nemoj da generaliziras i da okrivuvas cel eden narod zaradi nekoi prodadeni dusi koi rabotat po diktat od Vasington i Brisel bidejki kako sto ti napisav ni vasite Srpski politicari ne se nisto podrugi od nasive i Crnogorcive.

Morame da cekame popovolen moment odnosno da dojde do kontra teza na amerikancive i da resavame prasanja koi site zaedno ne macat.Se dotogas ke mora da si se pokrieme so usite i da si kjutime i da gledame kako Albancive so potpoa od nivnite gazdi amerikancive likuvaat i se veselat nad nasava nesrekja.

Uste ednas nemoj da podigas tenzii bidejki i ovde ima dosta lugje koi razmisluvaat so svoja glava i ne se prodadeni dusi za sitni pari na Amerive i britancive i deka koga ke dojde momentot zaedno ke se spravime so problemite koi ne macat eve vekje 20 godini.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
N

n/a

Гостин
Kako bre meni najvecem Srbinu Juzno od Srbije da zatvorite granicu ?????


1/10 pa jeli kolko je da se unajmi jedna garsonjera tamo ?

Batali se politike kad imas tolko zena tamo ...:tv:
Kume...
Nesto sam mislio da kao odmorim kuci veceras...
(jer sam umoran i osjecam se kao prebijen pas).
Al ipak... da se ja i ti okanemo od ovog olosa i gabora ovdje...
Ci be !!! Ci!
I da idemo da zarakijamo negdje? A?
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Трагично е што барем јас знам дека сум етнички албанец од Македонија и секогаш сум се декларирал како таков.

Македонци кои што се декларираат како македонци..а не се, и не признаваат...јебеш ми матер..заебана работа. :)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Kume...
Nesto sam mislio da kao odmorim kuci veceras...
(jer sam umoran i osjecam se kao prebijen pas).
Al ipak... da se ja i ti okanemo od ovog olosa i gabora ovdje...
Ci be !!! Ci!
I da idemo da zarakijamo negdje? A?
Добро де мислите ви личи ова? Ај да пишеа дечишта ке разберев ама на кој му праете инает со српскиот? Да почнам и јас албански? И некој трет таму турски? Остај што си оф топик ама и претеруваш Зевсусе, и мене некогаш за нешто ме болело ама не сум реагирал вака детски. Напрај се камен вечер ке ти помине, ама утре пак ке те боли, така да ова е готово.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
До вчера се волевте, јеботе.. како вака испадна, баш ми е жал. Заа маалку не бидна работава..
 
F

FilipMacedon

Гостин
Drug.... da te ja nesto pitam.
Jer ti uopce imas poima s kime se tu zamaras?
Pa to su ti brale uglavnom partiski poltroni,albanci ili bugari kojima ovakav razvoj situacije (delimicno) odgovara.
Rakao sam delimicno posto i njima ne valja kad se velika corba zakuha...
al to oni nazalost nisu u stanju da shvate.
:toe:
Ostaj mi pozdravljen,nemoj se vise raspravljat,nemoj gradit svoj stav o makedoncima na osnovu onoga sta si cuo od ovih olosa ovdje...
i pali.
Ima ko da se o njima pobrine.
Nego ba... reci ti meni.... jesi li ti zaista iz Banja Luke? :vozbud:
Не заборавај дека до вчера и ти беше таков издаицо една србоманска ,па дури и протести ни организираше :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom