Албум на денот

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241

Овие неколку дена се оставив слушајки Кубанска музика а посебно Buena Vista. Истражував малку за нив на нет и кога да видам тие биле тука во Мкд :( сум пропуштил навистина нешто квалитетно...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.107
Поени од реакции
16.031
The Prodigy - Experience

Се сеќавам - Experience беше првиот албум од Prodigy кој го купив. Тогаш мало крцкалче, кое штотуку загазило во пубертет, со редок брк и глас кој почнал да мутира, сиот возбуден отрчав дома со нетрпение да ја пуштам касетата купена со парите за ужина. Ја ислушав цела. Останав разочаран. Тогаш тоа време само наслушнав за Prodigy и, од тогашна временска точка незнаејќи дека ја барам Breathe која беше една од ретките песни од Продиџи кои сум ги чул, не бев свесен за големината и квалитетот на албумов. Го слушав секојдневно, по десетина пати. У меѓувреме го заборавив.

Вечерва случајно ми текна на Experience. Албумиште, нешто најдобро произведено од Продиџи. Да не го купев тогаш одамна случајно, голема е веројатноста дека немаше да имам прилика да го слушнам никогаш. И многу ќе пропуштев во животот. Вистински музички дијамант.
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2014
Мислења
106
Поени од реакции
110

Сеуште звучи свежо како првиот ден кога го слушнав. Nirvana is timeless, БРЕ !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom