Џез музика

Каков Jazz слушате?

 • Dixieland/Swing

  Гласови: 29 24,8%
 • BeBop/HardBop

  Гласови: 29 24,8%
 • Post-Bop/Fusion

  Гласови: 39 33,3%
 • Avant-garde/Free/Experimental

  Гласови: 46 39,3%
 • Vocal

  Гласови: 33 28,2%
 • Acid/Electro

  Гласови: 25 21,4%
 • World/Ethno

  Гласови: 17 14,5%

 • Вкупно гласачи
  117

Scirea

Старата Дама
Член од
4 август 2010
Мислења
24.748
Поени од реакции
73.813
Да ви дадам едно швицарско џез радио да слушате, нон стоп ми е пуштено преку нет, без реклами и без зборувања (y) Ги пишува детално и изведувачиге и која година се снимени песните/албумите
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom