Автомобили во размер

Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Зависи што бараш и собираш.
Според мене нема избор бидејќи има само стари модели кои немаат соодветна веродостојност со вистинските модели.За квалитет и да не зборуваме.
Барам стари модели (american muscle cars ) .Многу се ретки :D
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Баш тие многу слабо ги носат/увезуваат (не знам зошто), ретко се гледаат во Крш. :)
Ми кажаа имало многу модели ја како што барам , но од маисто не од ббураго , кажи ми каде има најголем избор на маисто во скопје ?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ми кажаа имало многу модели ја како што барам , но од маисто не од ббураго , кажи ми каде има најголем избор на маисто во скопје ?
Ти кажав, во продавниците на Крш во Рамстор, ГТЦ и Сити мол. Истите (Пан комерц) се увозници на Маисто.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Зависи што бараш и собираш.
Според мене нема избор бидејќи има само стари модели кои немаат соодветна веродостојност со вистинските модели.За квалитет и да не зборуваме.
Денеска бев во Крш (Сити мол и Рамстор) и ги имаше новите 1/18 модели на Maisto и Bburago :

Corvette Stingray


SL 63 AMG V8 Hard top


SL 65 AMG V12 45th Anniversary edition


Bentley Continental SS ISR и SS Convertible (Bburago)



Porsche 911 GT3 RS 4.0 (Bburago)
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.006
Одамна ги има овие модели и се од 2010/2011,а кај нас бураго и маисто ги рекламираат како модели од 2013 а можат да се искористат некои делови за делови.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Одамна ги има овие модели и се од 2010/2011,а кај нас бураго и маисто ги рекламираат како модели од 2013 а можат да се искористат некои делови за делови.
Хаха,грешка си, имаш измешано нешто, мерцедесите и корветата се последно нешто што е искочено од Маисто и се појавија во продажба пред месец-два во странство и сега кај нас. Сигурно мислиш на стариот SL 65 AMG кој се разликува моделски (различна генерација) од горенаведениот. Поршето од бураго исто така е последно од нив, сигурно мислиш на старото RS (темно сиво со црвени налепници и бандажи), слободно спореди ги, не се исти во деталите (спојлерите). :)
Не може секој да си дозволи модели од странство (супербрендови), па мислам дека не треба и овие кај нас да ги омаловажуваме. Сети се само колку имаш купено од Маисто, Бураго, Мондо во Крш. Некој се радува и на тие, без разлика што се многу далеку од Кјошо, Аутоарт или Миничемпс.:)
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Денеска така шетав малку низ центар имав одвишок време и бев во 2 крш продавници во гтц и во рамстор ,го најдов мустангот гт и го купив ,имаше уште еден Plymouth ама спортска верзија цел ишаран и не ми се бендисуваше.Одам прашувам во рамстор и таа ми вика можам да ви помогнам и викам дај ми classic american muscle да видам што модели имате и таа ми вика најискрено да ти кажам незнам што е тоа :facepalm::pos:.
И отидов во гтц и само мустангот го имаше ништо друго таа ми вика нема многу вакви ,ретки се .:facepalm:
Овој што го земав е 1/43 и е црвен :D. Немале поголеми форми :facepalm:
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Еве ја мојата скромна BMW колекција во 1/18 размер : :)

645i


M5


120i


Z3 M Roadster


850i
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
@zocc
Да те прашам околу 850-ката... кој производител, од кај ја набави, колку чини итн.?
Еден од поомилените модели ми е... :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
@zocc
Да те прашам околу 850-ката... кој производител, од кај ја набави, колку чини итн.?
Еден од поомилените модели ми е... :)
Еххх и мене ми е исто. Од Maisto e и сигурно ја имам едно 15 години, меѓу првите што сум ги купил, во Веро ја начекав. Тогаш не постоеја Крш, беше само увозникот Пан комерц, кој е и сопственик на денешниве Крш. Сега мислам не се произведува веќе. Одличен модел за времето кога е направен. Види на Ebay, сигурно таму ја продаваат. :)
--- надополнето: 4 јануари 2014 во 16:22 ---
Се продава или менува 1/18 размер Ferrari F40 од Bburago, легендарен модел и многу редок со оглед дека не се произведува едно 20 години. Во одлична состојба. Повеќе инфо на ПП. :)



 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Еххх и мене ми е исто. Од Maisto e и сигурно ја имам едно 15 години, меѓу првите што сум ги купил, во Веро ја начекав. Тогаш не постоеја Крш, беше само увозникот Пан комерц, кој е и сопственик на денешниве Крш. Сега мислам не се произведува веќе. Одличен модел за времето кога е направен. Види на Ebay, сигурно таму ја продаваат. :)
--- надополнето: 4 јануари 2014 во 16:22 ---
Се продава или менува 1/18 размер Ferrari F40 од Bburago, легендарен модел и многу редок со оглед дека не се произведува едно 20 години. Во одлична состојба. Повеќе инфо на ПП. :)



Немаш нешто од американ масл да ми продадеш ?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Еххх и мене ми е исто. Од Maisto e и сигурно ја имам едно 15 години, меѓу првите што сум ги купил, во Веро ја начекав. Тогаш не постоеја Крш, беше само увозникот Пан комерц, кој е и сопственик на денешниве Крш. Сега мислам не се произведува веќе. Одличен модел за времето кога е направен. Види на Ebay, сигурно таму ја продаваат. :)
Нема ни на Амазон ни на ибеј. Само половни, а не ми се зема половно :(
Можда се наоѓа некаде со интензивно пребарување, ама во моментов не ми е приоритет тоа...
Не ми е јасно зошто повеќе не произведуваат некои вакви легендарни модели, исто како и F40-ката шо си ја постирал. Сигурно ќе има заинтересирани колекционери шо би ги купувале моделиве. Јас лично повеќе ги сакам тие модели до 2000, можда дека растен бев со нив :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Нема ни на Амазон ни на ибеј. Само половни, а не ми се зема половно :(
Можда се наоѓа некаде со интензивно пребарување, ама во моментов не ми е приоритет тоа...
Не ми е јасно зошто повеќе не произведуваат некои вакви легендарни модели, исто како и F40-ката шо си ја постирал. Сигурно ќе има заинтересирани колекционери шо би ги купувале моделиве. Јас лично повеќе ги сакам тие модели до 2000, можда дека растен бев со нив :)
Зоштo се произведуваат со лиценца (одобрување, во случајов (850i) од BMW), посебно за секој модел, некои ги обновуваат, некои не. Ferrari diecast моделите сега ги произведуваат Hot wheels, BBR, Amalgam, MR, но цените и квалитетот се далеку повисоки отколку тие на Bburago.

Еве ти го ова 850i од Ebay, сеуште не му се извадени траките кои ги држат деловите кои се отвараат, плус со оригиналната кутија е. Значи како ново. Само цената со транспортот е малку солена.
Еве ти и ново т.е. неотворено.
--- надополнето: 4 јануари 2014 во 19:05 ---
Немаш нешто од американ масл да ми продадеш ?
Немам. За продажба/трампа ги имам само ферарито (F40), Jaguar S-type V8, Audi TT roadster quattro Mk1, Aston Martin Vanquish V12 - James Bond edition и Bugatti EB 110 SS, сите во размер 1/18.
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Зоштo се произведуваат со лиценца (одобрување, во случајов (850i) од BMW), посебно за секој модел, некои ги обновуваат, некои не. Ferrari diecast моделите сега ги произведуваат Hot wheels, BBR, Amalgam, MR, но цените и квалитетот се далеку повисоки отколку тие на Bburago.

Еве ти го ова 850i од Ebay, сеуште не му се извадени траките кои ги држат деловите кои се отвараат, плус со оригиналната кутија е. Значи како ново. Само цената со транспортот е малку солена.
Еве ти и ново т.е. неотворено.
--- надополнето: 4 јануари 2014 во 19:05 ---


Немам. За продажба/трампа ги имам само ферарито (F40), Jaguar S-type V8, Audi TT roadster quattro Mk1, Aston Martin Vanquish V12 - James Bond edition и Bugatti EB 110 SS, сите во размер 1/18.
Само 1/18 имаш ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom