Ако некој ве повреди, дали друг ќе ги трпи последиците?

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Normalno deka nema da se zatreskam po takva :pos: .... a i plus na seto ova nema shansi da ja fati nekoj pred mene.... takada.... jas bi mozel da sum toj shto ke ja napravi "shtetata" :pos: ..... ama sakav da kazam deka sum vo pravo vo vrska so temava.... deka poveke zenite gi praat tie "kiksovi".... i gi mrazat site mashki samo poradi eden idiot... :?
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Никола напиша:
Како може некоја девојка да те повреди?
Девојките се секс објекти, ги користиме за да се чувствуваме задоволно.
Да се чувствуваш повреден од девојка е исто ко да се чувствуваш повреден од телевизор, микробранова или недај боже компјутер.
Сигурно ќе ти бидне гадно, нема да можеш некое време да ги правиш оние работи кои си ги сакал.
:P
Ako se devojkite (seks) OBJEKTI, zasto togas nemozes bez niv?Ako e isto da si povreden od devojka-kako od televizot ili mikrobranova zasto togas mozes bez televizorot a bez devojkata ne!?
Btw....ako e taka...i nie zenskite vas ve koristime za da se custvuvame zadovolno...ali koga kje razmislis pa...denes ima mnogu mnogu mnoguuu seksualni pomagala koi vo sekoja smisla na zborot ve zamenuvaat :pos: :pos: :pos: :pos:
 
Член од
23 септември 2005
Мислења
4
Поени од реакции
0
Sum se osetil povreden nekolku pati ...a za posledicite moram da gi snosam jas zosto vejke sum dozvolil da bidam povreden t.e ne sum znael pravilno da aludiram na licnosta so koja sum sakal da bidam ...Sigurno deka vo toj moment za da ne dojde do licno upropastuvanje najdobro e da se sobere se da se uvidat greskite i da se svrti nov list od zivotot...Ednostavno ke znaes kako da se postavis ponatamu a da ne bide "pamti pa vrati "
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Никола напиша:
Да се чувствуваш повреден од девојка е исто ко да се чувствуваш повреден од телевизор, микробранова или недај боже компјутер.
Сигурно ќе ти бидне гадно, нема да можеш некое време да ги правиш оние работи кои си ги сакал.
И ќе се обидеш да ja поправиш, во превод, ќе разговарате кој е проблемот, дури и ќе побараш совет од мајстор.
Али цело време имај во памет дека има понови и подобри модели.
Па на неколку месеци, година, менувај ги. Ефтини се :twisted: :P
Nikolce, pazi samo da ne dojde den da ti se potrefi nekoja defektna mikrobanova, pa ko ke pukne instalacija i se krene pozar, da ti fati racinja pa za vek i vekov da nemozesh da gi pravish rabotite koi sakas. Ni nov model, ni butur ke ima posle toa shto ke moze da te oprai, ni za eftini, ni za nikakvi pari :) Zaebana stvar e elektrika, vo sekakov vid.

Sto se odnesuva temata, moze da me povredi nekoj samo ako mu dozvolam. Dokolku toa se sluci, krivicata e moja i samo moja, pa sledstveno ke patam jas i samo jas, i nikoj drug nema da trpi. A ako 'drugarce' nekoe po nekoja slucajnost naleta na 'steker' ke pukne i instalacija i se, pa ke vidi kaj se ragja lebot, i maski i zenski, mimo funkcii :)
 
Член од
18 август 2005
Мислења
18
Поени од реакции
0
The`bItCh напиша:
Леле! Никола! Па ти човече немаш чувства! :evil:
ти си....... аааах ќе пробам да се воздржам од секаков коментар! :x

Досега сум била еднаш добро повредена, и морам да признаам дека болеше! :place:
Не сум злопамтило.. не враќам за ништо, ама затоа пак други им враќаа ( личности кои немаат додирни точки со мене ).
Све се врача све се плача. :wink: А јас тогаш кулирам. 8)
Така ами како, и јас кулирам и дури имаше дотичната лице да се врати и да ми каже дека немало како мене и да сме почнеле од ново ... и јас најкултурно и кажав дека нема шанси и си продолжив со животот, уште сум single ама таа што е за мене ќе ја најдам(ако не, отидов во манастир :wink:).
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Odmazda.

Нема шанси друг да ги трпи последиците.
:) :)
 
Член од
28 септември 2005
Мислења
47
Поени од реакции
0
Vlatce напиша:
Ste bile povredeni? Sakate najiskreno a ne vi e vozvratena taa ljubov? Potoa vie povreduvate samo poradi toa sto ste resil/a deka nekoj/a ve povredil/a vas i sega treba drugite da patat poradi toa so toa sto ke im vrakate niv na ist nacin? Dali misliste deka e toa pravoto resenie zaradi edna licnost da gi povreduvate drugite???


Abe,za taa shkola kje platam preskapo ama nema da dozvolam jas da bidam taa shto kje povreduva ili da me povredi.ili kje zavrshi smireno ili ne.a reshenieto e deka .. koga togash toj shto epten te povredil kje se korne sebesi i kje te bara nazad .. inache ne bi povredila drug poradi toa losho iskustvo ;)
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Voopsto ne e pravilno ali skoro site go pravime potsvesno bidejki site vo potsvesta sme isti zverovi i dusmani. Fala Cicko Frojd!!!
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
Mnogu fini deca ima na forumot... to god to be true.

Koa sum bil mal sum vrakal abe mama sum im rasplakuval i na koj treba a bogami pocesto na tie koi ne trebalo ... arno ama koa mene mi se sobra posle bash koa bev najranliv i koa mi beshe najtesko .... pa koa me lupna ne mozev da se opraam cela godina... sea dvaputi se mislam dal da vrakam pak i da akumuliram negativna energija vo eterot.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
не сум правел никогаш така и не им се истурам на невини души. што ми се они криви што сум си дозволил да ме зае.ат па на крај се е тоа искуство дал добро или лошо.
 
Член од
9 јуни 2006
Мислења
13
Поени од реакции
0
Sum bila povredena da- no nikogash toa ne sum ni pomislila zaradi takov nekoj- drug ,nov decko da strada, nema sansi
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Никола напиша:
Аман бе Влатче , па машко си.
Што ти значи тоа те повредува?

Како може некоја девојка да те повреди?
Девојките се секс објекти, ги користиме за да се чувствуваме задоволно.
Да се чувствуваш повреден од девојка е исто ко да се чувствуваш повреден од телевизор, микробранова или недај боже компјутер.
Сигурно ќе ти бидне гадно, нема да можеш некое време да ги правиш оние работи кои си ги сакал.
И ќе се обидеш да ja поправиш, во превод, ќе разговарате кој е проблемот, дури и ќе побараш совет од мајстор.
Али цело време имај во памет дека има понови и подобри модели.
Па на неколку месеци, година, менувај ги. Ефтини се :twisted: :P

Ако бато ако мисли си така . Сите мушки мислеа така едно време. Ако ти слатко сонувај си дека е така...Ама еден ден, некогаш, не знам кој ден тоа ќе биде ќе се најде некоја што ќе те смени за 360 степени и ќе ти го сврти целиот свет наопаку... Ако бато ќе се заљубиш и ти еден ден, и недај боже да налеташ на некоја со размислување како тебе (само дека мажите се апарати), па ќе видиш како тоа бооооооооли! Ама ако време треба за се! ЌЕ се заљубиш па ќе видиш како жена може да те повреди! И никогаш не викај никогаш, никој не е имун на тоа! Сега си мангуп ,ама најголемите мангупи можат јааааако да нагазат.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Не сум била никогаш до сега повредена, зашто сега сум за прв пат заљубена али... Претпоставувам дека ќе сум толку скршена што ќе немам желба за ништо, а не да кројам одмазди или да се истурам врз некого. Мислам дека ќе пробам да заборавам, во што сигурно нема да успеам!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ne sum bil povreden ama ako se sluci toa nema da mu vratam na nekoj drug ili da gi zamrazam site zenski zaradi edna.Ama sepak moze da se sluci da i vratam na nea.
 
Член од
9 јуни 2006
Мислења
13
Поени од реакции
0
Анастазија напиша:
Не сум била никогаш до сега повредена, зашто сега сум за прв пат заљубена али... Претпоставувам дека ќе сум толку скршена што ќе немам желба за ништо, а не да кројам одмазди или да се истурам врз некого. Мислам дека ќе пробам да заборавам, во што сигурно нема да успеам!
E Anastazija nedaj boze ako raskinesh ke bidesh skrsena i normalno e taka da razmisluvash ali otkoga ke pomine nekoe vreme, ne velam deka ke sakash na drug da mu se odmazdish ali sepak vo tebe ke postoi ona -aj ke vidish i ti kako e- znaesh kako velat se se vraka se se plaka i nemoj sega da se zamarash so toa dali ke zaboravish ili nema-uzivaj dodeka trae
 

Kajgana Shop

На врв Bottom