Џорџ Флојд

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
iskreno me boli kur za negoviot mind set
ova ne e ubavo, treba da se naucis da gi sfakas lugeto ili kako se veli ona da se stavis vo nivnite cevli ili walk a mile in my shoes
pa makar i lugeto da bile brejvik ili hitler
gilotina i toa e toa.
se slozuvam i ja sum nekogas poveden od emocii i mislam deka toa e najdobriot izbor, mozebi kako eden vid lekcija za ostanatite da ne im teknuvaat vakvi gluposti
no mozebi postoi nacin za rehabilitacija i na vakvi luge, koi potoa bi prerasnale vo opstestveno korisni individui ili barem optimistot vo mene toa go misli
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
gabe zboris koga ne mozes da si u negoviot majndset, rasten vo negovi uslovi, vo takva okolina, ednostavno gabe e

ona sto ne moze da go vidite e pogolemata slika i root cause of the problem me sfakas, plitki ste
i mislite deka so mojot komentar ja se obiduvam da go opravdam toa sto ne moze da e podaleku od realnosta no takvi ste vie prosecnite luge sakate crno bel da bide svetot, sakate eden ako gi hejta sds da e po default vmrovec i slicno, taka polesno se zivee ednostavno koga e crno belo.. siviloto ve zbunuva i e potesko za sfakanje
ke sfatete eden den
e sega da, fala bogu deka poveketo crnci rasteni u slicni uslovi nema da pravat ubistva i nema da imaat skills kako ovoj no ete ponekogas takva e covekovata priroda
no rut kozot si ostanuva root cause
Мајндсет..
Рап, Кенгз, Вид, Бичес, Манеиј, ОуЏи, СтритКред дрн дрн дрн.
Апсолутно нидге нема : ќе засукам ракави, ќе градам зграда, кариера, ќе копам нива, ќе заработам за леб. За нив секогаш е ОуЏи да се биде.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.896
ova ne e ubavo, treba da se naucis da gi sfakas lugeto ili kako se veli ona da se stavis vo nivnite cevli ili walk a mile in my shoes

se slozuvam i ja sum nekogas poveden emocii i mislam deka toa e najdobriot izbor, mozebi kako eden vid lekcija za ostanatite da ne im teknuvaat vakvi gluposti
no mozebi postoi nacin za rehabilitacija i na vakvi luge, koi potoa bi prerasnale vo opstestveno korisni individui ili barem optimistot vo mene toa go misli
ti vlada zivees u mkd pa ne sfakas kakvi uslovi nudi edna ju es ej... ako on ne gi iskoristil a miljon drugi emigranti uspeale togad greskata si e samo kaj nego. nema sto jas da odam vo negovite cevli, mojve bea prva generacija migranti vidov niz sto pominaa pa na kraj na pamet ni mene ni na niv ne mi teknala vakva kombinacija
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Зошто само они се дискриминирани, а оние кои доаѓаат од Азија, Јужна Америка или Мексико не? Нека земат лопата во рака ако сакаат да избегаат од сиромаштијата. Најлесно е да се пуши 420, да се цртаат графити, да се слуша рап и да земат активно учество во некоја гангстерска банда.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Штета за децата...
Кога ќе ја решат сиромаштијата често концентрирана кон малцинствата, нема да имаме вакви проблеми :)
Да да,Опра Винфри,Мајкл Џордан,Еди Марфи,Скоти Пипен,Тајгер Вудс,Мајк Тајсон,Ивандер Холифилд,Леброн Џејмс и илјадници други обоени милјонери се жртви на сиромаштијата насочена кон кутрите цнечки малцинства!:(Абе оди одмори малку,не туку млати празна слама.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Зошто само они се дискриминирани, а оние кои доаѓаат од Азија, Јужна Америка или Мексико не?
И они се. Ама не им се потребни такви вести моментално на овие ко @Darling затоа што сега фокусот треба да се стави на вести дека црнците се убијци, не се дискриминирани, имаат повеќе права, статистички се најнај криминалци итн.
Да да,Опра Винфри,Мајкл Џордан,Еди Марфи,Скоти Пипен,Тајгер Вудс,Мајк Тајсон,Ивандер Холифилд,Леброн Џејмс и илјадници други обоени милјонери се жртви на сиромаштијата насочена кон кутрите цнечки малцинства!:(Абе оди одмори малку,не туку млати празна слама.
Сега со овие примери ја доби дискусијата, одам да одморам, океј фала.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
И они се. Ама не им се потребни такви вести моментално на овие ко @Darling затоа што сега фокусот треба да се стави на вести дека црнците се убијци, не се дискриминирани, имаат повеќе права, статистички се најнај криминалци итн.
Статистички прават скоро исто криминал како и белците, а црнците се 13%. Не се дискриминирани, напротив над нив се применува позитивна дискриминација. Можат да играат на расната карта при запишување во одреден универзитет, на пример. А што е интересно Индијанците во одредени држави не плаќаат школарина, само затоа што се Индијанци. Дали има такви закони кои се применуваат над белците? И уште поинтересно прашање, зошто бегаат они во расистичка Америка?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646

напротив над нив се применува позитивна дискриминација.
takae
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
И они се. Ама не им се потребни такви вести моментално на овие ко @Darling затоа што сега фокусот треба да се стави на вести дека црнците се убијци, не се дискриминирани, имаат повеќе права, статистички се најнај криминалци итн.

Сега со овие примери ја доби дискусијата, одам да одморам, океј фала.
Па нормално дека ќе одмориш пошто немаш контрааргументи.Пази црнциве по гетава ги мрзи да се образоваат,главниот сон им е да станат пимпс,своите жени си ги викаат кучки и после некој белец им е крив, шо цел живот се образувал,работел,се трудел се борел да успее во животот.Затоа ќе останат клошари и криминалци,затоа шо се соживеале со улогата на жиртви и одбиваат да се погледнат во огледало,се некој друг им е крив,пошто нели тие се безгрешни кутри жртви на системот!
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
Жртвено јагне. 1 жртвуваат наместо 1000ници што заслужуваат робија
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Па нормално дека ќе одмориш пошто немаш контрааргументи.Пази црнциве по гетава ги мрзи да се образоваат,главниот сон им е да станат пимпс,своите жени си ги викаат кучки и после некој белец им е крив, шо цел живот се образувал,работел,се трудел се борел да успее во животот.Затоа ќе останат клошари и криминалци,затоа шо се соживеале со улогата на жиртви и одбиваат да се погледнат во огледало,се некој друг им е крив,пошто нели тие се безгрешни кутри жртви на системот!
На народот му е преку qr од таа реторика. Што им се случи на Лабуристите во Британија, ќе им се случи и на Демократите во САД. Борис победи затоа што секој поединец знае каде се наоѓа во општеството и ти ако посветуваш внимание само на тој црнецот кој дошол вчера во Британија, нема да те гласам макар ми било и последно. СДСМ го прави тука истото со албанците. Каков и да е никаков Мицко, порано или подоцна ќе победи и албанците ќе се вратат во своите матични партии. Истото веќе им се случи на СДСМ, а и слабо котираат меѓу македонското избирачко тело.
Автоматски споено мислење:



takae
Ова е од 2018.
 

Attachments

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Па нормално дека ќе одмориш пошто немаш контрааргументи.Пази црнциве по гетава ги мрзи да се образоваат,главниот сон им е да станат пимпс,своите жени си ги викаат кучки и после некој белец им е крив, шо цел живот се образувал,работел,се трудел се борел да успее во животот.Затоа ќе останат клошари и криминалци,затоа шо се соживеале со улогата на жиртви и одбиваат да се погледнат во огледало,се некој друг им е крив,пошто нели тие се безгрешни кутри жртви на системот!
хахахахаха какви глупости Божее
празно место после интерпункциски знаци не става, он знаел што како било у Америка и кој бил сонот на црнците, а бе оди легни си
од вакви експерти за светска политика и нашава држава пропадна
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.041
Поени од реакции
36.423
Mark my words ... Прашање на време е кога некој реднек од некоја шума во Алабама ќе купи половен MAN или автобус, и ќе влета во толпа на антифа. Рано е сеуште за тоа сепак, очекувам ваква ескалација на месец дена пред избори.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.710
Поени од реакции
26.231
Mark my words ... Прашање на време е кога некој реднек од некоја шума во Алабама ќе купи половен MAN или автобус, и ќе влета во толпа на антифа. Рано е сеуште за тоа сепак, очекувам ваква ескалација на месец дена пред избори.
Вчера имало блиска средба помеѓу Црнечка милиција и вооружени патриоти во Кентаки... Полицијата стоела на страна, а овие само си добацувале... Кај и да е ќе почнат и да се пукаат...

Иначе со оглед на тоа како либтард медиумите ги опишуваа подржувачите на Трамп, во реалноста нивните подржувачи бајаги ги поминаа таквите описи :)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.201
Поени од реакции
25.911
ona sto ne moze da go vidite e pogolemata slika i root cause of the problem me sfakas, plitki ste
i mislite deka so mojot komentar ja se obiduvam da go opravdam toa sto ne moze da e podaleku od realnosta no takvi ste vie prosecnite luge sakate crno bel da bide svetot, sakate eden ako gi hejta sds da e po default vmrovec i slicno, taka polesno se zivee ednostavno koga e crno belo.. siviloto ve zbunuva i e potesko za sfakanje
ke sfatete eden den
e sega da, fala bogu deka poveketo crnci rasteni u slicni uslovi nema da pravat ubistva i nema da imaat skills kako ovoj no ete ponekogas takva e covekovata priroda
no rut kozot si ostanuva root cause
Од сите луѓе на форумов, ти да објаснуваш дека помеѓу црното и белото има сиво е најголема можна иронија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom