Абортус (општо) и дали оправдувате или не?

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Прво требаше да прочиташ убаво што имав пишано, но ајде ќе ти повторам, очигледно те мрзи...останав бремена и поред контрацепциско средство, имав вградена спирала.....ама ти немаш појма дудук еден што е тоа.
Толку си лимитирана,тоа е неверојатно нешто,мислев дека особите како тебе се ендемски вид,но очигледно не.
дно.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.786
Поени од реакции
9.562
Толку си лимитирана,тоа е неверојатно нешто,мислев дека особите како тебе се ендемски вид,но очигледно не.
дно.
Sigurno I majkati bila limitirana pa zatoa morala, na zalost da te rodi.
Daj nemoj bljuvotini da mi pisuvas na ovaa tema, pisi mi vo LP, po obicaj.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Sigurno I majkati bila limitirana pa zatoa morala, na zalost da te rodi.
Daj nemoj bljuvotini da mi pisuvas na ovaa tema, pisi mi vo LP, po obicaj.
На една тема се крстиш у господ,на друга се гордееш што имаш 3 абортуси,на трета пропагираш соживот за на четврта да пљукаш по нусињата.
Ти си душо дефиниција за глупоќа.
Кога ќе починеш треба мозокот да ти го стават у тегла со формалин и да го изучуваат генерации.
Мене можеш да ми пишеш што сакаш,без проблем.Во недостаток на аргументи применуваш на лична дискфалификација.Тоа е одлика на лимитираност.
Али да преоѓаш на личности Мајка и слично е веќе премногу.И тука очекувам дека администраторите ќе реагираат.Не ме знаеш ни кој сум ни што сум,а премногу си дозволуваш.За што нели,ќе треба да сносиш одговорност.
Да мајка ми ме има родено на 17,татко ми имал 18.И покрај тоа што и нејзините и од на татко ми страната ги притискале за абортус,одлучиле дека треба да се родам.
Биле прогнати од дома.
Но без оглед на се моите станале многу успешни луѓе,особено мајка ми.Родиле и воспитале три разумни луѓе.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.786
Поени од реакции
9.562
На една тема се крстиш у господ,на друга се гордееш што имаш 3 абортуси,на трета пропагираш соживот за на четврта да пљукаш по нусињата.
Ти си душо дефиниција за глупоќа.
Кога ќе починеш треба мозокот да ти го стават у тегла со формалин и да го изучуваат генерации.
Мене можеш да ми пишеш што сакаш,без проблем.Во недостаток на аргументи применуваш на лична дискфалификација.Тоа е одлика на лимитираност.
Али да преоѓаш на личности Мајка и слично е веќе премногу.И тука очекувам дека администраторите ќе реагираат.Не ме знаеш ни кој сум ни што сум,а премногу си дозволуваш.За што нели,ќе треба да сносиш одговорност.
Да мајка ми ме има родено на 17,татко ми имал 18.И покрај тоа што и нејзините и од на татко ми страната ги притискале за абортус,одлучиле дека треба да се родам.
Биле прогнати од дома.
Но без оглед на се моите станале многу успешни луѓе,особено мајка ми.Родиле и воспитале три разумни луѓе.
1. Ti mi pisa prv vo poraka deka ke me prijavis za govor na omraza oti ne mi se dopaga koga se banjaat obleceni muslimankine ko pingvini vo bazenot kade sto se banja moeto I drugi deca.

2. Kade pisav deka se gordeam so tri abortusi?

3. Ti prv me navredi I me narece glupa.

4.Ama bas ne me zanima za majkati I tatkoti prikaznata.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
1. Ti mi pisa prv vo poraka deka ke me prijavis za govor na omraza oti ne mi se dopaga koga se banjaat obleceni muslimankine ko pingvini vo bazenot kade sto se banja moeto I drugi deca.

2. Kade pisav deka se gordeam so tri abortusi?

3. Ti prv me navredi I me narece glupa.

4.Ama bas ne me zanima za majkati I tatkoti prikaznata.
Глупа не е навреда,тоа е умствена особина,основна црта што го дефинира човекот
Три абортуси имам и фала богу психички и физички сум здрава и плодна..не ми е жал воопшто.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.786
Поени од реакции
9.562
Глупа не е навреда,тоа е умствена особина,основна црта што го дефинира човекот
Дај бе човек еднаш издефинирај се ти прво, одговори конкретно на прашањето на темата:facepalm:

Мајкати останала бремена на 17 години, татко ти имал 18...браво....значи и они како и многумина се сексале без заштита, оти гарантирам дека немале намера тебе да те прават.

Твоите баба и дедо, и тие сите кои ја прогнале, како штво велиш, ете на тие треба мозокот у формалин да им се ставел па да го изучуваат селдните генерации дека постојат монструми родители.

Второ, мајкати била малолетна, и да сакала да абортира, неможела, треба дозвола од родителите за да се изврши абортус....Не ми е јасно, каде ги избркале со незавршено училиште,, плус малолетник од дома не смееш со закон да избркаш, каде и од што живееле...или ти си правиш лоша приказна?

Како и да е, ете и на твоите родители им се случила несакана бременост, баш ме занима кога ти би бил на местото на дедо ти , како би реагирал.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Дај бе човек еднаш издефинирај се ти прво, одговори конкретно на прашањето на темата:facepalm:

Мајкати останала бремена на 17 години, татко ти имал 18...браво....значи и они како и многумина се сексале без заштита, оти гарантирам дека немале намера тебе да те прават.

Твоите баба и дедо, и тие сите кои ја прогнале, како штво велиш, ете на тие треба мозокот у формалин да им се ставел па да го изучуваат селдните генерации дека постојат монструми родители.

Второ, мајкати била малолетна, и да сакала да абортира, неможела, треба дозвола од родителите за да се изврши абортус....Не ми е јасно, каде ги избркале со незавршено училиште,, плус малолетник од дома не смееш со закон да избркаш, каде и од што живееле...или ти си правиш лоша приказна?

Како и да е, ете и на твоите родители им се случила несакана бременост, баш ме занима кога ти би бил на местото на дедо ти , како би реагирал.
Па нели не те интересираше?
Автоматски споено мислење:

ab-38.jpg
Вакумен аборт на деветонеделен плод.
Слика D. (((((((
Автоматски споено мислење:

ab-38.jpg
Вакумен аборт на деветонеделен плод.
Слика D. (((((((
Автоматски споено мислење:

ab-38.jpg
Вакумен аборт на деветонеделен плод.
Слика D. (((((((
Автоматски споено мислење:

ab-38.jpg
Вакумен аборт на деветонеделен плод.
Слика D. (((((((
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.786
Поени од реакции
9.562
Па нели не те интересираше?
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 274594
Вакумен аборт на деветонеделен плод.
Слика D. (((((((
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 274594
Вакумен аборт на деветонеделен плод.
Слика D. (((((((
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 274594
Вакумен аборт на деветонеделен плод.
Слика D. (((((((
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 274594
Вакумен аборт на деветонеделен плод.
Слика D. (((((((
Што е работава со сликиве??
Очигледно ти фали @bijons ... .....

Сето ова што ти го гледаш на слики, јас го гледав у живо, осетив на своја кожа, во своја утроба, на моја душа........А ти можеш само слиички да гледаш и да правиш прикаски за мали деца.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Што е работава со сликиве??
Очигледно ти фали @bijons ... .....

Сето ова што ти го гледаш на слики, јас го гледав у живо, осетив на своја кожа, во своја утроба, на моја душа........А ти можеш само слиички да гледаш и да правиш прикаски за мали деца.
Ваљда то се допаднало чим си повторила три пати!
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Тебе сликата толку ти се допадна чим ја сподели 4 пати?

Ова ако не е убиство, не знам што е.
Не друже,некој лаг се деси,и јас повеќе пати стиснав испрати.Немав појма дека ова ќе испадне
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.786
Поени од реакции
9.562
Тебе сликата толку ти се допадна чим ја сподели 4 пати?

Ова ако не е убиство, не знам што е.
Дали ако некој убие бремена жена одоговара за двоструко убиство?
Инаку да, се заборавил со пуштање на сликите.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Ова ако не е убиство, не знам што е.
Незнам,али дека е грев тоа сто проценти.
Сликава ја постирав за тие што бараат оправдување,ембрион е,нема душа,не е живот,итн итн.
Не е ембрион,човек е,со екстремитети,со крвоток,со нервен систем...
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.786
Поени од реакции
9.562
Незнам,али дека е грев тоа сто проценти.
Сликава ја постирав за тие што бараат оправдување,ембрион е,нема душа,не е живот,итн итн.
Не е ембрион,човек е,со екстремитети,со крвоток,со нервен систем...
Дали пишува некаде во библијата дека абортусот е грев?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom