АЛЕКСАНДАР БОНЕВ-мажот на СИЛВАНА БОНЕВА НЕГАТОР НА СЕ ШТО Е МАКЕДОНСКО

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
ама вие србоманчињата од сдсм.
Србоманчињата и Бугарчињата одамна се исчистија од СДСМ,а и да ги има сите се со Македонски национален интерес одколку кај дпБне.Плус немаш ниеден издржан аргумент за Србофилија во СДСМ него само безврска конспирации и шлакање текст од ракав протресен.Типично за дпБне,не ве укривувам само ви се потсмевам,од секогаш дпБне и нивните политички ниски испади биле или предизвикувале еуфорична смеа!
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Да не претеруваме сега.
Ти само за да го одбраниш Бонев, пола Македонци ги направи бугарофили... Што е далеку од реалноста...
Не е далеку од реалноста.
Коа се чопор насобрани, сите се патриоти.

По дома им свират песни за Тодор Александров пеени од Бугарите.

Пред мене многу души, Битолчани се имаат исповедано. Не се конвенционални приказните "Еден народ бе пати"...
Тоа е парт од реалноста, очигледно неразбран сериозно.

До лани претседадел на месен комитет во мојата маала, на ВМРО-ДПМНЕ, денес голем лепач на плакати, веач на знамиња, по потреба пеач на изобличени песни од типот Абре Македонче, сепак јас сум пријател со него, уживам космополитски статус како интерно така екстерно... Да скратам, неговиот дедо кој е умрен веќе, борец за Обедињена Балгарија 1944 година, во с.Смилево.

Ги има многу, за жал, на реалната слика...
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Не е далеку од реалноста.


Ги има многу, за жал, на реалната слика...
Ги има ама не се многу...не се ни блиску до многу.
Можеш ти да преувеличуваш дека дури половината од Македонците се такви но тоа би немало врска со реалната слика,исто како што би немало врска со реалната слика и доколку би го негирале нивното постоење.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Дај боже да е така. Јас да грешам ти да си во право.
Мене не ми менува ништо, ама изгледа дека вас, тоа многу ве допира.
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Ги има ама не се многу...не се ни блиску до многу.
Можеш ти да преувеличуваш дека дури половината од Македонците се такви но тоа би немало врска со реалната слика,исто како што би немало врска со реалната слика и доколку би го негирале нивното постоење.
Абе, многу или малку...дискутабилно е, испаѓа дека кога ќе се замете прашината, бааѓи многу се. Нанче манче Бонев, Донев овој оној, студенти кои што аплицираат за блгарски идол и вика дека един народ сме, луѓе кои што потпишуваат дека се блгари и ништо друго, па луѓе кои што величат некои си кисели статуи на неколку темни фигури од нашето минато...сума сумарум...бааѓи се.
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
Абе, многу или малку...дискутабилно е, испаѓа дека кога ќе се замете прашината, бааѓи многу се. Нанче манче Бонев, Донев овој оној, студенти кои што аплицираат за блгарски идол и вика дека един народ сме, луѓе кои што потпишуваат дека се блгари и ништо друго, па луѓе кои што величат некои си кисели статуи на неколку темни фигури од нашето минато...сума сумарум...бааѓи се.
нас бројки никогаш не не плашеле..позициите на кој се , се опасни
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Во македонија се родени, али незнам дали се чувствуваат како македонци.



Исти ку*ац, различно паковање. И Бонев има антимакедонско мислење, и тие двајцата имат антимакедонско мислење.

ти не си таман ..
ако Ти не знаеш ЈАС ЗНАМ ДЕКА СУМ МАКЕДОНЕЦ,,,

А ТАКВИТЕ КАКО ТЕБЕ од дпмне само сеат лаги и омрази

УААААА БУГАРОФИЛИ
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Србоманчињата и Бугарчињата одамна се исчистија од СДСМ,а и да ги има сите се со Македонски национален интерес одколку кај дпБне.Плус немаш ниеден издржан аргумент за Србофилија во СДСМ него само безврска конспирации и шлакање текст од ракав протресен.Типично за дпБне,не ве укривувам само ви се потсмевам,од секогаш дпБне и нивните политички ниски испади биле или предизвикувале еуфорична смеа!
Исчистени !?
Ајде само еден пример.
Бранко Црвенковски, истурен играч на Милошевич се до неговиот пад.
Праќање на млади македонски регрути да гинат на боиштата на бивша Ју.
Шверц со нафта и нафтени деривати кон Србија која беше под ембарго на ООН.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
реакциите од членовите на дпмне ЗА СЛУЧАЈОТ БОНЕВ се ПОРАЗИТЕЛНИ....
со исклучоци секоја чест:smir:

пс, последна сондажа во Струмица 3,5 ЗАЕВ СПРЕМА 1 БОНЕВА,,,,,,

париските послушници од било која партија се најтрулото нешто ,,ситни души кои замижуваат и премолчуваат се и сешто ,слепо прифакајки С И СЕШТО .. па дури и МЕНУВАЊЕ -НЕГИРАЊЕ НА СВОЈОТ ИДЕНТИТЕТ..... луге сенки..
 
N

n/a

Гостин
Исчистени !?
Ајде само еден пример.
Бранко Црвенковски, истурен играч на Милошевич се до неговиот пад.
Праќање на млади македонски регрути да гинат на боиштата на бивша Ју.
Шверц со нафта и нафтени деривати кон Србија која беше под ембарго на ООН.
А бе зошто аматерски мешаш идеологија и пари?
:smir:
Дали знаеш дека милијардите у бизнисот со Србија под ембарго у 90% од случаевите ги свртеа бугарите,и тоа истурените играчи (читај мутрите или борците) на бугарското ДС (државна сигурност)?
Секако... у договор со нивните српски колеги.
:toe:
Прочитај малку за СИК.
Маџо,Маргините,Поли Пантев и компанија(меѓу кои што се брои и веројатно следниот бугарски премиер,Бојко Борисов) ,па и Илија Павлов и `неговиот` МУЛТИГРУП, Васко и Жоро Илиеви и компанија од ВИС,до Иво Карамански...
сите они првичните големи пари ги направија токму на рачун на ембаргото кон Србија.
 
V

Viktoranius

Гостин
Za tebe si govori,ne generaliziri. Ok?!!! Pomochko! :bip:
ти не си таман ..
ако Ти не знаеш ЈАС ЗНАМ ДЕКА СУМ МАКЕДОНЕЦ,,,

А ТАКВИТЕ КАКО ТЕБЕ од дпмне само сеат лаги и омрази

УААААА БУГАРОФИЛИ
Шо ви е бе? Ве боли ли вистината?

Не сум јас крив ако имаш бугарски пасош и ми се пронајде во постот. Јас не нареков никој бугар, туку само реков дека во Струмица националистите се бројат на прсти. ОЧИГЛЕДНО Е. Сум дискутирал со многу луѓе на оваа тема, и гледам какви клише сваќања имаат.

Кога се правеше протести за апсењето на Заев први бевте таму, а кога се правеше протест за менување на името во сите градови, во Струмица немаше никој.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
А бе зошто аматерски мешаш идеологија и пари?
:smir:
Дали знаеш дека милијардите у бизнисот со Србија под ембарго у 90% од случаевите ги свртеа бугарите,и тоа истурените играчи (читај мутрите или борците) на бугарското ДС (државна сигурност)?
Секако... у договор со нивните српски колеги.
:toe:
Прочитај малку за СИК.
Маџо,Маргините,Поли Пантев и компанија(меѓу кои што се брои и веројатно следниот бугарски премиер,Бојко Борисов) ,па и Илија Павлов и `неговиот` МУЛТИГРУП, Васко и Жоро Илиеви и компанија од ВИС,до Иво Карамански...
сите они првичните големи пари ги направија токму на рачун на ембаргото кон Србија.
Што сакаш да ми кажеш ?
Бугарите имаат истурена пруга, Македонија - Србија, преку Бугарија ?
Можно е, подземна некоја.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Шо ви е бе? Ве боли ли вистината?

Не сум јас крив ако имаш бугарски пасош и ми се пронајде во постот. Јас не нареков никој бугар, туку само реков дека во Струмица националистите се бројат на прсти. ОЧИГЛЕДНО Е. Сум дискутирал со многу луѓе на оваа тема, и гледам какви клише сваќања имаат.

Кога се правеше протести за апсењето на Заев први бевте таму, а кога се правеше протест за менување на името во сите градови, во Струмица немаше никој.
ПРВО СИ ЗБОРУВАЛ со таквите како тебе -послушници ... прво немам бугарски пасош НИТУ ПАК КЕ ИМАМ ..
ВТОРО не се работи за луге кои имаат бг пасош од потреба.се работи за НЕГАТОР НА СЕ ШТО Е МАКЕДОНСКО А ТОА Е АЛЕКСАНДАР БОНЕВ маж на вашата кандидатка и пратеничка БОНЕВА А
а не видов ниту една осуда па дури прочитав и оправдување ....

а каде бевте вие т.н. патриоти не ве видов ни ВАС поточно никој,,,,
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
ДПБНЕ се бугари и тачка запирка по прашањево.
Кој сака поширок елаборат,ќе добие.
И тоа од осамостојувањето па до сега.

Само мутав човек може да мисли дека тогашното уште дпмне без помош од странска држава успеало да победи на изборите у Македонија.
На толку ДБ? :vozbud::pos2:
Ма нема шанси бе Мохе...
Zevsus (me potsetuva na eden grcki bog,koj znae dali e slucajno)!
Prasanje: So cija pomos pobeduvaa tvoite od SDSM ? I uste nesto:so cija pomos ja unistija drzavata ?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Zevsus (me potsetuva na eden grcki bog,koj znae dali e slucajno)!
Prasanje: So cija pomos pobeduvaa tvoite od SDSM ? I uste nesto:so cija pomos ja unistija drzavata ?
се гледа дека си фалш... секој победува СО НАРОДОТ ,дава и зема власт

темава е прочитај погоре НЕГАТОРИ НА СЕ ШТО Е МАКЕДОНСКО КОИ ЗЕМААТ ПЛАТА ВО МАКЕДОНИЈА а нивните ЖЕНИ СЕ ВО ВЛАСТА
затоа малце чукни си ја главата може и ке станеш оригинал
 

Kajgana Shop

На врв Bottom