Автомобили во размер

Член од
16 јануари 2013
Мислења
125
Поени од реакции
121
Има врска ако не ставиш прајмер.
Јас секогаш со нитро или демол сум ја чистел старата боја до метал и дирекно сум фарбал 1-2 слоја па убаво да се исиши за да нанесам безбоен лак
Моментално работам на едно пежо 605 чекам убаво сонце и повеќе слободно време да го исфарбам
Od kude kupues nitro ?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
125
Поени од реакции
121
Подобро и побрзо е со демол, но пази, јаде пластика (ја топи) како лудо. :D Зезнато е и на гола кожа ама ќе си ставиш ракавици.
Za nesto drugo mi treba nitro zatoj prasuju
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.029
Поени од реакции
954
ovaa li nedela izleguvaat novite helikopteri i pozarni?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Подобро и побрзо е со демол, но пази, јаде пластика (ја топи) како лудо. :D Зезнато е и на гола кожа ама ќе си ставиш ракавици.
Со демол процесот е побрз.
Со нитро кога чистам боја полнам некој метален зад за целиот модел да е потопен.По некое време бојата сама се лупи и паѓа.Тоа што ќе остане го отстранувам со средна големина на четка за боја[DOUBLEPOST=1401049457][/DOUBLEPOST]
Покажи до сега што имаш направено на Пежото т.е. стави слики. Да видиме за што станува збор.
Немам слики кога сум го расклопувал и вадел бојата.
Претходно го имав фарбано на ладно па лакот беше целиот собран и испукан.
Се излезе непланирано и на брзина бидејќи ме нервираше кога го гледав.
Како што кажав чекам повеќе слободно и сончево време.
Планирам оргиналните тркала да ги исфрлам а на нивно место се мислам да ставам од мерцедес цлс или бмв н5.
Со бандашите на бмв то изгледа топ ама има многу преправки бидејќи се пошироки и нанадвор доста се излезени.
Следат сиромашни слики
 
Последно уредено:

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Со демол процесот е побрз.
Со нитро кога чистам боја полнам некој метален зад за целиот модел да е потопен.По некое време бојата сама се лупи и паѓа.Тоа што ќе остане го отстранувам со средна големина на четка за боја
Мене демолот ми е најдобар, го нанесувам со тенка четка за фарбање и за 5 минути имам симната боја. Ја ставам колата под јак млаз вода и бојата сама паѓа и нема остатоци во ќошевите.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Мојот проект 1:18 PEUGEOT 605 V6 1989 majjorete
Со оргиналните бандаши Со бандаши од Mercedes cls и со бандаши од BMW M5
WP_20140525_001.jpg WP_20140525_004.jpg WP_20140525_005.jpg
Се немам одлучено и околу бојата бидејќи се мислам дали златна сива или црвена да биде
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
125
Поени од реакции
121
Мојот проект 1:18 PEUGEOT 605 V6 1989 majjorete
Со оргиналните бандаши Со бандаши од Mercedes cls и со бандаши од BMW M5
Прегледај го приврзокот 93405 Прегледај го приврзокот 93406 Прегледај го приврзокот 93407
Се немам одлучено и околу бојата бидејќи се мислам дали златна сива или црвена да биде
Mnogo ubav model ja bi gi ostavija fabricki a avto bi ga isfarbaja crveno ili francuska plava,bi mogalo i svetlo zeleno
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Да ми каже некој каде да најдам квалитетна боја во боца.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom