АЛЕКСАНДАР БОНЕВ-мажот на СИЛВАНА БОНЕВА НЕГАТОР НА СЕ ШТО Е МАКЕДОНСКО

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.770
Поени од реакции
9.955
Типот нека се осеќа како сака се додека не прави некои дубари за што и нема можности. Помеша ли прсти кај што не треба, тогаш на плоштад. Не само за него, за секого важи ова. А ова веќе нема поента 18 години на картата бугарофили играат, а тие се оние кои сменија знаме, име, предлагаат виткање на кичми, дури и заеднички Илинден со бугариве. Од кого да се плашам сега? А да, па што држава ќе бевме. Пола политиканти бугарофили, останатите југословени/срби. Дали само овие личности решаваат политичари да се прават или од кога ќе станат политичари им се мати умот? Ах тие пари...
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
42
Патриотизмот не игра некоја голема улога во Струмица, струмичани баш и не се засегаат со името и националноста на која припаѓаат, така да тоа што на Бонева маж и се декларира како бугар и не негира нема да ги засега баш многу. Малку сме тие вистинските патриоти во Струмица ПОКАЖАНИ НА ДЕЛО!:)

А што се однесува до маж и на Бонева ни е прв ни е последен. И Заев и БЦ делат исто мислење со него според изјавите што ги дават. Не постои држава што нема внатрешни предавници.

Za tebe si govori,ne generaliziri. Ok?!!! Pomochko! :bip:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
Иииииј,Егееј и тоа уште оригинал и тоа сигурно од Казан,очекувам перманентен
Za zalenje si Filipe M. Gledas mnogu horor filmovi.

На тој што му реплицираш,ниту е егеец,ниту е Македонец,туку само уште едно Татарче кој е желно да стане Македонец
Mozda sum i Tatarce ama ne sum Hunza, izvini, mnogu me potsekaat na ziteli na edna Skopska naselba koja pocnuva na bukvvata Su... Spij mirno! Sonuvaj go A:baeh:mdi Bajram.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Повеќето од бугароманите во Македонија и не се декларираат себеси како Бугари, но инсистираат на според нив "бугарскиот карактер" на македонскиот народ. Токму поради тоа тие полуосвестени индивидуи се присутни во речиси сите партии во Македонија.
Повеќето (освен некои од скоро запалени глави) се потомци на луѓе кои веќе со децении се поддржувачи на бугарската политика и пропаганда меѓу Македонците и кои во време на бугарското владеење биле на раководни општествени функции (90% од бугароманите се од стари градски фамилии), или на жртви - луѓе патриоти кои за време на Југославија (Кралството и федерацијата) биле мачени и понижувани заради наводен пробугарски став.
Во услови кога во Македонија повеќе не е на присутна српската хегемонија тие неможат да ја најдат својата причина која ќе ги дефинира како Бугари, па затоа за да си се објаснат себе си на себеси, а преку другите го негираат историскиот континуитет на македонскиот народ.
Егеец, у која од овие групи се пронаоѓаш?
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
На оваков текст, ако си витински вмровец не одговораш ама вие србоманчињата од сдсм.
Не.
Туку се бориш внатре во партијата такви кукавички јајца да добиат вистински третман, шиткачи на зелено пазарче.

Мене ми е криво што партијата оди во правец против кој се боревме со Љубчо Георгиевски.
Еј, Доста Димовска ти е директор на македонскиот културен центар во Софија.
Оти ?
Оти се проституира со се што е македонско, оти е човек без идентитет, целофан/

Кај СДСМ истиов рак е метастазиран, таму и мозокот и срцето и плуќата се отидени.
Таму прашање е дали и хируршка интервенција ќе помогне нешто.

Македонистите треба да си соработуваат без разлика во која партија се и да ги биат битките во самите партии.
Не бранете нешто што не се брани.
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
А од дек сте сигурни па оти тава е точно и не гоо направил некој ?
 
Член од
26 февруари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
5
Читајки го Ацо Бонев може и ќе научаш нешто.
Овој материал против Боневи го користевте и 2006 година па изгубивте катастрофално. Истиот материал го користевте и 2008 година па изгубивте покатострафално. Сега го користите по 3 пат, па се очекува да изгубите најкатострофално. Овој пат ке ви биде последен, бидејки после победата на Бонева во Струмица, ке згасне финансирањето на комунистичката мафија а со тоа и финансирањето на СДСМ. Заев за време на конфликтот, за да не биде во резервниот состав на армијата на Република Македонија избега со неговито грчки пасош во Грција. Со тоа и него го вклучуваме во редот на бројните македонски предавници. Па сега ти размисли за кого ке гласаш.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
А што може да се научи од Бонев, де помогни ни.
 
N

n/a

Гостин
ДПБНЕ се бугари и тачка запирка по прашањево.
Кој сака поширок елаборат,ќе добие.
И тоа од осамостојувањето па до сега.

Само мутав човек може да мисли дека тогашното уште дпмне без помош од странска држава успеало да победи на изборите у Македонија.
На толку ДБ? :vozbud::pos2:
Ма нема шанси бе Мохе...
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Zevsus, и да не се Бугари ДБМНЕ, пола држава живеат со Бугарско национално чуство.
Ела во Битола, ќе прошетаме, Широк, тесен, темен, светол сокак, ќе пиеме кафе, ќе јадиме ручек, ќе бапниме по некоја ракија, и ако не сретнеме 20-30 "патриоти" ВМРОВЦИ со Балгарско национално чуство, да ме плукниш во сурат со голем и зелен Б'лгам.

ВМРО-ДПМНЕ, ги следи желбите на гаѓаните.
Дека ние на форум не знаеме дека "врие" Македонски Бугари, кој ни е крив.
Имаше 2-ца членови на форум, кој и двата ми се другари, и по моја иницијатива се зачленија, на крај беа банирани за Шпекулации и Лаги:toe:

Тоа е голем проблем, вери биг проблем.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
Да се обеси под брза постапка најубаво ке му биде.И сите пробугарски настроени што го оправдуваат овај треба да се обесат на стадион под моја команда јас ке ги бесам со задоволство.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Да се обеси под брза постапка најубаво ке му биде.И сите пробугарски настроени што го оправдуваат овај треба да се обесат на стадион под моја команда јас ке ги бесам со задоволство.
Така Албанците ќе станат мнозинство во оваа држава.

Тоа го сакаш?:)
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Па комуњари кога ќе ми се јават, шиткачи на се што значи македонско и почнаат да ми урлаат, фатете ги Бугарите, да му се згади на човек.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Zevsus, и да не се Бугари ДБМНЕ, пола држава живеат со Бугарско национално чуство.
Ела во Битола, ќе прошетаме, Широк, тесен, темен, светол сокак, ќе пиеме кафе, ќе јадиме ручек, ќе бапниме по некоја ракија, и ако не сретнеме 20-30 "патриоти" ВМРОВЦИ со Балгарско национално чуство, да ме плукниш во сурат со голем и зелен Б'лгам.

ВМРО-ДПМНЕ, ги следи желбите на гаѓаните.
Дека ние на форум не знаеме дека "врие" Македонски Бугари, кој ни е крив.
Имаше 2-ца членови на форум, кој и двата ми се другари, и по моја иницијатива се зачленија, на крај беа банирани за Шпекулации и Лаги:toe:

Тоа е голем проблем, вери биг проблем.
Да не претеруваме сега.
Ти само за да го одбраниш Бонев, пола Македонци ги направи бугарофили... Што е далеку од реалноста...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom