Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.413
Поени од реакции
5.691
Еве успат нешто ретардирано кое ќе послужи за пример за идните генерацици.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=lLC2jd-ib5c
Обраќањето е како да им се обратиш на Евреите да им речиш, кого браните, имате ли очи, овој е нов Хитлер, чекате ли Холокауст да ви се деси и тогаш да разберете со кого имате работа?
Тоа што им се случи на полицајците во Куманово според мене беше класична нивна злоупотреба ... ти носат 40 луѓе 50км внатре во државата и ти организираат конфликт сред град и на крај те замолчуваат со полна кеса пари.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.618
Поени од реакции
31.826
Не, ова е народот шо го баравте, и шо се повикувавте на него цело време. Ова е тој народ. Да, токму овај,допрва ќе гледате народ.
#НемаПравдаНемаМир ! во сонот да го знаете.
Очекував пооригинална реплика. Шо е ова, ради реда си ми вратил ебаго.

Све се тоа таму некои самопрогласени интелекталци ко дотичните професори кои се фалат како да највисоко достигнување во живот им било кршењето и демолирање на канцеларија, како и високи отварувања поврзани со вандализам :D Ама нејсе. Покрај денешниве протести се има собрано и прекрасен материјал во видео записи, кој ќе се процесуира, па секое копилче кое нанело телесна повреда, тешка телесна повреда на полицаец, искинало знаме(ова е интересно дело), оштетило државен/приватен имот ќе си сноси последица.

Инаку некни после бранење на магистерски труд, се враќам со еден професор кој има 2 докторати, трет спрема во Англија, има завршено башка правен факултет и медицина, ги има положено сите испити од правосуден, нотарски до оној за извршител, со кој ние смртнициве би се гордееле барем еден да имаме положен, ко на заебанција си полагал за форензика и судско вештачење, кој го сметам за човек со најголемо познавање што сум го сретнал во животот и метафорички ми кажа една работа од околу кога начнавме политика.
Во генот на еден комуњар е вдахнато расипништвото и деструктивноста. Не му го зедов муабетот здраво за готово, ама еве денеска пак ми притекна на реченицава и согласно настаниве иди ко некое потврдување на хипотеза во средина, под одредени услови. А вмро-дпмне ги кудеше дека собрале испрдоци и продадени души комуњари во своите редови и дека истите одат на најголема штета на партијата како таква. Исто доста интересен муабет и по малку болен....

Успат еве ти го чичко Хан.
 
Последно уредено:
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Не мора јас, ама некој ке пука. Ако мислиш ке си рипнете у фотеља така без избори мора и малку жртви да дадете. Додуша не дека тие жртви ке вредат нешто, али чисто онака симболично како и при секоја "револуција" барем на 200-300 души да ви летне глава.
Вие си го сакате тоа, не јас. Не можеш да се дигаш на револуција а да те е страв да нема жртви. Мене ми е јасно дека сте пичкици ама па до толку?
И разгледај ми ги постовите, никаде не го бранам ВМРО. Они се дно ама па вие господо сте ДНО ДНА.
Преслушај ги бомбите во делот за изборите, и стави се во опозиција. Дали би прифатил да одиш на избори покрај толкави малверзации и измами ?
 

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.398
Поени од реакции
21.960
А што им смета канцеларијата „на Иванов“? Градот (кој и да е) не е само нив за да го кршат. Ако имаат гнев кон некого, нека одат таму и нека праат што праат.
 
T

templar55

Гостин
Преслушај ги бомбите во делот за изборите, и стави се во опозиција. Дали би прифатил да одиш на избори покрај толкави малверзации и измами ?
Нормално дека не. Избирачкиот список треба да се прочисти и X3 повеќе набљудувачи. Кршиш некое правило ок, власта одма да му се даде на другиот. Ама па овие нејќат избори...сакаат директива одма у власта. Е за тоа ке мора малце жртви да дадат.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Не мора јас, ама некој ке пука. Ако мислиш ке си рипнете у фотеља така без избори мора и малку жртви да дадете. Додуша не дека тие жртви ке вредат нешто, али чисто онака симболично како и при секоја "револуција" барем на 200-300 души да ви летне глава.
Вие си го сакате тоа, не јас. Не можеш да се дигаш на револуција а да те е страв да нема жртви. Мене ми е јасно дека сте пичкици ама па до толку?
И разгледај ми ги постовите, никаде не го бранам ВМРО. Они се дно ама па вие господо сте ДНО ДНА.
Ало темплар не дигај тензија никој никого нема да пука и да дупи тоа ти е исто ко да си пукал сам во себе. Сакаш Македонец против Македонец да ја направиш? Тек тогаш ни се еба државата, знаеш колку мршојадци чекаат наоколу?
Значи имајте здрав разум и во протестот се има граници до каде се иде.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.278
Поени од реакции
86.146
Господе Боже колку само фали трета политичка партија во земјава, која ќе се дистанцира од овие двете што го изедоа народов... Органски неможам да ги поднесам ниту власта ниту опозицијата маме им ебам, абе му го расплакаа мамичето на народов само ради нивни сопствени цели.

Платеници од сите страни, протести и контрапротести... абе еднаш не сме се сложиле заедно да излезиме па да му ебеме матер и на Грујо, и на Заев, Гоца, Радмила, Аљи и останатите дебелогазци кои го изедоа народов.


Еднаш, барем ЕДНАШ сложни да испадневме... ми се качи притисокот, мамето нивно мамино :place:
 
G

Goldie

Гостин
А што им смета канцеларијата „на Иванов“? Градот (кој и да е) не е само нив за да го кршат. Ако имаат гнев кон некого, нека одат таму и нека праат што праат.
Цела држава ја искрадоа овие вие сте запнале поради една скапана канцеларија
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.996
Поени од реакции
24.583
Вие вмро-овците што не знаете да мислите со своја глава :

Не сте свесни што може да настане. Терате народ против народ !
Сношти на Бихачка со автобус се носени луѓе од Куманово. Вечер повторно читам дека се собираат луѓе од внатрешноста да ги носат на контра протест. За што - да браните криминалци !
И после зашто некој пцуел ?
Море идете у три пизди материни........

Тие што се удираат во гради за партиотизам - тие се синоним како се растура држава. Како се што е просперитетно во државата гледа да се иссели во странство. Како животна желба на 90% студенти е да фатат џенем.

И кога се извадија непобитни докази за криминал ( патем гледам никој веќе не збори за полувистинити и делумно вистинити докази ), кога се формира СЈО и кога народот виде искра надеж дека МОЖЕБИ ќе се стави некој ред во оваа калакурница - вашиот фикус од председател ги аболицира СИТЕ. Мада како што вика Шкариќ, и тоа не знаете да го направите по закон, па можеби ќе падне.

Ако ова помине - од нас не бива држава ! Прашање е дали некогаш ќе имаме поцврсти докази од ова. Затоа што секој нареден мрсул од политичар ќе прави што сака и ќе иде на карта на аболиција.

Од друга страна, како беше - некои народи не заслужуваат да имаат држава. Зборам за мене лично, ако ова ебење у мозок помине кај повеќето Македонци - ти ебам и народ и све. Пејте си патриотски песни на пијано а продавајте си го достоинството за сендвич на трезно. И идете у курац.....
Ок а за сорос - овците што не се продаваат за сендвич туку за пица и што си ја покажаа културата денес : http://infomax.mk/wp/?p=53715 , http://infomax.mk/wp/?p=53722 што ке кажеш ??
Лидерот што јавно порачува веќе 2 години дека сака украинско сценарио и граѓанска војна со тие другарчињата од Беса што се за кантонизирање на Македонија ?
И на крај никогаш нејќете да коментирате дека и гомното од лидер со компанијата предавници и тој е помилуван !!!!!
Ако зборите за терање народ против народ,за полтрончето Зоки (Сорос ) има доста примери низ светов од такви ``револуционери за демократија``.
 
S

silmarillion

Гостин
Едно прашање до сите комуњари. Зошто во времето за аболицијата на Црвенковски за Заев не се бунтовавте вака на хулигански и гангстерски начин ако бевте толку правични ?
А ти?
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Контрапротести пред СДСМ хахаха не бе братче зашто постоиме?
 
T

templar55

Гостин
Ало темплар не дигај тензија никој никого нема да пука и да дупи тоа ти е исто ко да си пукал сам во себе. Сакаш Македонец против Македонец да ја направиш? Тек тогаш ни се еба државата, знаеш колку мршојадци чекаат наоколу?
Значи имајте здрав разум и во протестот се има граници до каде се иде.
Абе ја најмалку сакам тоа да се случи ама едната страна запнала жртви да дава за да си го намести газот. Мене ми е јасно дека страдаат обичните и небитните како онаа курвата што вика Куманово пак да се деси...ама тоа ти е.
Оди кажи и дека не треба да мрази, се собрало фрустрација у неа што од немање секс па до немање работа и не бира што збори.
И кога во Белгија ке најдете Белгиец што ке каже "Брисел да ви се деси" ве молам покажете ми и одма ке излезам на улица да ги подржам гнидиве. Ке кршам и јас со нив, чисто заради тоа што не сум бил во право.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Нормално дека не. Избирачкиот список треба да се прочисти и X3 повеќе набљудувачи. Кршиш некое правило ок, власта одма да му се даде на другиот. Ама па овие нејќат избори...
Како да оди на избори бе жити господ кај живејш аман во 21век со компјутер пред тебе и интернет тресиш глупости човек да незнај шо да мисли дали си будала или со сила се прајш

Власта е во тешки гомна и криминал и пола вмро треба да оди во затвор за какви избори зборуваш , изборите се последно нешто шо треба да се случи

После ова шо го напрај хорхе за избори зборуваш ? па кој сака нека е на местото на заев нема да оди на избори СЕ дури не се среди ситуацијава моментална

Остај мочајсе во избирачкиот список хорхе значи претседатело на државава што туку помилува луѓе од власта кои правеле тежок криминал и треба да лежат во затвор

луѓе аман значи будали сте или се прајте дека сте ?
 
S

silmarillion

Гостин
Темпларов има право да збори кој е пичка кој не пошто он сам отиде у Бутел :) устварииииии... Неее баш!
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Ок а за сорос - овците што не се продаваат за сендвич туку за пица и што си ја покажаа културата денес : http://infomax.mk/wp/?p=53715 , http://infomax.mk/wp/?p=53722 што ке кажеш ??
Лидерот што јавно порачува веќе 2 години дека сака украинско сценарио и граѓанска војна со тие другарчињата од Беса што се за кантонизирање на Македонија ?
И на крај никогаш нејќете да коментирате дека и гомното од лидер со компанијата предавници и тој е помилуван !!!!!
Ако зборите за терање народ против народ,за полтрончето Зоки (Сорос ) има доста примери низ светов од такви ``револуционери за демократија``.
Најди ми изјави преку писмени соопштенија, видео инсерти каде што Заев повикува на граѓанска војна.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom