Автомобили во размер

Член од
16 јануари 2013
Мислења
125
Поени од реакции
121
Супер, спојлерот позади некако многу дебела конструкцијата, би те советувал малку да го истенчиш и заоблиш на ќошевите. Ај па праќај слики како ќе напредуваш.
Ne e 100% gotov,i namerno e po kockast i podebel inspiracija superbird sakase golem da ga napravu ama smesto lici na bmw image.jpg
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
koj proizvoditel e peugeot 605,imav vakva koga bev mal se sekjavam temno siva ili crna bese
Пежото е од Majjorete а го имало и од Solido[DOUBLEPOST=1401304638][/DOUBLEPOST]
Супер му стои црвена, ти реков, само не можам да видам од сликите како ти легна бојата. Дај сликни на дневна светлина, со подобра камера и од малку поблиску.
За хромот од бандажите, се вади со спреј (пена) за чистење рерна, со предходно извадени гуми. Многу добра финта, работи и за вадење на обична боја од пластика. После офарбај ги.
На хаубата,кровот и багажникот има ситни меурчиња.Не знам дали лакот ќе ги покрие ама за секој случај ќе ги исшмирглам со најситна водена шмиргла па ќе ги бојам хоризонтално.
Како се вика пенатат за рерни?
 
Последно уредено:

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Пежото е од Majjorete а го имало и од Solido[DOUBLEPOST=1401304638][/DOUBLEPOST]
На хаубата,кровот и багажникот има ситни меурчиња.Не знам дали лакот ќе ги покрие ама за секој случај ќе ги исшмирглам со најситна водена шмиргла па ќе ги бојам хоризонтално.
Како се вика пенатат за рерни?
Лакот ќе ги покрие ама пак ќе се гледаат на светло, може и да имаш нерамнини на местото.

Еве го спрејот (пената) која ја користам. Го има во Веро.
[DOUBLEPOST=1401314069][/DOUBLEPOST]
Ne e 100% gotov,i namerno e po kockast i podebel inspiracija superbird sakase golem da ga napravu ama smesto lici na bmw Прегледај го приврзокот 93637
Убаво што си имал инспирација, ама не му личи на тркачкиот стил на BMW-то. Исто и за размерот, многу е дебела конструкцијата, како што пишав. Супер ќе го личи, само да е малку потенок и ќошевите да ги заоблиш. Еве нешто како ова :

 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
125
Поени од реакции
121
Лакот ќе ги покрие ама пак ќе се гледаат на светло, може и да имаш нерамнини на местото.

Еве го спрејот (пената) која ја користам. Го има во Веро.
[DOUBLEPOST=1401314069][/DOUBLEPOST]
Убаво што си имал инспирација, ама не му личи на тркачкиот стил на BMW-то. Исто и за размерот, многу е дебела конструкцијата, како што пишав. Супер ќе го личи, само да е малку потенок и ќошевите да ги заоблиш. Еве нешто како ова :

Ovoj ti e gradska verzija a moe e moja kreacija za trkacko bmw image.jpg
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ovoj ti e gradska verzija a moe e moja kreacija za trkacko bmw Прегледај го приврзокот 93654
Да, ова е Е36 М3 GT или пак му е само додаден спојлерот позади да личи на GT зошто е малку повисок од нормално. Сепак и овој спојлер има заоблувања, не е коцкаст како во товојот случај. Што викаш, ако си имаш некоја твоја замисла за моделчето, така и си го правиш. Пуштај слики ако имаш напредок.

Инаку еве како изгледа фабричко Е36 М3 GT :

 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.029
Поени од реакции
954
Deneska se podnoviv so audi q3 1/43 i jaguar xkr rastar, navistina dobra izrabotka za 220 denari
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
125
Поени од реакции
121
Да, ова е Е36 М3 GT или пак му е само додаден спојлерот позади да личи на GT зошто е малку повисок од нормално. Сепак и овој спојлер има заоблувања, не е коцкаст како во товојот случај. Што викаш, ако си имаш некоја твоја замисла за моделчето, така и си го правиш. Пуштај слики ако имаш напредок.

Инаку еве како изгледа фабричко Е36 М3 GT :

Sg pokraj skolu mnogo mi se uspori raboti a iskociva mi nekoi problemi ovija dnovi nema da mozu da rabotu na njega ama ako ima nekoj napredak ke pratu sike :D[DOUBLEPOST=1401381501][/DOUBLEPOST]I sakam da predlozu nesto forum sto ne ga biva ne ga biva ama ja mislu da napravi facebook profil svi ke mozemo da se ukjucimo da si napravimo svoj album za kolekciju i samo da dodavamo,mnogo polko i povise ke mozemo da si postiramo za cool avta i nesto novo i plus polko ke najdemo novi kolekcioneri.Sci koristimo facebook i pocesto smo ukjuceni na njega i pus u boji kontakt ke smo.Pisite sto mislite i koj e ZA.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Sg pokraj skolu mnogo mi se uspori raboti a iskociva mi nekoi problemi ovija dnovi nema da mozu da rabotu na njega ama ako ima nekoj napredak ke pratu sike :D[DOUBLEPOST=1401381501][/DOUBLEPOST]I sakam da predlozu nesto forum sto ne ga biva ne ga biva ama ja mislu da napravi facebook profil svi ke mozemo da se ukjucimo da si napravimo svoj album za kolekciju i samo da dodavamo,mnogo polko i povise ke mozemo da si postiramo za cool avta i nesto novo i plus polko ke najdemo novi kolekcioneri.Sci koristimo facebook i pocesto smo ukjuceni na njega i pus u boji kontakt ke smo.Pisite sto mislite i koj e ZA.
Мислиш да направиш ФБ група ?? Јас сум "за". Мислам има веќе една наша (македонска) ама многу слаба посетеност.[DOUBLEPOST=1401382993][/DOUBLEPOST]
Deneska se podnoviv so audi q3 1/43 i jaguar xkr rastar, navistina dobra izrabotka za 220 denari
Па стави слики, да ги видиме. :)
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.869
Поени од реакции
11.126
Браво дечки, гледам дека доста сериозно и претпазливо работите околу количкиве, секоја чест. Јас имам 15тина бураго купени пред 15тина години сега спакувани ми се и тргнати на страна, ако ги извадам ќе ставам слики. Но, овие вашиве дела се многу поинтересни за следење (y)
Fringe, да ја имав видено темава порано ќе ти предложев за Пежото бела боја, некако таа ми е типична за Пежо, или евентуално темно плава со затемнети стакла :D
Трендо, дали BMW-то го креираш/обликуваш ти сам од нула или реставрација правиш? Fringe и тебе истово сакав да те прашам.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
125
Поени од реакции
121
Браво дечки, гледам дека доста сериозно и претпазливо работите околу количкиве, секоја чест. Јас имам 15тина бураго купени пред 15тина години сега спакувани ми се и тргнати на страна, ако ги извадам ќе ставам слики. Но, овие вашиве дела се многу поинтересни за следење (y)
Fringe, да ја имав видено темава порано ќе ти предложев за Пежото бела боја, некако таа ми е типична за Пежо, или евентуално темно плава со затемнети стакла :D
Трендо, дали BMW-то го креираш/обликуваш ти сам од нула или реставрација правиш? Fringe и тебе истово сакав да те прашам.
Dada ima slike kakvo e bilo nemase haubu nemase spoiler gume i prednaosovina[DOUBLEPOST=1401395936][/DOUBLEPOST]Isto bi sakaja da dodades na fb sto e postiran gore mozes tuj da gu vidis moju kolekciju i bmw
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Браво дечки, гледам дека доста сериозно и претпазливо работите околу количкиве, секоја чест. Јас имам 15тина бураго купени пред 15тина години сега спакувани ми се и тргнати на страна, ако ги извадам ќе ставам слики. Но, овие вашиве дела се многу поинтересни за следење (y)
Fringe, да ја имав видено темава порано ќе ти предложев за Пежото бела боја, некако таа ми е типична за Пежо, или евентуално темно плава со затемнети стакла :D
Трендо, дали BMW-то го креираш/обликуваш ти сам од нула или реставрација правиш? Fringe и тебе истово сакав да те прашам.
Кога ми го донесе таткоми од Франција пред 20 тина години беше вакво
5649a2638576a032912bab824b41c123_orig.jpg
По повеќе години почнаа да се одлепуваат налепниците па ги одлепив и беше бело до пред 6-7 години кога го пребоив вакво
16-09-2007.jpg

Денес го одстранив хромот од бандашите ама го начекав перменталот на сопругата
WP_20140529_007.jpg

А може и мислење за овие бандажи од голф 5 бураго
WP_20140529_001.jpg
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.869
Поени од реакции
11.126
Овие од голфов ти се можда и најдобри, ама се гледа знакчето на Фолксфаген.

Дечки, каде можам да најдам автентични, нормално метални верзии на болидите на Мекларен (со West) од времето на Хакинен, 1999/2000 година, најубавиот болид според мене во историјата на овој тим.
Знам дека на ebay има се', али немам акаунт (ебаниот пејпал).

Овој болид

 
Последно уредено:

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Овие од голфов ти се можда и најдобри, ама се гледа знакчето на Фолксфаген.

Дечки, каде можам да најдам автентични, нормално метални верзии на болидите на Мекларен (со West) од времето на Хакинен, 1999/2000 година, најубавиот болид според мене во историјата на овој тим.
Знам дека на ebay има се', али немам акаунт (ебаниот пејпал).
Барај овде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom