Ако некој ве повреди, дали друг ќе ги трпи последиците?

Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Друга сигурно нема да ги трпи последиците,не е таа крива што сум дозволил да ме повреди некоја,дека би вратил да би вратил но не е тоа начинот послеМ мојата одмазда сигурно следува истото пак од нејзина страна и што понатаму се вртиме во круг,најубаво е сето тоа да се заборави според мене кога тогаш ќе си го добие од некој друг немора да бидам јас тој што ќе врати "се се враќа се се плаќа" :svirkam:

Во потполност те подржувам,ама секогаш после тоа се пазам на пример да не наседнам пак на истото да не бидам "повреден" на истиот начин,но се дешава на подруг начин да бидам повреден. Односно пазењето да не бидеме повредени е обострано и од страна на девојката и од страна на мене.Додека пазам да не бидам повреден на некој начин се дешава и јас да повредам.

Така да се се врти во круг:) Пазејќи да не бидеме повредени,понекогаш индиректно ја повредуваме партнерката.
Некој трет да срада неможе,односно нема логика секоја девојка си е посебна,со секоја друга девојка подруго е.:smir:

Нема смисла да и се истураме на некоја друга девојка,пошто ние самите понекогаш сме си криви за тоа што сме биле повредени сме направиле некоја глупост за да дојде до тоа.:smir:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Никој не може да ги трпи моите нервози и повреденост, разочараност, зашто тоа сум јас, другите не се повржани во тоа, така да нема потреба некој да ме слуша. тагата ја чувам во себе и никој не приметува дека јас сум повредена или разочарана. никогаш не сум гневна на трета особа па ни на таа која ме повредила, зашто у суштина никој не е крив.
 
Член од
12 март 2007
Мислења
140
Поени од реакции
1
Zosto drug da plaka za toj sto me povredil.Sum se naogala vo vakvi situacii i prvo sto napravam se povlecam edno zdravi 3-4 meseci onaka dobro se sredam psihicki i posle vrtam nov list od zivotot.Sto mi e toj nekoj kriv sto jas sum bila povredena.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
porano da... ali sega svativ deka ne trebalo bas taka... pa bas mi e bolje nego koa glumev naduena i ladna kucka... sega sum si jas a mislam deka i tipot go ceni toa
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
Ja sum djentlmen sekogas ja si plakam zasto drug da plaka svasta :)
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Ste bile povredeni? Sakate najiskreno a ne vi e vozvratena taa ljubov? Potoa vie povreduvate samo poradi toa sto ste resil/a deka nekoj/a ve povredil/a vas i sega treba drugite da patat poradi toa so toa sto ke im vrakate niv na ist nacin? Dali misliste deka e toa pravoto resenie zaradi edna licnost da gi povreduvate drugite???
Не бо го направила тоа...Ако ништо не ми згрешила таа личност која е логиката да повредам некој што ништо не ми згрешил само заради тоа што мене некој ме повредил...не иде...Ако знам дека можам да ја повредам личноста ништо нема ни да почнувам со нејзе или ќе се тргнам на време..
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Ste bile povredeni? Sakate najiskreno a ne vi e vozvratena taa ljubov? Potoa vie povreduvate samo poradi toa sto ste resil/a deka nekoj/a ve povredil/a vas i sega treba drugite da patat poradi toa so toa sto ke im vrakate niv na ist nacin? Dali misliste deka e toa pravoto resenie zaradi edna licnost da gi povreduvate drugite???
Ne be, zasto taka? Mnogu pati vo zivotot sum dozvolila da bidam povredena, makar i od nekoi licnosti za koi podocna sum svatila deka ne trebalo voopsto da se zamaram. Emotivna sum i zatoa i taka mi se slucuva. A so samoto toa sto sum emotivna i sto mnogu ama preterano mnogu tesko prezivuvam koga nekoj ke me povredi, ne sum vo sostojba da povredam nekoj drug namerno. Moze se slucilo nekoj da bide povreden od mene, no toa nikogas ne bilo namerno. A ni na kraj pamet ne mi pagja da povredam nekoja treta licnost, koja ne e ni kriva ni dolzna, samo zatoa sto na mene toa nekoj mi go napravil.
Toa veke mi lici na zloba i na mislata Zasto samo jas da stradam, zasto samo mene toa da mi go pravat, koga moze i jas na drugi da vrakam. Neeeeeeeeeeeeee toa nikako.
Nikogas, ama bas nikogas ne bi napravila vakvo nesto, kolku i da bidam povredena. :toe:
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
sama ke si trpam i ke cekam da pomine, no sepak ako mi treba nekoj za zboruvanje tuka se drugarkite ako nivnoto soslusuvanje se posledici togas tie ke gi trpat, no mislam deka niv toa ne im e problem pa taka da sama ke si trpam...
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
па најчесто е така!тебе те повредува некој-ти повредуваш некого!и кругот се врти постојано!многубати заљубените го прават тоа несвесно!
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
15
Поени од реакции
2
odgovorot e vo prasanjeto

samo ke gi nafrlam nekolkute klise omileni izjavi na tipkite po skopjevo vo posledno vreme ... "samo sto izlegov od dolga vrska" , "ne e do tebe, do mene e ... ti si super decko" , "site maski ste isti" .. dovolno

toa e toa za sto zborime neli ?!

sekogas moras da go jades "stapot" od prethodniot neuspeh na tipkata posto neli omileno hobi denes e generalizacijata, ili taka funkcionirase kosmosot :toe:... koj znae go molam da me "prosvetli" :)) fala odnapred :helou:
 
Член од
7 декември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
0
Аман бе Влатче , па машко си.
Што ти значи тоа те повредува?

Како може некоја девојка да те повреди?
Девојките се секс објекти, ги користиме за да се чувствуваме задоволно.
Да се чувствуваш повреден од девојка е исто ко да се чувствуваш повреден од телевизор, микробранова или недај боже компјутер.
Сигурно ќе ти бидне гадно, нема да можеш некое време да ги правиш оние работи кои си ги сакал.
И ќе се обидеш да ja поправиш, во превод, ќе разговарате кој е проблемот, дури и ќе побараш совет од мајстор.
Али цело време имај во памет дека има понови и подобри модели.
Па на неколку месеци, година, менувај ги. Ефтини се :twisted: :P
hehe nikola site vie ste faci i nepobedlivi ali koga patite ste beter od devojcinja. Definitivno nekoja ti go unistila svetot sto vaka so ogorcenost gledas kon devojcinjata daj boze sto pobrgu da se opravis ama tesko nekoja ti vratila za site devojki sto si gi povredil, mozes i milion modeli da pomines ali taa edna kolku i da e eftina te unistila:kesa:
 

Ladies'_Man

Страхотен пич
Член од
31 декември 2008
Мислења
156
Поени од реакции
12
Nikoj nemozhe da me povredi zatoa shto za nikoj ne sum privrzan.A ako se sluchi takvo neshto,ke dobie isporachka so kamata.

:smir:
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
не никој не ги трпи последиците освен јас..никој не е должен јас да му се развикам или да му напрам нешо ради то шо мене други ми напрајле...шо и да ми се деси си го држам во мене или одам мавам во нешто т.е. мавав...иначе мене тешко некој да ме навреди не си земам се при срце..освен од оние шо ги сакам и шо мислам дека никогаш нема ништо да ми направат...имам мал проблем шо на сите му верувам ама мислам дека полека полека се поправам и ми иди умот и можам да ги фатам кој кажва вистина кој не....
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Никогаш!!! Ако треба тој што ме повредил ќе си плати, што има друг да плаќа за него :)
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Постојано сум повреден,ама не враќам немам срце и не сум таков тип:nesum::nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom