Авантурите на Итар Пејо

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.697
Поени од реакции
886
Инаку од Прилепскиве актери, дедо Трајче ми е дефинитивно најак лик. Требало и Ванде малку појче да го заангажира, досега само во една приказна ко имам начекано
Малку off topic муабет .
Една од ќерките на Трајче ( Моника ) ми беше школска во основно , а најмалата негова ќерка ( Елена ) му беше школска на брат ми . И двете беа ептен секси :drk:кога беа помлади. Ги немам видено одамна ( повеќе од 10 години ) и незнам како изгледаат сега :P .
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Итар Пејо нели треба да е постар :unsure:!? Истрижи го и избричи го на тој глумецот, ќе заличи на матурант. А и муабетите и ''финтите'' им се утнати, не е тој Итар Пејо што го имам читано во основно ..
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Бедна екипа, бедна продукција.
A што сакаш кога на глумци од калибарон на Џумерко нашава ни влада им дава пензија од 12,500 ?! Сакаш да дојдат некој од америка да дојди да глуми тука ? овие толку знаат за ичпари а и пола од нив можи и повеќе не ни виделе академија :D
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Супер, нешто ново Македонско да дадат на телевизија :)
Супер што прилепчани ќе глумат :)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Не сум гледал ништо од ова, но ако веќе се прај нешто поврано со Пејо, нека го пра прилепчани. Немам некои очекувања, но ќе видам.
Незаборавенможеби и ненадминлив како Пејо е Џумерко во „Солунски патрдии“, напишана од одличниот Миле Попоски од Прилеп („Викенд на мртовци“, „Македонија може“). Си има таква појава човекот(Џумерко), тро појче безобразна, сеирџиска, но не премногу злонамерна. Многу подобар од покојниот Дади во оваа улога.
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
270
Поени од реакции
104
Кај мене го снимат тој пусти филм , ем рајт не можам да видам од нив ем филмот глуп и со глупи анимаци и фотомонтажи направен . Ке фатам ке ги исфрлам од селово.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Па не е лоша идејава нивна, конечно нешто наше македонско на скапанициве од ТВ.
Мене ми се допаѓа емисијава.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
A што сакаш кога на глумци од калибарон на Џумерко нашава ни влада им дава пензија од 12,500 ?! Сакаш да дојдат некој од америка да дојди да глуми тука ? овие толку знаат за ичпари а и пола од нив можи и повеќе не ни виделе академија :D
Нема да навлегвам колку зема Џумерко, сето тоа е пазарна економија и последица од транзиција во која настрадале сите. Ама од денешнава багра глумци не гледам со жалења ама баш на никој. Мислам дека имаат зилион начини за заработка па ако се способни можат да успеат. Ако можеше Марјан од Битола да се пробива со оние скечојте и ред други примери како него, можи секој.
Оваа екипа шо работи на серииве е мизерна во секој поглед. Продукцијата не вреди ни да се збора оти со мобилен да снимам и да монтирам во она програмчето за видеа во виндовс ќе изгледа попрофесионално.
Глумците очигледно дека се форсирани деца па јасна е приказната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom