Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Од вас поголеми магариња има ли? Му се нафрлате на човек без аргументи, само со навреди.
Вие сте магариња. Толкави, што и магарињата се срамат од вас.
Тоа е... немаат аргументи. Не ми е пишувањето никого да бранам, но... се нема капацитет за дискусија, само со навреди, без причина.[DOUBLEPOST=1466459241][/DOUBLEPOST]
Пробав да ве пребројам ама не успеав баш. Ај кажете отприлика дали сум во право:

СДС(@Darko_ufo ,@Mafo1 ,@MDI ,@Almeida ...овие се знаменосците)
- 6 членови ватрени
ДПМНЕ(@Fringe ,@Ѓорѓи Н. @Ireal...овие се знаменосците) - 5 членови ватрени

Дајте бе луѓе договорете си ферка и удрете си ќотек ко луѓе. Остајте не на раат да живееме.
Ајде кажи ми по што ме ставаш во некоја група кога воопшто не пишувам партиски.[DOUBLEPOST=1466459566][/DOUBLEPOST]
Левица дали 2ца пратеници ќе освојат.
Само ако се на заедничка листа на СДСМ.[DOUBLEPOST=1466460083][/DOUBLEPOST]
Александра Поп Стефанија веќе донесе една скандалозна одлука, која што денес за среќа беше укината.
Нели сите знаеме дека СЈО е надлежен за предмети иницирани од нелегално стекнатите прислушувани материјали. „Тврдина“ се има случено во период после снимките. По која основа СЈО е надлежно за овој случај ако го нема на снимките? Или па има и други моменти кои не ги знаеме.[DOUBLEPOST=1466460519][/DOUBLEPOST]
Се гледа дека денес си лапал сендвичи во пеколот пред суд...
А место вакви прикаски, некој аргумент валиден да спротиставиш? Или нема па удри на навреди и празни муабети.
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Jas sum nadvor od vremeto na sdsm. Nitu ke glasam za nekoj nitu nekoj mi plaka mene za da go setam svetot. Se sto imam e moe, zaraboteno vo stranstvo. Ti ratuvaj na forumi so mafo za 200e partiska plata i moli boga za cudo posto isto sranje se i dvete opcii.
Ова е сега нова шема изгледа луѓето што ги подржуваа криминалци сега од колку толку срам да велат дека сите се исти и да бараат трета опција оти нели ние сме развиена демократија и само уште тоа ни остана.

Ако е така ајде најди ни снимка од штабот каде Рада се грижи оти неможе да сокрие убиство.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Чисто да се знае кому му одговара оваа власт во Македонија. На заколнатите крвиници на македонскиот народ.

http://plusinfo.mk/vest/75513/kodzias-se-protivel-eu-da-i-vovede-sankcii-na-makedonija
Па јас не го сфаќам така баш. Се однесува на санкции кон граѓаните на РМ, ако е точно преведена изјавата.

„Грчкиот министер предложил Европската Унија да ги намали јавните притисоци врз владата во Македонија и да помага и да дејствува преку дипломатски канали.“ - Ако ова точно го толкувам - треба да престанат со мољакање на паторот преку јавни изјави „дека треба да се работи“, туку на маса да му запукаат две-три заушки и да почне конечно да соработува.

Инаку дека поголем крвник од грчката држава и од грчкиот народ на македонскиот ме разубеди паторот со делувањето на фамилијата во последниве 10 години - нема поголеми крвници од братучедите. Потопот и поморот од фамилијата однесе повеќе жртви и од сите султани, две светски, две балкански војни и сите можни природни непогоди што ја зафатиле оваа напатена земја до сега.
 
Последно уредено:

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
До сега не видовме СЈО да презентира некој материјален доказ за некаков си наводен криминал извршен од власта. Апсолутно ништо.

Наводен криминал бил начинот како се рушела дивоградба од неколку илјади м2, што е нонсенс.

Наводно Талески плаќал ученички превоз поскап од Токио, а Пишев на пресови извести дека наводно општина Струмица плаќала далеку поскап превоз за ученици и лица со специјални потреби.[DOUBLEPOST=1466507727][/DOUBLEPOST]
Чисто да се знае кому му одговара оваа власт во Македонија. На заколнатите крвиници на македонскиот народ.

http://plusinfo.mk/vest/75513/kodzias-se-protivel-eu-da-i-vovede-sankcii-na-makedonija
Или на Грција не и` одговара Македонија да се дели меѓу Албанија и Бугарија?
Или на Грција не и` одговара нова мека влада која би направила бегалски камп со 350.000 бегалци на 50 км од нејзина граница?

Против било какво забелешки на Македонија гласале сите земји кои се загрижени од бегалската криза и имаат свои полицајци во Македонија како Унгарија, Хрватска, Словенија, Словачка, Чешка, Полска и Австрија.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
До сега не видовме СЈО да презентира некој материјален доказ за некаков си наводен криминал извршен од власта. Апсолутно ништо.

Наводен криминал бил начинот како се рушела дивоградба од неколку илјади м2, што е нонсенс.

Наводно Талески плаќал ученички превоз поскап од Токио, а Пишев на пресови извести дека наводно општина Струмица плаќала далеку поскап превоз за ученици и лица со специјални потреби.
За Пишев..

СЈО да не сакаш по пошта на сите граѓани да им ги испрати материјалните докази ? Не е ова обвинителството на Зврле, кое ги пласира сите докази на куртонските медиуми, иако се води постапка за случаите.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Ова е сега нова шема изгледа луѓето што ги подржуваа криминалци сега од колку толку срам да велат дека сите се исти и да бараат трета опција оти нели ние сме развиена демократија и само уште тоа ни остана.

Ако е така ајде најди ни снимка од штабот каде Рада се грижи оти неможе да сокрие убиство.
Во комунистичкиот репресивен режим, измислени криминали србо-комунистите и комунистичките влашки националисти му накалемија на Методија Андонов Ченто и други македонски патриоти и борци во далечната 1946 година. Пред 20 години видовме дека обвиненијата од 1946 г. биле лажни и измислени. [DOUBLEPOST=1466508410][/DOUBLEPOST]
За Пишев..

СЈО да не сакаш по пошта на сите граѓани да им ги испрати материјалните докази ? Не е ова обвинителството на Зврле, кое ги пласира сите докази на куртонските медиуми, иако се води постапка за случаите.
Во секоја кривична пријава се спомнуваат наводните докази и се објавуваат. Јас до сега не видов некој материјален доказ кој ќе ми разбуди некаков сомнеж за извршен криминал.

Што се однесува до случајот за превозот организиран од оп. Струмица, материјален доказ се самите договори за превоз и начинот на кој тие се склучувале, а јас не сум обвинител па да давам оценки дали има индикации за криминал или нема. Тоа е работа на ОЈО. За жал овдека на форумов станаа повеќемина форумски “обвинители“ и на големо зборат за “криминали“, а немаат врска од правото.
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Или на Грција не и` одговара нова мека влада која би направила бегалски камп со 350.000 бегалци на 50 км од нејзина граница?

Против било какво забелешки на Македонија гласале сите земји кои се загрижени од бегалската криза и имаат свои полицајци во Македонија како Унгарија, Хрватска, Словенија, Словачка, Чешка, Полска и Австрија.
Ако некому не одговараше тврдиот став на Македонија во однос на бегалците, тоа беше Грција, затоа што на тој начин бегалците останаа во Грција. Не е таму проблемот, во друго е проблемот. На Грција и одговара оваа влада затоа што ја оддалечува Македонија од евроинтеграциите. Толку е проста работата. Гвујо работи на штета на својот народ.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Во комунистичкиот репресивен режим, измислени криминали србо-комунистите и комунистичките влашки националисти му накалемија на Методија Андонов Ченто и други македонски патриоти и борци во далечната 1946 година. Пред 20 години видовме дека обвиненијата од 1946 г. биле лажни и измислени.
Врти тркалото.
Бугаро-врховистичкиот режим на дпбне се осветуваше последниве 10 години со измислени лустрации и рехабилитирање на бугарашки крвници на Македонците, како и организирање монтирани случаи кон неистомисленици и новинари. Баш ќе ми биде кеиф и тие да го изедат к***т во исти такви случаи со неправедно судење од тефтер-судии, онака ради тебе. Да видиш дека све бива и дека не е паметно да се к****ш од позиција на власт.
Што попрво почнеш да живееш во 21 век, тоа за тебе поубаво. Не можеш да догураш до правилно реално, рационално расудување на работите пошо побааги ти е испрано мозочето, ама пробај, потруди се.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.284
Поени од реакции
36.168
На Грција најмногу и одговара раздолжување и статус кво ситуација на кризата со што ќе заглавиме целосно во нашите гомна и ќе изгубиме секаква шанса за ЕУ интеграција.

Моментално Груевски и брка на Грција неверојатно добра работа. Грците сега имаат еден мал милион аргументи да посочат дека проблемот со интеграцијата на Македонија не е спорот со името туку корупција, криминал, немање реформи.

На Грција и одговара ваква лудачка влада што става 30 метарски споменици од Александар и прави циркус од историјата на државата и е до гуша заглавена со криминал.

Моментално позицијата на Грција кон нас е најсилна во последните 20 години од периодот пред да станеме членки во ОН.

А за тоа целосно е заслужен Груевски.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.716
Поени од реакции
12.145
Ем подалеку од ЕУ ем нестабилна држава.
Во комунистичкиот репресивен режим, измислени криминали србо-комунистите и комунистичките влашки националисти..
класични татарски тези
 
Последно уредено:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Моментално позицијата на Грција кон нас е најсилна во последните 20 години од периодот пред да станеме членки во ОН.

А за тоа целосно е заслужен Груевски.
Не биле никогаш во посилна позиција. Спроведе чиста популистичко-пропагандистичка-квазипатриотска пропаганда за внатрешна употреба, а надвор ги урниса сите позиции кои некако ги имавме претходно.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
1.644
Поени од реакции
1.677
На Грција најмногу и одговара раздолжување и статус кво ситуација на кризата со што ќе заглавиме целосно во нашите гомна и ќе изгубиме секаква шанса за ЕУ интеграција.

Моментално Груевски и брка на Грција неверојатно добра работа. Грците сега имаат еден мал милион аргументи да посочат дека проблемот со интеграцијата на Македонија не е спорот со името туку корупција, криминал, немање реформи.

На Грција и одговара ваква лудачка влада што става 30 метарски споменици од Александар и прави циркус од историјата на државата и е до гуша заглавена со криминал.

Моментално позицијата на Грција кон нас е најсилна во последните 20 години од периодот пред да станеме членки во ОН.

А за тоа целосно е заслужен Груевски.

Уште една изјава што го потврдува напишаново. Настрана од популитичките јавни настапи, уште од продажбата на ОКТА, загрижувачки се врските на братучедите со Грција и грчки бизнисмени.

Касулидис: Погрешно се мисли дека ЕУ е лек за сите проблеми на Македонија


 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Со сите мафијашки структури на Балканот, фамилијата перфектно функционира. Преку образовна програма на мтв и миленко-шоу пласира теории за заговор и „патриотски“ материјал наменет за публика од калибарот на битушанец и се самопромовира како огромен патриот, а би ја распродал државава преку ноќ. На тој начин земјава остана мафијашко-шверцерска црна рупа на Европа, која ја избегнуваат сите можни светски државници, а внатре тој процес е претставен како „омраза кон големиот македонски народ“, дејстување на сорос, вештерки и п***е материне.
Не се сеќавам кога последен пат некој премиер или претседател на битна земја, светска економска, воена сила дошол во официјална посета на државава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom