Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Па незнам дали веднаш би му пишале game over. Сепак има солидна подршка меѓу народот. Ама ми изгледа дека не ја гледаат иднината на Македонија со него.
И со Путин беше така, ама гледаме до каде стигна.[DOUBLEPOST=1460818814][/DOUBLEPOST]
Настрана рејтингот, контра протестантиве по ниско не можеа да паднат. Моралот под кирија си го дадоа.
Ве боли што народот не ве сака?
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
И со Путин беше така, ама гледаме до каде стигна.[DOUBLEPOST=1460818814][/DOUBLEPOST]

Ве боли што народот не ве сака?
Ја спореди Македонија што неможи пензии да исплати без кредит да земи од еу, земја што увезува храна и жито наспроти Русија најголемата земја на светот што без проблем би преживеала и сите да и свртат грб.
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Прво научи правописно како се пишува "не може", па после научи од кого зема кредити Македонија и најпосле коментирај, за да не испаднеш смешен.[DOUBLEPOST=1460819681][/DOUBLEPOST]
Мора многу да вредам во твоите очи, штом толку си преоптеретен со мене и посветуваш толку постови за мене во еден ден.
Ti si idealen profil za prosechen t.e ne ne, ti si natprosechen podrzhuvach na vlasta.

BUGARSKI PASOSH ![DOUBLEPOST=1460820862][/DOUBLEPOST]A ke dojde toa vreme, mnogu brzo, koga site sposobni ke si zaminat i otselat zasekogas so familii, a ke ostanat samo starci i Vie sto ja podrzhuvate vlasta.
E togas, koga ke nema pari od nadvor ili aj, koga drastichno ke se namali prilivot na pari od stranstvo - sepak ke doadja minimalen priliv za da preziveat ostanatite starci. E togas, ke se zgolemi i taka veke golemata stapka na kriminal, nevrabotenost, prostitucija, semejno nasisltvo, ubistva, samoubistva, kanibalizam, incesti, izrodi, dzgan do kompletno samounistuvanje.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.279
Поени од реакции
81.454
Уште на никој не му текна да провери дали судијкиве кои ги назначуваше Мијалков имаат алиби за таа вечер.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.121
Поени од реакции
15.068
Зарем толку многу се брза па очајно се бега од судење???
Мафо-дали можиш да ми одговориш каква е таа демокритија, владеење на правото, битка со корупција, битка со непотизам која ја прокламираш, ако се знае дека една од обвинителките на Катица си ја запослила ќерка и во СЈО, а истото го направи и досегашната претседателска на Основниот суд од мојот град. Информациите се точни бидејќи двете ми се пријателки, а со обвинителката се знам многу многу време и се гледаме по слави, гости и слични работи.:bravobe:

За Шо се работи не ми е јасно.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Бранко=Никола исто е и вие велите дека Николче пишува убава историја а и двајцата се шит
Тоа твое "вие" е многу дискутабилно.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
321
Поени од реакции
115
Мафо-дали можиш да ми одговориш каква е таа демокритија, владеење на правото, битка со корупција, битка со непотизам која ја прокламираш, ако се знае дека една од обвинителките на Катица си ја запослила ќерка и во СЈО, а истото го направи и досегашната претседателска на Основниот суд од мојот град. Информациите се точни бидејќи двете ми се пријателки, а со обвинителката се знам многу многу време и се гледаме по слави, гости и слични работи.:bravobe:

За Шо се работи не ми е јасно.
и сеа зошто така за своите пријатели, им љубомориш? :([DOUBLEPOST=1460822607][/DOUBLEPOST]
Тоа твое "вие" е многу дискутабилно.
се извинувам, се надевам ке го примиш извинувањето.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.121
Поени од реакции
15.068
Не , само прашувам каква е таа демократија различна од оваа на Грујо?????

Нели протестите се за демократија, да се спаси Македонија и други дрндрн јариња......

да бидиме барем искрени дека се работи за чисто борба за власт и да не троламе многу
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom