Авантури

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Многу е мокна. Само пробај без guide да ја завршиш. И приказната е одлична, те внесува во играта тотално.
 
Член од
9 јули 2008
Мислења
3
Поени од реакции
1
znaci gi iam izigrano 11 nancy drew od mozni 18 :D gi obozavam ali mn tesko se naogaat ... :C
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ја играм во моментов Prince of Persia Warrior Within и можам да кажам дека е одлична игра, со одлична графика и доста тешка за играње.
Ако некој сака повеќе мозгање, нека си ја набави одма:helou:

 

cob4e

Volleyball it's my life
Член од
9 јуни 2008
Мислења
38
Поени од реакции
1
НАЈДОБРА АВАНТУРА СПОРЕД МЕНЕ Е -- HARRY POTTER-- СИТЕ ДЕЛОВИ
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Почнав вчера да ја играм Indigo Prophesy (Fahrenheit), мислејќи си дека е добра (8.4 оценка на GameSpot не е мала работа). Тешко срање. Очекував игра за ПиСи, добив конзолашка игра. Контролите - срање. Камерата - исто. Гејмплејот - исто. Едино приказната до негде е ок, и музиката, ама за другото не ми се ни збори.

Оценка за PC верзијата - 3/10.


Што не се најде некоја компанија да прави пак point and click авантури.. тоа е права авантура, со маус да се игра, а не во новиве ни м од маус нема..
Друже, сите Point-And-Click авантури што сум ги играл до сеа, сите од тука ги гледав кои се, што се, па ги симнував по торенти и такви ствари. Провери си тука, на нивната официјална страна, немаат утка. До сеа имам изиграно околу 10, сите се која од која подобри во поглед на се :)
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Малку стара тема ама нема веза. За point and click...

Syberia, Syberia 2, Still Life.

Still Life 2:vozbud::vozbud: ја очекуваме кон крајот на оваа година.
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Indigo Prophecy е ептен многу добра игра, ептен. Приказната е да паднеш на гз :) За тежина не е тешка ич, бар мене не ми беше али забавна е ептен.
 
Член од
18 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
215
Обожавам авантури и сега почнав да ја играм Syberia и како што викаат стварно многу е тешка ја уште у почетокот заглавив , дај помогнете малку што е финтата:toe:

L.M
 

Neno-WH

Anyone interested?
Член од
21 септември 2008
Мислења
281
Поени од реакции
17
Многу добра приказна има Still Life, приказната е да скренеш,загатки не знам,ако успее некој да ја помина нека ми каже,играта е брејнсакер!
Јас ја имам свртено ама многу долго заглавив кај последниот лавиринт ми фалеше еден прстен а не можев да го најдам.(случајно го најдов внатре после) Инаку играта стварно е лудило
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
ima li nekoja nova dobra avantura kako syberia i still life ??
 
Член од
23 септември 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
Daj kazete kaj da gi najdam Monkey Island koj bilo del, najdov dosta torenti ama site se bez seeds i ne mozam da gi spustam :toe:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.724
Поени од реакции
965
Daj kazete kaj da gi najdam Monkey Island koj bilo del, najdov dosta torenti ama site se bez seeds i ne mozam da gi spustam :toe:
едит од модераторот - не е дозволена пиратерија ... на оваа страна ги има сите четири игри од серијалот Monkey Island ... не е торент и нема да имаш проблем со сидери и личери
 
Член од
23 септември 2007
Мислења
93
Поени од реакции
0
едит од модераторот - не е дозволена пиратерија ... на оваа страна ги има сите четири игри од серијалот Monkey Island ... не е торент и нема да имаш проблем со сидери и личери
A koja e stranata ?:raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom