Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Дојдени сме до степен да го поминеме пубертетот и да се исчисти работава од се што ја влечка државата надолу, мора да работиме само за нас и нашите поколенија. За Македонците само за нив зборувам другите не ме интересираат.
Апсолутно си во право. Она што ја влечка оваа држава надолу се корупцијата, криминалот и политичкото силеџиство. Сега е вистински момент да се расчисти со тоа, и Македонија да заличи на нормална држава.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Андонов: Како судијата промени одлука за неколку часа, дали му е вршен притисок или го уценувале? | Kurir.mk

После 14 саати, конечно курир со статија, очајна статија, ама статија.
Јако е што го „интервјуирале“ овој, а не експертот по право Каракамишева, ваљда ја истрошија, исто како Пандов...
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Poleka,poleka i najbliskite sorabotnici na rezimot go vrtat grbot na familijata. Ajde airlija da e.
 
B

Bafra

Гостин
Тотално непознавање на историските факти за таа држава, дадоа 20 милиони, а сите во светот плачат за 6 милиони евреи. Не викам дека и тие не се луѓе, ама не ги почитува светот доволно за дадената жртва
Точно така непознавање на историските факти (а и сегашниве) Те прават тотално смешен.
На чело на дмпне сега немаш ниту еден вмровец ама ти трубиш вмро вмро :P Борис Змејковски и остали каде се .....
Да живее СДСМ-ДПМНЕ ;)

За твоја информација:
Русија има дадено од 50-100.000.000 жртви (и тоа горните класи во општеството) поради Сталин,Ленин и Војните ама тоа е друга приказна за која ти нема да ја разбереш причината.

* Ленче од СЈО има ли сестра,братучетка, другарка итн итн :love: за другар прашувам :D
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.087
Поени од реакции
6.723
Апсолутно си во право. Она што ја влечка оваа држава надолу се корупцијата, криминалот и политичкото силеџиство. Сега е вистински момент да се расчисти со тоа, и Македонија да заличи на нормална држава.
ова е можност да се тргнат криминалци и да се насадат нови криминалци - ништо добро нема да излезе пак иста приказна со сиромаштијата и оболен народ ќе се пее
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
ова е можност да се тргнат криминалци и да се насадат нови криминалци - ништо добро нема да излезе пак иста приказна со сиромаштијата и оболен народ ќе се пее
Ако правдата ги стигне сегашниве, тие нови засадени и било кои други во иднина од било која партија ќе размислат 2 пати пред да се внесуваат во корупции и криминали.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
ова е можност да се тргнат криминалци и да се насадат нови криминалци - ништо добро нема да излезе пак иста приказна со сиромаштијата и оболен народ ќе се пее
Ti da ne si baba Vangja? Nema SDSM poveke pravo na greska. Nema da si dozvolat da izgorat isto kako dpmne sho tone sega. Da pravi ista greska
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
После заканите на Латас кон СЈО, денес “Никола Тесла“ пак ги поздравил ЛАтас и Ивона.....
навистина постои таков транскрипт?[DOUBLEPOST=1459433680][/DOUBLEPOST]
СЛУЧАЈ ТЕЛЕКОМ: Пенов, Жерновски и Јани Макрадули земале поткуп од Маѓар Телеком од 2 милиони евра!




и што праиме сега со случај Телеком, а и прашање е зошто па СЈО го бара ??
како што прајме сега, секој треба да одговара за криминалот што го направил без разлика кој е и што е.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Андонов: Како судијата промени одлука за неколку часа, дали му е вршен притисок или го уценувале? | Kurir.mk

После 14 саати, конечно курир со статија, очајна статија, ама статија.
Јако е што го „интервјуирале“ овој, а не експертот по право Каракамишева, ваљда ја истрошија, исто како Пандов...
Ги добија депешета по речиси целодневен медиумски мрак, и сега на сите нивни портали и медуми оди copy-paste истава „вест“ и мислењето на „експертов“.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Точно така непознавање на историските факти (а и сегашниве) Те прават тотално смешен.
На чело на дмпне сега немаш ниту еден вмровец ама ти трубиш вмро вмро :P Борис Змејковски и остали каде се .....
Да живее СДСМ-ДПМНЕ ;)

За твоја информација:
Русија има дадено од 50-100.000.000 жртви (и тоа горните класи во општеството) поради Сталин,Ленин и Војните ама тоа е друга приказна за која ти нема да ја разбереш причината.

* Ленче од СЈО има ли сестра,братучетка, другарка итн итн :love: за другар прашувам :D
Ептен се сложувам, денеска Груевски ми личи на Бранко од 90-тите, море испадна поголем комуњар и од Бранко.
 
B

Bafra

Гостин
Што и фали нејзе, па сестри и братучетки бараш? :cautious:
Па тоа е проблемот, ништо не и фали се си има т.е. дечко има а на туѓа несреќа среќа не идеТ.
Ленче со тие ораторски вештини и таа харизма може да ме натера и да гласам на избори :love:[DOUBLEPOST=1459434392][/DOUBLEPOST]
Ti da ne si baba Vangja? Nema SDSM poveke pravo na greska. Nema da si dozvolat da izgorat isto kako dpmne sho tone sega. Da pravi ista greska
А кој тоа го гарантира за сдс... незнам сега кои се на челните позиции ама се мислам дека ИСТО ќе си биде :P.
Додека не почнете да гласате за ЛУЃЕТО а не за Партија ништо од МКД
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Не знам за вас обичните смртници како било, јас сум необичен смртник.
Мене работата не ми зависи од политика или од промена на власта.
А на вас кои им зависи, размислете малку кој е крив затоа што сте се довеле во таква лоша ситуација...

Кликни тука за да го дознаеш одговорот - кој е крив
ЈАС СУМ КРИВ
Ни мене не ми зависи работата од промената на власта или политиката, фала му на господ, но ми зависи животниот стандард, што ако не ми зависи работата кога со платата едвај се крпи крај со крај. Ама битно ти не си обичен смртник. :dudlac:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
ова е можност да се тргнат криминалци и да се насадат нови криминалци - ништо добро нема да излезе пак иста приказна со сиромаштијата и оболен народ ќе се пее
Toa e ропски менталитет. Погрешен начин на размислување. Власта мора да има страв од народот.
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Toa e ропски менталитет. Погрешен начин на размислување. Власта мора да има страв од народот.
Да ама оваа Власт бара избори, и сака да си потврди до кај е ! Опозицијата беа ко ѓаол од лук, непобитен факт, Бара 100 начини да ја сврти водата у своја нива, ама пази без да се потруди на направи нешто позитивно. Само со плукање на другата страна не пали. Знаат дека се бетер од постоечките. Кога ќе заборавиме што ни направија на нашето детство тогаш може некој да ги заокружи на избори. До тогаш ништо!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom