Џез музика

Каков Jazz слушате?

 • Dixieland/Swing

  Гласови: 29 24,4%
 • BeBop/HardBop

  Гласови: 30 25,2%
 • Post-Bop/Fusion

  Гласови: 40 33,6%
 • Avant-garde/Free/Experimental

  Гласови: 46 38,7%
 • Vocal

  Гласови: 33 27,7%
 • Acid/Electro

  Гласови: 25 21,0%
 • World/Ethno

  Гласови: 17 14,3%

 • Вкупно гласачи
  119

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
26.077
Поени од реакции
78.378
WOW, just...WOW:cuc: каков ритам, саскофонот, гитарата, басот, немам зборови.

 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.416
Поени од реакции
11.457

John Zorn - Meditations On The Tarot

(Омотот на албумот е позадина на картите од Тот Таротот на Кроули)

1660935006424.png

 

Kajgana Shop

На врв Bottom