Аватар - најскапиот филм во историјата!

Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Го гледав филмот пред некоја недела на IMAX 3D . Значи ефектите се пичку матер прејако нешто. Не ми се гледа поќе филм на кино ако не е 3д :)
А приказната ништо посебно .
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
И конечно го изгледав филмот. Ми стоеше едно 15 дена на десктоп и никако неможев да најдам 2 и пол саата да го изгледам, ама денеска си земав ден од школо и си го пуштив.
Приказната е веќе една иста, ама со оглед на тоа како беше обработена Пандора со сите оние дрва, билки, планини едноставно филмов дава некое посебно чувство. Не сум некој голем фан на овакви филмови, ама ова е дефинитивно нешто што мора да го изгледа секој шо редовно гледа нови филмови:vozbud:
Како си го приметил сево ова на толку срање снимка?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Па не беше толку никаква снимката се буткаше. Ина бетер снимки сум гледал фимови:toe:
Знам дека има бетер... ама филмов се гледа или на HD снимка или на ништо (не го ставам 3D во опција зашто кај нас тоа за 100 год...)
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
93
Поени од реакции
1
Кога ке излезе на HD знае ли некој?
Симнав една кино снимка и одма ја избришав:tapp: ништо не се гледа:toe:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Кога ке излезе на HD знае ли некој?
Симнав една кино снимка и одма ја избришав:tapp: ништо не се гледа:toe:
DVDRip обично излегува 2-3 месеци од кога ќе се појави филмот по кино салите, а HD (BR) излегува 2-3 месеци од кога ќе се појави DVDRip...

You do the math... >)
 
Член од
4 септември 2007
Мислења
106
Поени од реакции
6
Корун, глупост кажа. Филмовите на ДВД и Блу реј во поново време искачаат во исти ден. Од пред некоја недела на торентите е излезен 2012 на двд и хд рип, а официјалната дата на излегување на двд и блу реј е март.

И не мора да е секогаш 2-3 месеца по премиерата во кино, може да е тоа и 4-5 месеца.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
DVDRip обично излегува 2-3 месеци од кога ќе се појави филмот по кино салите, а HD (BR) излегува 2-3 месеци од кога ќе се појави DVDRip...

You do the math... >)
Корун, глупост кажа. Филмовите на ДВД и Блу реј во поново време искачаат во исти ден. Од пред некоја недела на торентите е излезен 2012 на двд и хд рип, а официјалната дата на излегување на двд и блу реј е март.

И не мора да е секогаш 2-3 месеца по премиерата во кино, може да е тоа и 4-5 месеца.
Прочитај погоре, треба да приметиш...
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Шерлок го има рипнато а излезе после Аватар... месец макс. од премиерата, а недела дена после и на ХД... али Аватар сеуште слабо
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Шерлок го има рипнато а излезе после Аватар... месец макс. од премиерата, а недела дена после и на ХД... али Аватар сеуште слабо
Остави ги тие рипови, збориме за официјални снимки.

Најмалку 3 месеци од премиера, али за ултра-успешен филм како Аватар - можеби и повеќе ќе чекаме. И да, сега сите излегуваат на DVD и BD во исто време, једино Avatar може ќе искочи прво на BD, па тек после некад на DVD :)
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
Може да ми каже некој во кои кина и во колку часот го има денеска филмов (30/01/10).
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Може да ми каже некој во кои кина и во колку часот го има денеска филмов (30/01/10).
Само рамстор по 4-5 пати во денот.

Знам сигурно дека има од 10 вечер, другите не ги знам, не ми требаат :)
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Шерлок го има рипнато а излезе после Аватар... месец макс. од премиерата, а недела дена после и на ХД... али Аватар сеуште слабо
Дали мислиш на овој рип: Sherlock.Holmes.AC3.DVDRiPSCR.2009.XviD
Па не е и тоа нешто посебно ама е пак подобро од TS или CAM риповите кои се снимани во кино каде што можеш да слушнеш некој како ќе прдне, ќе гледаш глави додека одат и се враќаат од нужникот, ќе довикуваат на некои сцени и тоа ќе ти дојде како да си лижел сладолед преку стакло :pos::pos::pos::pos:

Остави ги тие рипови, збориме за официјални снимки.

Најмалку 3 месеци од премиера, али за ултра-успешен филм како Аватар - можеби и повеќе ќе чекаме. И да, сега сите излегуваат на DVD и BD во исто време, једино Avatar може ќе искочи прво на BD, па тек после некад на DVD :)
Децата не знаат изгледа како функционира Холивуд?
За филм од 500.000.000$ треба прво неколку месечна кино проекција за да си гиповрати вложените пари а потоа од продажбата на ДВД, Блу Реј или ХД да заработат продуцентите!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
Пошто не сум седнал онака асално да го глеам филмот, ако може да ми каже некој што е толку потресно па луѓево да умираат? :nesum:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Пошто не сум седнал онака асално да го глеам филмот, ако може да ми каже некој што е толку потресно па луѓево да умираат? :nesum:
Ништо, можи само случајно , или ако си пренапушен да го гледаш филмот па да се превозбудиш :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom