Абортус (општо) и дали оправдувате или не?

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
My body my choice!!!!!

И што ако е трудна, има абортус ако не сакаат да се земат, ништо страшно. Ако таа сака да го роди, а тој не сака, повторно има лек, нека си роди, нека си ужива, ќе се снајде. А ако таа сака абортус, а тој не, тогаш жалам случај, реков погоре!!!

Инаку, најбезбеден секс е монашкиот, да се нема.

Кој од меч живее, меч ќе го покоси и од меч ќе загине!!!

Кој се еби, ќе затрудни!!
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
oci mi otkorna so ova my body my choice...

jas sum za abortus ali pojke sum za kontracepcija...i mnogu se nerviram ko ke recit nekoja cafka..me ostade trudna ne koristeshe kondomi.AM TI MA?ako mashkoto ne saka kondom a ti ne sakas dete onda imas krami ,zenski kondomi spirali kontracepcija bla bla...ne e fer sekogas vinata da e na maskoto za nesakanata bremenost barem jas taka mislam

anyway ako ne si spremen za roditel abortiraj ne go zemaj nadusha deteto
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
My body my choice!!!!

Мислам дека сите оние кои се про лајф се само кењаторки кои никогаш не затруднеле, камо ли да родиле.

Про чојс се оние кои се да не се натура по секоја цена за секого раѓање бидејќи постојат ситуации кога навистина абортусот е попожелен од раѓањето.

Кравче мое!
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
ma jas vikam sekogas e pozelen abortusot ako deteto ne e isplanirano be...zaso da go rodish samo radi to so nekoj nekade kazal deka e pogreshno...a ne e pogreshno da go rodish i da mu sjebash zivot?ili da lecis kompleksi preku nego samo zato so deteto bilo edno "ups ne sakav"

ima dovolno bezdomnici ima dovolno sirachinja ima dovolno maltretirani deca vo svetov....ushe edno ama ic ne treba!gojdo moe!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Апсолутно се сложувам кравче најмило, јас затоа цело време велам мај боди мај чојс. Повеќе сум про лајф за здрав лајф, ама за онаков, неквалитетн лајф, кога може да се сјебе не само едне, ами два, три, и повеќе, никако.
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
MuuuUUuuuuu

jas mislam na nekoj trebit duri da im se zabranit da se mnozet
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Mwah, нормално. особено, на криминалци, убијци, наркоманишта, дилери.
Но, не е тоа темата кравичке моја, ами за абортус.
Едни велат не бива, други само то бива.
јас велам, одлуката е на жената, девојката, во потполност, а со консултација со партнерот, докторите, како и обврзно земање обзир материјално-здравствено-психичката состојба на обацата.

Мууу, мачко. Ммм...те замолзнам!!
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
Пораката е избришана од Dolphin.

Жолт картон заради расизам
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Кравче убо, немој сега со расизмуси. Еѓупци, па аљбанци. Не е убаво да забрануваш да се множат, поарно забрани да чуваат деца во неквалитетни услови. Или едуцирај ги за да знаат како треба поарно. Mwah. Особено жените нивни кои некогаш и не знаат да се потпишат. дар е да се има дете, ама поголема умешност квалитетн живот да му се пружи на тоа дете нема.
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
ne me svakaj rasisticki...jas ne go kazav kako takvo..nego ocigleden e faktot deka tie se mnozat poveke...i DA DETETO E DAR....i treba da se tretira kako takvo i ne...aj da ne kazvam pojke ke ispadnit poloso...muabetot mi beshe deka tie se tie so imet po 5-6 pa i pojke deca ...tie se bezdomnici itn itn..ne deka drzavata tuka nema svoj udel ne me svakaj pogreshno..ama koa veke samiot razum ne im rabota ...zakaci im zakon za regulacija na razmnozuvanje em pomalce bezdomnici em pojke naskola ke odet(poso pazi..ako ragas na 14-15 god ili ako se mazis na tie godini normalno nema da si obrazovan ..nemas vreme imas usti za ranenje nekoj mamo mamo ke vikat po tebe)pak ke recam ne svakaj me rasisticki ama muabetov e ..od edna strana nemame leb da jajme od druga strana se kotime ko zajaci...i posle kriminal ova ona...e pa ne ide to taka src(zivotinjo moja:))
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Misirkov, ај сега домаќински и со ред.

1. Ако се обраќаш до некој друг, те молам немој преку мои зборови да се обраќаш. Твојот став и аргументи по темава се побараа, и ти по втор пат истото го правиш. Цитираш туѓи зборови и бараш одговор на истите, притоа алудирајќи дека не се согласуваш, а без никаква подлабока дискусија. Затоа те молам, ако и' се обраќаш на Aceva бујрум на бланко пост, а ако мене ми се обраќаш тогаш читај под два........

Pearl, kaj zabega ti? Jas se obrativ do Aceva zaradi tonot -- mislam kje se slozis deka e na mene kako se obrakjam do nekogo -- a ti izreagira kako da sum te pogodil vo vaginalen nerv!

A gledas, ubavo si svatila koja mi bila celta. :)))

Tuku kazi sto pravime ako abortusot e zabranet spored zakonot, odnosno dali togas kje "udiras dve recki" ili ne?

Pozdrav i ne se zhesti.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Мисирков, во таков случај, каде што е со закон забранет, јавни аеропланот до каде што не е, а ако е шеријатска земја во прашање, молчешкум, а не на "сва звона" и у најава ко јамб.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Abortus-

Ne sum zensko, i vo sklop na toa ne gi sudam zenite u bilo kakvi nivni razmisluvanja, nivno telo-nivni odluki, ama so moe dete, jok.
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
80
Поени од реакции
2
ABORTUS=UBISTVO
Ima siromasni luge koi se posrekjni od bilo koj drug...kako i bogati koi neznaat da go ziveat zivotot...taka da nemozes ti da ja odreduvas sudbinata na nekoe nerodeno covecko sustestvo.
Zivotot e borba i ne treba da se predavame nikogas!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.377
Sfetle напиша:
ABORTUS=UBISTVO
Ima siromasni luge koi se posrekjni od bilo koj drug...kako i bogati koi neznaat da go ziveat zivotot...taka da nemozes ti da ja odreduvas sudbinata na nekoe nerodeno covecko sustestvo.
Zivotot e borba i ne treba da se predavame nikogas!
Еве, например тебе да те силувал некој робијаш. Би го задржала детето?

Не збори глупости. И јас сум против, ама некогаш абортусот е подобра опција, колку и да е брутален.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom