Акции на СЈО (Генерална дискусија)

Статус
Затворена за нови мислења.

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Инаку за да си го спасите газот уште на картата лажен патриотизам и национализам ви остана да играте, ама нема да се спасите овој пат.
Кој, јас ли нема да се спасам овој пат?[DOUBLEPOST=1459380278][/DOUBLEPOST]
Многу добро знаеш на што и кого мислам.
Такви лупетања и ширење страв за да се оправда сегашниов режим оддамна ми се познати на форумов.

Да сакаш западот да се расчисти криминалот ќе го направење тоа во 24-48 саати.

Како на Милошевиќ што му влегоа со хеликоптер у куќа да го апсат, така и на овие многу лесно можат да им влезат, превез преку очи, лисици на раце и правец во специјален трибунал.
Западњациве кај нас се многу попасивни од обично и инсистираат самите да си ги расчистиме гомната, за жал тоа ќе биде долг и болен процес.
Добро, тогаш што не го направија?
Фала што ми потврди дека на Западот не му е до расчистување криминал, туку има други планови.
 
G

Goldie

Гостин
Кој, јас ли нема да се спасам овој пат?
Нема да се спасат тие што правеле криминал - власта
Инаку и ти си ист кур како нив, ми се правиш некаков си патриот а браниш луѓе што ја искрадоа државава ширејки лажен патриотизам
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.922
Поени од реакции
24.563
Баш ме интересира утре како @Inglourious Basterd овој потег на СЈО ќе го прикаже како победа на ВМРО.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Него ме интересираат 2 прашања, Груевски или Грујоски и второто кој му е адвокат на човеков, Додовски ?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Нема да се спасат тие што правеле криминал - власта
Инаку и ти си ист кур како нив, ми се правиш некаков си патриот а браниш луѓе што ја искрадоа државава ширејки лажен патриотизам
И сега јас треба да ти се правдам, да ти кажам дека навистина сум патриот, и побитна ми е државата, отколку партијата на власт?
Абе курајбери едни.
Кој и да дојде на власт, јас иста плата ќе земам, истата работа ќе ја работам, истите привилегии ќе ги имам,
и никој нема да ме избрка од работа затоа што дошла оваа или онаа партија на власт.
А вие, партиските пацови, мислете му ја, затоа што наместо да сте вложувале во себе, да инвестирате во самонадоградување,
вие го потрошивте времето и пола свои животи дремејќи по штабовите, а единствените вештини кои сте ги стекнале се дудлачките.
Дудлате за да утре би можеле да цицате.
Према тоа, јас би ви советувал, додека уште не е касно, да излезете од тој круг.
Искрено, ве сожалувам.
И вас, и вашите противници.
 
G

Goldie

Гостин
И сега јас треба да ти се правдам, да ти кажам дека навистина сум патриот, и побитна ми е државата, отколку партијата на власт?
Абе курајбери едни.
Кој и да дојде на власт, јас иста плата ќе земам, истата работа ќе ја работам, истите привилегии ќе ги имам,
и никој нема да ме избрка од работа затоа што дошла оваа или онаа партија на власт.
А вие, партиските пацови, мислете му ја, затоа што наместо да сте вложувале во себе, да инвестирате во самонадоградување,
вие го потрошивте времето и пола свои животи дремејќи по штабовите, а единствените вештини кои сте ги стекнале се дудлачките.
Дудлате за да утре би можеле да цицате.
Према тоа, јас би ви советувал, додека уште не е касно, да излезете од тој круг.
Искрено, ве сожалувам.
И вас, и вашите противници.
Немора да ми се правдаш, знам јас што човек-штетник си чим браниш криминалци. И кој тоа вас ? Па јас никогаш немам гласано до сега на избори за СДСМ ама еве сега ќе гласам, бидејки не верував дека овие од власта до толку ја претерале и правеле глупости. Мислам сумњав и предходно ама не немаше докази, ама за после ова да гласаш за нив треба да ти фали некој дел од мозокот.

И кој к.. тупиш за името демек сдсм ќе го продаделе кога и самиот знаеш дека без референдум никоја партија нема да го смени името, ако дојде до промена тоа ќе дојде откако граѓаните на РМ ќе се сложат за тоа а не вмро или сдсм.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Овие од Инфомакс се најпатетичен изговор што постои за медиум, кое плачење и жалење во последните нивни „прилози“ мислиш мајка им умрела :pos:
 
D

deli

Гостин
Само у ретардирана држава ко нашава за ебан притвор се понашаме како на дочек за Нова Година.

Али тоа е коа сме прост народ шу да се праи
Не е радоста за притворот, радоста е за надежта во враќање на правната држава
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Па јас никогаш немам гласано до сега на избори за СДСМ ама еве сега ќе гласам.
Многу гледаш Телешоп.
"И јас не им верував на рекламите,
но откога комшијата мој го купи производот и се уверив во неговиот квалитет,
не сваќам како сум можел да функционирам без него до сега
"
Ти реков: Инвестирај во себе, а не во штабот!
Па сега ти како сакаш.
Не знам, но останува фактот дека биле/се отворени за спогодба со што паѓа во вода теоријата дека го штитат името од надворешен напад.
Не теоријата, туку праксата.
Груевски имаше добри 10 години, со неговиот рејтинг ако сакаше можеше да ги омекне партиските дудлачи да прифатат промена на името.
Велам, ако сакаше.[DOUBLEPOST=1459382586][/DOUBLEPOST]
Не е радоста за притворот, радоста е за надежта во враќање на правната држава
Of course it is.[DOUBLEPOST=1459382631][/DOUBLEPOST]
Овие од Инфомакс се најпатетичен изговор што постои за медиум, кое плачење и жалење во последните нивни „прилози“ мислиш мајка им умрела :pos:
Инфомакс ти се ко Мактел, само од другиот тим.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
625
Поени од реакции
606
Инфомакс кој срам и беда се чипирани идиоти од фирерот, и в затвор да влези цело криминално раководство од Дпмне ќе пишат дека на годишен одмор се отидени во Тајланд
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.643
Поени од реакции
865
Многу гледаш Телешоп.
"И јас не им верував на рекламите,
но откога комшијата мој го купи производот и се уверив во неговиот квалитет,
не сваќам како сум можел да функционирам без него до сега
"
Ти реков: Инвестирај во себе, а не во штабот!
Па сега ти како сакаш.

Не теоријата, туку праксата.
Груевски имаше добри 10 години, со неговиот рејтинг ако сакаше можеше да ги омекне партиските дудлачи да прифатат промена на името.
Велам, ако сакаше.[DOUBLEPOST=1459382586][/DOUBLEPOST]
Of course it is.[DOUBLEPOST=1459382631][/DOUBLEPOST]
Инфомакс ти се ко Мактел, само од другиот тим.
Се служувам дека Груевски имал 10 добри години, но ние обичните смртници какви ни биле овие 10 години е прашањето. За Гуевсики 10 години да краде народни пари се најубавите години у неговиот живот. Се надевам дека еден ден ќе му згорчат.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Инфомакс кој срам и беда се чипирани идиоти од фирерот, и в затвор да влези цело криминално раководство од Дпмне ќе пишат дека на годишен одмор се отидени во Тајланд
Вистина, да.
И покрај тоа што е лошо и простачки презентирана веста,
не ли те загрижува фактот што нашиот Специјален Јавен Обвинител,
прави селфиња на приватни забави по странски Амбасади?
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Инфомакс кој срам и беда се чипирани идиоти од фирерот, и в затвор да влези цело криминално раководство од Дпмне ќе пишат дека на годишен одмор се отидени во Тајланд
Абе чоек да му се намочам и на вмро и на сдсм, јас сликата ја постаив, ми е гајле чив е порталот, нели е болно бе амерички амбасадори да ни ништат држава ?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Се служувам дека Груевски имал 10 добри години, но ние обичните смртници какви ни биле овие 10 години е прашањето. За Гуевсики 10 години да краде народни пари се најубавите години у неговиот живот. Се надевам дека еден ден ќе му згорчат.
Не знам за вас обичните смртници како било, јас сум необичен смртник.
Мене работата не ми зависи од политика или од промена на власта.
А на вас кои им зависи, размислете малку кој е крив затоа што сте се довеле во таква лоша ситуација...

Кликни тука за да го дознаеш одговорот - кој е крив
ЈАС СУМ КРИВ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom