Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

oon

Член од
3 ноември 2008
Мислења
2.816
Поени од реакции
1.088
Едно прашање до сите комуњари. Зошто во времето за аболицијата на Црвенковски за Заев не се бунтовавте вака на хулигански и гангстерски начин ако бевте толку правични ?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ако државјанин на РМ е доведен во ситуација да го кине знамето на РМ во екот на овие случувања, тогаш претседателот сериозно треба да се замисли што предизвикал.
 
T

templar55

Гостин

Брее Македонијо до каде дојдовме o_O
Се чудам зашто полицијата не отвара оган, ја би ги збришал сите до еден. Ако некој мора да оди курбан барем нека бидат соросоидиве. После власта нека им изгради еден споменик од стиропор и се така во круг додека снемаме стиропор или соросоиди.

Друг многу добар предлог е: Криволак сите знаеме колку е голем. Нека се соберат гнидиве од една и гнидиве од друга страна и нека започне крвопролиќе далеку од очите на обичниот граѓанин. И пример кој последен остане на тој да му се даде власта.
Битката би се викала "Криволачка" и ке биде запаметена како најидиотска битка во светот. Нормално секој член на таа битка во иднина би добил споменик од стиропор со негов лик. Набавките на стиропор ке одат на тендер, а тендерот ке го надлегува меѓународната...и така
 
Последно уредено од модератор:
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.208
Се чудам зашто полицијата не отвара оган, ја би ги збришал сите до еден. Ако некој мора да оди курбан барем нека бидат соросоидиве.
И нивните семејства! Да не се шири лозата велепредавничка!
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.618
Поени од реакции
31.826
Неможи повеќе да манипулираат со народот. Виде народот колку е сатот од ова зло на власт. Не пали повеќе ништо, па макар и да исценират и да пуштат луге да мават на полицијата.Никој повеќе не му верува, во најтесно се. На почетокот палеа такви провокаци, појќе не!
Koj народ бе Мафо? Те едни те исти ликови онде гледам јас во прв ред. Толку ли нема мажи во СДСМ па педериве ги поставија во прв ред да одат :D?

Еве успат нешто ретардирано кое ќе послужи за пример за идните генерацици.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=lLC2jd-ib5c
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.544
Поени од реакции
36.509
Се чудам зашто полицијата не отвара оган, ја би ги збришал сите до еден. Ако некој мора да оди курбан барем нека бидат соросоидиве. После власта нека им изгради еден споменик од стиропор и се така во круг додека снемаме стиропор или соросоиди.

Друг многу добар предлог е: Криволак сите знаеме колку е голем. Нека се соберат гнидиве од една и гнидиве од друга страна и нека започне крвопролиќе далеку од очите на обичниот граѓанин. И пример кој последен остане на тој да му се даде власта.
Битката би се викала "Криволачка" и ке биде запаметена како најидиотска битка во светот. Нормално секој член на таа битка во иднина би добил споменик од стиропор со негов лик.
А замисли протестираат против амнестија на политичари криминалци. Какви лудаци се значи.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Ги фрли чевлите грујо , не дека со овие другите нешто ќе цвета исти кур се сите , а најјаки се овие подржувачи од вмро никако неможат да се помират со фактот дека времето на грујо отиде
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Koj народ бе Мафо? Те едни те исти ликови онде гледам јас во прв ред. Толку ли нема мажи во СДСМ па педериве ги поставија во прв ред да одат :D?

Еве успат нешто ретардирано кое ќе послужи за пример за идните генерацици.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=lLC2jd-ib5c
Не, ова е народот шо го баравте, и шо се повикувавте на него цело време. Ова е тој народ. Да, токму овај,допрва ќе гледате народ.
#НемаПравдаНемаМир !
 
T

templar55

Гостин
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Куманово да и се деси дома во фамилијата, прво од најмладото па до најстарото (за да биде болката поголема, исто како и во Куманово)
требало специјалциве да ја фатат кучкава да и збрцат пендрак у двете дупки
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.544
Поени од реакции
36.509
Протестираат против еден криминалец за да друг дојде на власт. Море само Биркенау за вас.
Дојди де ајде со калашников да стрелаш, шо се плашиш.
Од такви патриоти ко тебе на протестот на Талат Џафери за Министер за одбрана едвај сто души имаше. Јаки вилици битно имате.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Едно прашање до сите комуњари. Зошто во времето за аболицијата на Црвенковски за Заев не се бунтовавте вака на хулигански и гангстерски начин ако бевте толку правични ?
Јас еве за мене ке ти кажам. Јас не сум комуњар а сум против овој режим. После се ова што го гледам веке година наназад јас сметам дека немам политички избор. Се испостави дека главните државни институции се партизирани и штитат невиден криминал. За минатото не сум бил во тек видејки сум помлада генерација, знам дека голем криминал бил и тогаш направен. Прашањето е зошто оваа влада не го пронајде и казни стариот криминал? сите инструменти и информации им беа 10 години на располагање. Но тоа мене не ме засега што било. Мене ме засега сега што е, и мојата логика, земајки ги во предвид сите сомнителни постапки кои ги превзема владата за да се прикрие позади законите, треба да се суди и да се докаже кој и каков криминал направил. И толку. А тие кои се плашат од СЈО, ги исмејуваат и пробуваат да ги девалвираат, со мислата дека ке го убедат народот дека сјо е некомпетентно но народот има свое мислење гледа и размислува, сјо ги придобива симпатиите на народот. Не верувам дека постои вмровец кој би гласал за сдс но верувам дека многу се разочарани со чувство на предавство од нивниот врв и тие ке превземат нешто ке станат дел од толпата народ која чувствува потреба за правда.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.227
Поени од реакции
26.014
Прaшaње дo Инглoриус
Зoштo aмбaсaдoриве сo месеци прегoвaрaa зa СЈO и дoгoвoр oд Пржинo зa Грујo се дa укине?
Oвие мирни ќе седaт? Целa гoдинa трубaт дa не се пoпречувa СЈO, a сеa демек ќе премoлчaт oвa штo се нaјaвувa зa укинувaње?
Aмбасадорите ветија дека СДСМ ќе оди на избори. СДСМ не оди на избори, Груевски ќе го укине СЈО. Проста математичка операција, ништо фрапирачки.
 
T

templar55

Гостин
Дојди де ајде со калашников да стрелаш, шо се плашиш.
Од такви патриоти ко тебе на протестот на Талат Џафери за Министер за одбрана едвај сто души имаше. Јаки вилици битно имате.
Не мора јас, ама некој ке пука. Ако мислиш ке си рипнете у фотеља така без избори мора и малку жртви да дадете. Додуша не дека тие жртви ке вредат нешто, али чисто онака симболично како и при секоја "револуција" барем на 200-300 души да ви летне глава.
Вие си го сакате тоа, не јас. Не можеш да се дигаш на револуција а да те е страв да нема жртви. Мене ми е јасно дека сте пичкици ама па до толку?
И разгледај ми ги постовите, никаде не го бранам ВМРО. Они се дно ама па вие господо сте ДНО ДНА.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom