Автомобили во размер

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Мојот проект 1:18 PEUGEOT 605 V6 1989 majjorete
Со оргиналните бандаши Со бандаши од Mercedes cls и со бандаши од BMW M5
Прегледај го приврзокот 93405 Прегледај го приврзокот 93406 Прегледај го приврзокот 93407
Се немам одлучено и околу бојата бидејќи се мислам дали златна сива или црвена да биде
Јас мислам или тие од CLS-от или тие фабричките да му ги оставиш. Оние од М5 се многу модерни и некако не ми одат со стилот и линиите на 605-та. За боја, гласам за црвена. :)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Најверојатно ќе биде црвена
peugeot_605_1994_ser1_04.jpg
Највеќе ми се допаѓаат од М5 бандажите.Со нив некако ми е по спортски.Кога ќе го избојам ќе видам кои банджи оговараат највеќе.
Не исклучувам опција за фабричките ама со бела,темно сива или мат црна боја
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
125
Поени од реакции
121
Најверојатно ќе биде црвена
Прегледај го приврзокот 93422
Највеќе ми се допаѓаат од М5 бандажите.Со нив некако ми е по спортски.Кога ќе го избојам ќе видам кои банджи оговараат највеќе.
Не исклучувам опција за фабричките ама со бела,темно сива или мат црна боја
Nakraj na dn toj e tvoe avto pravi sto te pravi srecan i kako tebe ti se sviga[DOUBLEPOST=1401088915][/DOUBLEPOST] 605-sv-24-profil-1993.jpg peugeot-605_black_6.jpg Eve i plavo i zeleno
 
Последно уредено:

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Nakraj na dn toj e tvoe avto pravi sto te pravi srecan i kako tebe ti se sviga[DOUBLEPOST=1401088915][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 93447 Прегледај го приврзокот 93448 Eve i plavo i zeleno
Плавото е топ, ама зелено/жолтото "вришти", можеби поради грдите спојлери/бодикит. Пак ќе речам, според мене, црвена боја најдобро ќе му стои, ама ни плавата не е за фрлање.
 
Последно уредено:
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.023
Поени од реакции
949
da se priberam doma sega izlegov od rabota vo tediko i gi donele, ama mngu se pomali vo sporedba so drugite
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Еве на што работам во моментов, 1/18 Ферари 288 ГТО од Бураго. Целосно преработена внатрешност и мотор со додадени многу детали по урнек на 1/1 моделот.
Овде се гледаат филтерите за воздух кои ги импровизирав од тенки парчиња сунѓер.И внатрешноста......Остануваат уште неколку ситни детали на внатрешноста и моторот, па потоа фарбање на каросеријата и додавање на сите амблеми кои ги имам испечатено на ласер колор принтер на самолеплива хартија. За фарбањето чекам убаво, топло и суво време. Кај да е ќе биде. :)
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
125
Поени од реакции
121
Еве на што работам во моментов, 1/18 Ферари 288 ГТО од Бураго. Целосно преработена внатрешност и мотор со додадени многу детали по урнек на 1/1 моделот.
Овде се гледаат филтерите за воздух кои ги импровизирав од тенки парчиња сунѓер.И внатрешноста......Остануваат уште неколку ситни детали на внатрешноста и моторот, па потоа фарбање на каросеријата и додавање на сите амблеми кои ги имам испечатено на ласер колор принтер на самолеплива хартија. За фарбањето чекам убаво, топло и суво време. Кај да е ќе биде. :)
Brat kolko te kosta pecatenje za laser kolor samolepliva hartija i dali bi mogaja da ispecatu pepsi lepenke ?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Brat kolko te kosta pecatenje za laser kolor samolepliva hartija i dali bi mogaja da ispecatu pepsi lepenke ?
Не ме кошта ништо, кај пријатели принтам, а сам си ги спремам, на фотошоп. Проблемот е што тебе ти требаат поголеми површини и за 1/24 размер, хартијата не е тенка и многу лошо ќе изгледа на 1/24. А и слабо лепат, посебно на кривини и агли. Овие моите (1/18 размер) се мали, по неколку милиметри и кога ќе ги поминам со неколку слоја безбоен лак ептен малку штрчат, скоро ич. Затоа најубаво да си отидеш во некое графичко студио да ти ги направат или да ги нарачаш од нет.

Еве ги моите:
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
125
Поени од реакции
121
Не ме кошта ништо, кај пријатели принтам, а сам си ги спремам, на фотошоп. Проблемот е што тебе ти требаат поголеми површини и за 1/24 размер, хартијата не е тенка и многу лошо ќе изгледа на 1/24. А и слабо лепат, посебно на кривини и агли. Овие моите (1/18 размер) се мали, по неколку милиметри и кога ќе ги поминам со неколку слоја безбоен лак ептен малку штрчат, скоро ич. Затоа најубаво да си отидеш во некое графичко студио да ти ги направат или да ги нарачаш од нет.

Еве ги моите:
Ok fala za informaciju mene mi treba za logo na pepsi i pepsi bukva ja ke si ga farbam
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ok fala za informaciju mene mi treba za logo na pepsi i pepsi bukva ja ke si ga farbam
Како и да е, ќе ти треба многу тенка хартија за во 1/24 размер, ти викам оваа и за 1/18 е малку дебела. Кај тебе ќе се гледа издигнивање каде ќе биде налепницата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom