Албум на денот

Дискусија во форумот 'Музика' започната од D_NazGUL, 30 септември 2012.

 1. D_NazGUL

  D_NazGUL Гостин

  Чисто ради расположение кој албум ви се матка денес низ руки?

  Ете мене:

  [​IMG]
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BrunoFresh

  BrunoFresh Гостин

  [​IMG]
   
  На PurplePuma му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Spiegel

  Spiegel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  11.041
  Допаѓања:
  9.196
  [​IMG]
   
  На Tom Waits, talevskiboss и Саншајн. им се допаѓа ова.
 4. scary

  scary

  Член од:
  11 ноември 2009
  Мислења:
  2.778
  Допаѓања:
  2.581
 5. ФиљанЧоек

  ФиљанЧоек

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.501
  Допаѓања:
  8.713
  [​IMG]
  Патем може темава да се префрли во играчница.
   
  На D_NazGUL му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Christian Lovato

  Christian Lovato stonecold

  Член од:
  2 април 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  271
  [​IMG]
   
  На Styles му/ѝ се допаѓа ова.
 7. The Cryptkeeper

  The Cryptkeeper Гостин

 8. Windfucker

  Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

  Член од:
  30 април 2010
  Мислења:
  8.436
  Допаѓања:
  15.301
  [​IMG]
   
  На Crazy Diamond му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ФиљанЧоек

  ФиљанЧоек

  Член од:
  28 јануари 2012
  Мислења:
  4.501
  Допаѓања:
  8.713
 10. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.655
  Допаѓања:
  28.696
  [​IMG]
   
  На Franscoa, Tom Waits и Crazy Diamond им се допаѓа ова.
 11. Dee_Jay

  Dee_Jay

  Член од:
  5 август 2007
  Мислења:
  3.296
  Допаѓања:
  1.469
  Не. Ако некој пишува повеќе постови во денот на темава ќе се смета за спам и ќе биде казнет.
   
 12. Crazy Diamond

  Crazy Diamond Гостин

 13. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  11.042
  Допаѓања:
  4.943
  albumot Close Up, ja čuvam se ušte kasetata od 1972,
  [​IMG]
  ama na You Tube go ima samo koncertot od edna proširena verzija na albumot a koja beše i na koncert...
  p.s. na ovoj koncert prv pat e upotreben mikrofon povrzan so kabel so baterija koja mu e pricvrstena na Tom Jones na levata noga..
   
 14. Атеист

  Атеист Дежурен Шаман

  Член од:
  2 февруари 2010
  Мислења:
  7.405
  Допаѓања:
  4.640
  Нешто ептен ново, најновиот албум на The rippingtones излезен во САД на 28ми август 2012

  The Rippingtons - Built To Last (mal).JPG
   
 15. Erich Zann

  Erich Zann Модератор

  Член од:
  13 мај 2012
  Мислења:
  13.655
  Допаѓања:
  28.696

Сподели преку: