Александар Вучиќ - најголемиот диктатор на Балканот по падот на комунизмот?

Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Вучич диктаторов ќе прима авганистанци,до кај е работата?Кај нас ве секој ден се јавуваат за се поголем број избеглици од Авганистан.Па ако плаќаат љугето струја можда и државјанство ќе добијат.Абе барем премиерот не ни е диктатор клет.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Вучич диктаторов ќе прима авганистанци,до кај е работата?Кај нас ве секој ден се јавуваат за се поголем број избеглици од Авганистан.Па ако плаќаат љугето струја можда и државјанство ќе добијат.Абе барем премиерот не ни е диктатор клет.
Важно премиерот имал поголемо срце од диктотириве и затоа ке прими луѓе со ментален склоп од пред христа.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Убаво опишано, опозиционите фаци како пуфовците, Сергеј Трифуновиќ и остала прозападна-аутошовинистичка- либерална издркотина повеќе штета прават на опозицијата отколку бенефит, а тоа господин вучиќ и те како одлично го користи.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
И оваа тема малку да ја мрднеме од место. Додека ние сме заковани на самото дно, Србија има 3,18 милијарди евра во СДИ! До крајот на годината може да достигнат 3,4 милијарди! Ова се години каде ретко кој бизнисмен решава да го инвестира својот капитал. Светот, полега, влегува во нова економска криза.

Вучиќ пред некој ден гостуваше во Cirilica. Па ме интересира, дали во сам си ја побара таблата да пишува и црта или таа цело време стои во студиото? :icon_mrgr:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
И оваа тема малку да ја мрднеме од место. Додека ние сме заковани на самото дно, Србија има 3,18 милијарди евра во СДИ! До крајот на годината може да достигнат 3,4 милијарди! Ова се години каде ретко кој бизнисмен решава да го инвестира својот капитал. Светот, полега, влегува во нова економска криза.

Вучиќ пред некој ден гостуваше во Cirilica. Па ме интересира, дали во сам си ја побара таблата да пишува и црта или таа цело време стои во студиото? :icon_mrgr:
Абе можееме да го сакамее или не, но по мене е пример како се води надворешна политика за една балканска држава.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.492
Поени од реакции
16.143
Економски тигар, како што сакаат да кажат во врвот на власта. Тоа во какви услови живеат е катастрофа, можеби малку подобри од робовине во Катар.
 
Член од
30 октомври 2021
Мислења
1.441
Поени од реакции
3.354
Протести во Србија против загадувањето и криминалната приватизација на Вучиќ.


Rio Tinto’s past casts a shadow over Serbia’s hopes of a lithium revolution

https://www.theguardian.com/global-development/2021/nov/19/rio-tintos-past-casts-a-shadow-over-serbias-hopes-of-a-lithium-revolution
Со сите кинески,, бомба,, инвестиции ,кои го загадуват и воздухот и природата ,
се како гасните комори во Треблинка.
Сегашните показатели од пред 5 минути - во рудникот Бор - 408, па 323.261.229
Воздух1.jpg
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.983
Поени од реакции
17.840
Протести во Србија против загадувањето и криминалната приватизација на Вучиќ.


Rio Tinto’s past casts a shadow over Serbia’s hopes of a lithium revolution

https://www.theguardian.com/global-development/2021/nov/19/rio-tintos-past-casts-a-shadow-over-serbias-hopes-of-a-lithium-revolution
Со сите кинески,, бомба,, инвестиции ,кои го загадуват и воздухот и природата ,
се како гасните комори во Треблинка.
Сегашните показатели од пред 5 минути - во рудникот Бор - 408, па 323.261.229
Прегледај го приврзокот 314712
Народ против народ, тоа е убавината што ја носат вазалните политичари како Вучиќ и останата багра на овие простори.

Не престанува "боље гроб него роб" и никогаш нема да престане.
 
Член од
28 април 2020
Мислења
237
Поени од реакции
321
Протести во Србија против загадувањето и криминалната приватизација на Вучиќ.


Rio Tinto’s past casts a shadow over Serbia’s hopes of a lithium revolution

https://www.theguardian.com/global-development/2021/nov/19/rio-tintos-past-casts-a-shadow-over-serbias-hopes-of-a-lithium-revolution
Со сите кинески,, бомба,, инвестиции ,кои го загадуват и воздухот и природата ,
се како гасните комори во Треблинка.
Сегашните показатели од пред 5 минути - во рудникот Бор - 408, па 323.261.229
Прегледај го приврзокот 314712

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.492
Поени од реакции
16.143
Ке видиме, ја извади вучиќ повторно фалангата да напаѓа. Искрено се надевам нема како лани во јули да се задушат прекините затоа што на некој му прдна на памет дека со овие може гандиевски да се дојде на крај. Видовме денеска ја пушти испоставата делије шабац, на инаугурацијата ја пушти од гробарите, да не зборуваме дека големите криминалци работат за ав, а ја има и полицијата, јеби га жал ми е, ама ова без жртви нема да помине.

Eве типичен пример на глуп човек во служба на режимот.

Гратис истиот монголоид, како се понаша према жена.

П. С. Видеото кое се чекаше десет години. :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom