Албум на денот

D

D_NazGUL

Гостин
Чисто ради расположение кој албум ви се матка денес низ руки?

Ете мене:

 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.874
Поени од реакции
15.831
albumot Close Up, ja čuvam se ušte kasetata od 1972,

ama na You Tube go ima samo koncertot od edna proširena verzija na albumot a koja beše i na koncert...
p.s. na ovoj koncert prv pat e upotreben mikrofon povrzan so kabel so baterija koja mu e pricvrstena na Tom Jones na levata noga..
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Нешто ептен ново, најновиот албум на The rippingtones излезен во САД на 28ми август 2012

The Rippingtons - Built To Last (mal).JPG
 

Kajgana Shop

На врв Bottom