АЛЕКСАНДАР БОНЕВ-мажот на СИЛВАНА БОНЕВА НЕГАТОР НА СЕ ШТО Е МАКЕДОНСКО

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Zevsus (me potsetuva na eden grcki bog,koj znae dali e slucajno)!
Prasanje: So cija pomos pobeduvaa tvoite od SDSM ? I uste nesto:so cija pomos ja unistija drzavata ?
Зевсус и СДСМ!!!!!!!!:pos2::pos2::pos2::pos2:
Беше тој од кај специјалистите за абортус:kesa:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
не го дочитал детето ус :pos2: а бре деца кај тука ве пракаат одете надвор убаво
девојчиња бркајте...
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
нас бројки никогаш не не плашеле..позициите на кој се , се опасни
Па тоа и е проблемот. Бројките никогаш не се ни важни, но ако правиме една анализа...ти иде да се запрашуваш. Кај се македонците во Македонија...само на форум ли?

Кога се правеше протести за апсењето на Заев први бевте таму, а кога се правеше протест за менување на името во сите градови, во Струмица немаше никој.
Да е само струмица ама ај. Тоа е болна вистина, тоа и го тврдеше и Пикасо, ама ете, многумина се повредени од такви реални изјави...наводно не било вистина. Ама сепак...дали?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
се гледа дека си фалш... секој победува СО НАРОДОТ ,дава и зема власт

темава е прочитај погоре НЕГАТОРИ НА СЕ ШТО Е МАКЕДОНСКО КОИ ЗЕМААТ ПЛАТА ВО МАКЕДОНИЈА а нивните ЖЕНИ СЕ ВО ВЛАСТА
затоа малце чукни си ја главата може и ке станеш оригинал
Ocigledno si i takov kako i sto se prestsavuvas CHUSKA ( ZELENA PIPERKA)! Procitaj gi moite prethodni komentari " materijalu za ajvar"

Не бре,тоа комуњариве пред избори да ја оцрнат Бонева :pos2:



Не е само Бонева,Бонева е една од многуте,сте го заборавиле Хер Милошевски,песните негови и поклонувањето на гробот на врховистот Христо Матов како и новоименуваниот конзул во Канада Мартин Тренески чиј што ангажмани беа плукање по Киро Глигоров а кога Борис Трајкоски се сврти против свирката на Љубчо почна да плука и по него.Огромен срам им е нанесен на симпатизерите и вистинските македонци во ДПМНЕ.



СДСМ ги имаше клекнато на колена Гејците 2005,така да овој муабет ама ич вода не држи,ни факт ни логика.



НАЦИ,не си Бугар или пробугар да лечиш комплекси со Срби.Батали тој муабет дрн дрн јариња.Македонците одамна се решиле од Србофилијата.



Не него баш да влијае треба,излези и гласај достоинствено против ДПМНЕ и Бугарофилите и заокружи бројче од СДСМ и обезбеди си ја иднината за навек.:wink:



Едно е јасно,само СДСМ може да им го покаже вистинскиот пат на таквите како Бонев и Бонева,секој оној кој дал глас за СДСМ против ДПМНЕ што на локални што за претседателски ќе претставува вистински удар за Бугарофилите во ДПМНЕ така да полесно ќе се откријаат.Пак ќе потенцирам,гласајте за СДСМ достоинствено и без страв и грижа против врховизмот и покажете дека имате спој со она ВМРО на Гоце Делчев.
Slusaj samoubiecu najdobro ke ti bide da si go realiziras prviot del od tvojot psevdonim.Pa mislis deka uste ima takvi budali vo ovaa napatena od tvoite "crveni kmeri" drzava pa ne povikuvas da glasame za niv. Vo Makedonija se uste ima lugje so kicma,za razlika od Vas, besrbetnici, amebi, zasramete se!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
НИ СРАМ НЕМАТЕ БРЕ дпмне НИЕДНА ОСУДА НЕ ПРОЧИТАВ ОД ВАС(СТРУМИЧАНИ)
СЕКОЈА ЧЕСТ НА ДРУГИТЕ..
оваа не е партиска пресметка ...

cuski напиша:
НИ СРАМ НЕМАТЕ БРЕ дпмне НИЕДНА ОСУДА НЕ ПРОЧИТАВ ОД ВАС(СТРУМИЧАНИ)
СЕКОЈА ЧЕСТ НА ДРУГИТЕ..
оваа не е партиска пресметка ...

УШТЕ ЧЕКАМ.,....

КАКО БОНЕВА КЕ ГО БРАНИ ИМЕТО И ИДЕНТИТЕТОТ КОГА СЕТО ТОА НЕМОЖЕ ДА ГО ОДБРАНИ НИТУ ОД СВОЈОТ СОПСТВЕН МАЖ
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
НИ СРАМ НЕМАТЕ БРЕ дпмне НИЕДНА ОСУДА НЕ ПРОЧИТАВ ОД ВАС(СТРУМИЧАНИ)
СЕКОЈА ЧЕСТ НА ДРУГИТЕ..
оваа не е партиска пресметка ...




УШТЕ ЧЕКАМ.,....

КАКО БОНЕВА КЕ ГО БРАНИ ИМЕТО И ИДЕНТИТЕТОТ КОГА СЕТО ТОА НЕМОЖЕ ДА ГО ОДБРАНИ НИТУ ОД СВОЈОТ СОПСТВЕН МАЖ
Slusaj piperce ! Ocigledno nikoj ne gi esapi tvoite bledi pseudokomentari, zatoa i ne ti odgovaraat. Ajvarce, tebe ti se izmesale kontinentite, sakas da nametnes diskusija so koja nie megju sebe ke si go negirame identitetot i imeto na drzavata. Pa, tvoite go smenija imeto (FYROM) i sto nie treba da branime.Ostavi gi na mira Boneva i Bonev .Zemi nesto procitaj od istorijata na Makedonija,samo ne od kvazi istoricarite tuku od sovremenici koi ziveele i pisuvale za istorijata na Makedonija pred 1945 godina. (Turski,germanski, angliski,amerikanski istoricari).Koga ke procitas ne se razocaruvaj,nema da bides pomal Makedonec.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Slusaj piperce ! Ocigledno nikoj ne gi esapi tvoite bledi pseudokomentari, zatoa i ne ti odgovaraat. Ajvarce, tebe ti se izmesale kontinentite, sakas da nametnes diskusija so koja nie megju sebe ke si go negirame identitetot i imeto na drzavata. Pa, tvoite go smenija imeto (FYROM) i sto nie treba da branime.Ostavi gi na mira Boneva i Bonev .Zemi nesto procitaj od istorijata na Makedonija,samo ne od kvazi istoricarite tuku od sovremenici koi ziveele i pisuvale za istorijata na Makedonija pred 1945 godina. (Turski,germanski, angliski,amerikanski istoricari).Koga ke procitas ne se razocaruvaj,nema da bides pomal Makedonec.
толку имам прочитано шо ти немаш влакна на главата
А ТИ И ТАКВИТЕ КАКО ТЕБЕ ОСТАВАЈТЕ ГИ НА РААТ НЕГАТОРИТЕ НА НАШИОТ-МОЈОТ ИДЕНТИТЕТ...И згора на тоа ПЛАКАЈТЕ ГИ...како не ти е СРАМ БРЕ .... ДОДЕКА СУМ ЖИВ НЕМА ДА ГИ ОСТАВАМ НА РААТ И СЕКОГАШ КЕ ГИ РАЗОТКРИВАМ... сајтот провери го има и на БУГАРСКИ

кој тоа ние??? неможе македонец со македонец да се негира...МОЖЕ БУГАРИН да ти го негира....а ти .... гледам какви ставови браниш ..... беломорче
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
толку имам прочитано шо ти немаш влакна на главата
А ТИ И ТАКВИТЕ КАКО ТЕБЕ ОСТАВАЈТЕ ГИ НА РААТ НЕГАТОРИТЕ НА НАШИОТ-МОЈОТ ИДЕНТИТЕТ...И згора на тоа ПЛАКАЈТЕ ГИ...како не ти е СРАМ БРЕ .... ДОДЕКА СУМ ЖИВ НЕМА ДА ГИ ОСТАВАМ НА РААТ И СЕКОГАШ КЕ ГИ РАЗОТКРИВАМ... сајтот провери го има и на БУГАРСКИ

кој тоа ние??? неможе македонец со македонец да се негира...МОЖЕ БУГАРИН да ти го негира....а ти .... гледам какви ставови браниш ..... беломорче
Momce, bidejki jas sum keljav (nemam kosa) znaci ti si istoriski analfabet (da ti prevedam: NEIPSMEN). Sto sise zakatancil za Bugarite. Grcite nikoj od vas tupadziite po forumi ne gi spomenuva. Stavovite sto jas gi komentiram,ne gi branam. Mnogumina (ne takvi kako tebe) gi poddrzuvaat.Nikoj ne moze da me/te negira ako nema takvi kako tebe koi postojano ziveat vo svetot na frustraciite i nesigurnosta.... VARDARCE!
P.S. Bidejki imas nizok nivo i ocigledno poveke bi ti odgovaralo da najdes nekoja tema za "Zoki Poki" i da si treskas tami gluposti nema veke da ti odgovaram. Zbogum "materijalu za lutenica"
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Momce, bidejki jas sum keljav (nemam kosa) znaci ti si istoriski analfabet (da ti prevedam: NEIPSMEN). Sto sise zakatancil za Bugarite. Grcite nikoj od vas tupadziite po forumi ne gi spomenuva. Stavovite sto jas gi komentiram,ne gi branam. Mnogumina (ne takvi kako tebe) gi poddrzuvaat.Nikoj ne moze da me/te negira ako nema takvi kako tebe koi postojano ziveat vo svetot na frustraciite i nesigurnosta.... VARDARCE!
P.S. Bidejki imas nizok nivo i ocigledno poveke bi ti odgovaralo da najdes nekoja tema za "Zoki Poki" i da si treskas tami gluposti nema veke da ti odgovaram. Zbogum "materijalu za lutenica"
па МАКЕДОНИЈА не е само беломорскиот дел...келавко... има и пирин ,и вардар,и пустец... мене ми СМЕТА СЕКОЕ НЕГИРАЊЕ ,И ГРЧКО И СРПСКО И БУГАРСКО И АЛБАНСКО ===СЕКОЕ......... РАЗБра ЛИ СЕКОЕ, а НАЈМНОГУ МЕ БОЛИ КОГА МЕ НЕГИРААТ луге родени во МАКЕДОНИЈА
а ако тебе те боли само за грците тоа е твој проблем...
а НЕГЛЕДАМ ДЕКА И НАЈМАЛКУ ТЕ ЗАСЕГА НЕГИРАЊЕТО НА БОНЕВ
мене ме засега и затоа реагирам и ке реагирам секогаш а не СЕЛЕКТИВНО -егејче ,егејче оди пресади си не само коса може и малце мозок да ти стават ,ти фали делот на пирин,вардар и пустец
 
Член од
15 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Те поздравувам, егеец, за паметните ставови, коишто имав прилика да ги прочитам погоре.

Почитувајќи и прифаќајќи го правото на секој, кој сака денеска да се осеќава национално Македонец и да зборува македонски, сепак не смееме (ако сакаме да бидеме чесни) да одречуваме, дека сите речиси големи личности од нашето македонското минало беа со бугарска национална свест и беа од најголемите патриоти за бугарското дело. Кој ова го оспорува сам си ја афирмира игнорантноста.

Повикувам секоj, коj не се слага со мене да прочита некоја од издадените веќе и во Македонија книги: спомените на Иван х.Николов и Анастас Лозанчев – едни от основачите и херои на ВМРО, спомените на Никола Киров Мајски, Извештајот на Карнегиевата балканска комисија од 1913 год., предговорот кон песните на Миладиновци, издавач Култура 2000 год. и посебно темелниот труд на Христо Силјанов «Ослободителните борби на Македонија». Секако и зборникот со годишниот комплект на весникот од 1902 – 1903 год. «Le Movement Macedoine» на големиот патриот Симеон Радев од Ресен (издаден во 2002 г. од Државниот архив во Скопје) и т.н. Поголемиот дел од книгиве може да се намери во книжара «Култура» во центарот на Скопје... Дури и цените им се намалени.
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Те поздравувам, егеец, за паметните ставови, коишто имав прилика да ги прочитам погоре.

Почитувајќи и прифаќајќи го правото на секој, кој сака денеска да се осеќава национално Македонец и да зборува македонски, сепак не смееме (ако сакаме да бидеме чесни) да одречуваме, дека сите речиси големи личности од нашето македонското минало беа со бугарска национална свест и беа од најголемите патриоти за бугарското дело. Кој ова го оспорува сам си ја афирмира игнорантноста.

Повикувам секоj, коj не се слага со мене да прочита некоја од издадените веќе и во Македонија книги: спомените на Иван х.Николов и Анастас Лозанчев – едни от основачите и херои на ВМРО, спомените на Никола Киров Мајски, Извештајот на Карнегиевата балканска комисија од 1913 год., предговорот кон песните на Миладиновци, издавач Култура 2000 год. и посебно темелниот труд на Христо Силјанов «Ослободителните борби на Македонија». Секако и зборникот со годишниот комплект на весникот од 1902 – 1903 год. «Le Movement Macedoine» на големиот патриот Симеон Радев од Ресен (издаден во 2002 г. од Државниот архив во Скопје) и т.н. Поголемиот дел од книгиве може да се намери во книжара «Култура» во центарот на Скопје... Дури и цените им се намалени.

Да се кладиме дека беспари ќе ги делат книгите.

Поради вас никогаш нема да се изгради пријателство помеѓу Бугарите и Македонците.

Постоењето на Бугари во Македонија не смее да биде врз негирањето на посебноста на Македонскиот народ.
И постоењето на Македонци во Бугарија не смее да биде врз база на негирањето на Бугарите.

Секој вади документи, колку што има документи за благонадежни Блгари има и за Србоманите и Гркоманите и Власи и Албанци итн....

Македонија има таков историски континуитет што сите народи ги напои со нејзината култура и историја.
Но за такво нешто треба медиум, а медиумот е народот, а велат дека народот го донел со себе името Македонци и го пренел на територијата Македонија.
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Те поздравувам, егеец, за паметните ставови, коишто имав прилика да ги прочитам погоре.

Почитувајќи и прифаќајќи го правото на секој, кој сака денеска да се осеќава национално Македонец и да зборува македонски, сепак не смееме (ако сакаме да бидеме чесни) да одречуваме, дека сите речиси големи личности од нашето македонското минало беа со бугарска национална свест и беа од најголемите патриоти за бугарското дело. Кој ова го оспорува сам си ја афирмира игнорантноста.

Повикувам секоj, коj не се слага со мене да прочита некоја од издадените веќе и во Македонија книги: спомените на Иван х.Николов и Анастас Лозанчев – едни от основачите и херои на ВМРО, спомените на Никола Киров Мајски, Извештајот на Карнегиевата балканска комисија од 1913 год., предговорот кон песните на Миладиновци, издавач Култура 2000 год. и посебно темелниот труд на Христо Силјанов «Ослободителните борби на Македонија». Секако и зборникот со годишниот комплект на весникот од 1902 – 1903 год. «Le Movement Macedoine» на големиот патриот Симеон Радев од Ресен (издаден во 2002 г. од Државниот архив во Скопје) и т.н. Поголемиот дел од книгиве може да се намери во книжара «Култура» во центарот на Скопје... Дури и цените им се намалени.
Ти си Бугар од Бугарија, кој учел македонски за да шири бугарска пропаганда по нет. Ти си на платен список на Софија и веќе подолго време лажно се представуваш како Македонец, сум те читал и на други форуми. Нема потреба лажно да се представуваш, зошто секој паметен Македонец, лесно може да те препознае што лајно си. Стварно си жива мизерија, типичен искомплексиран гањо, кој секогаш ќе биде пониску во секој поглед зад Македонците. Ваквите ликови, бугарски пропагатори треба да се блокираат на форумов, поради лажно представување.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
МИ СЕ ГАДИ ОД ТАКВИ ОДНАРОДЕНИ МАКЕДОНЦИ
МЛЕКОТО МАЈЧИНО ДА ВИ СЕКНЕ
ако нешто и некого маразам тоа се таквите однародени и плус НЕГАТОРИ

ГРОБ ДА НЕМАТЕ ПЕДЕРИ НЕГАТОРСКИ
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
За Александар Бонев и порано имаше тема. Мислам дека се открии дека не е тој Александар Бонев негаторот на Македонците, туку само името било исто, а се работело за различна личност. Дали имате слика од мажот на Силвана па да го споредиме со тој Александар Бонев од бугарските пропагандни сајтови? Тек тогаш можеме некој со сигурност да обвинуваме, а не вака некој комуњар од Струмица кој ја мрази Силвана Бонева, може лажно да го и обвинува сопругот.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Slusaj piperce ! Ocigledno nikoj ne gi esapi tvoite bledi pseudokomentari, zatoa i ne ti odgovaraat. Ajvarce, tebe ti se izmesale kontinentite, sakas da nametnes diskusija so koja nie megju sebe ke si go negirame identitetot i imeto na drzavata. Pa, tvoite go smenija imeto (FYROM) i sto nie treba da branime.Ostavi gi na mira Boneva i Bonev .Zemi nesto procitaj od istorijata na Makedonija,samo ne od kvazi istoricarite tuku od sovremenici koi ziveele i pisuvale za istorijata na Makedonija pred 1945 godina. (Turski,germanski, angliski,amerikanski istoricari).Koga ke procitas ne se razocaruvaj,nema da bides pomal Makedonec.
Тешко дека си толку изначитан колку што велиш. Кој го сменил името? Знаеш да направиш разлика помеѓу привремена референца и менување на цело име?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom