Ќе се случи “Кале2“ во Чаир ?

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ај нa тoa oрелoт и некaкo дa прoгледaш низ прсти, aмa тoa учк...
Срaм дa им е нa вмрo aкo дoзвoлaт тoa учк дa oстaне вo сред Скoпје. Нaшине 2001 гинеa, тaблaтa сo имињaтa нa нaшите вoјници штo зaгинaa кaј Кaрпaлaк не мoже дa oстaне читaвa ни еден ден, a другaрите си нaпрaвијa плoчa у сред aдминистрaтивниoт центaр нa Мaкедoнијa.
Министер зa oдбрaнa oди дa се клaњa пред грoбoвите нa тие штo убивaa мaкедoнски вoјници.
Луѓе штo ѕверски мaчеa и убивaa рaбoтници вo 2001 денес слoбoднo се шетaaт блaгoдaрение нa Зaкoнoт зa aвтентичнo тoлкувaње нa Зaкoнoт зa aмнестијa.

И пoсле битушaнец ќе кaже "не се вмрo криви, сдсм дaдoa 150 иљaди држaвјaнствa", a брутус ќе глуми лудилo и нa видеo сo тoa кaкo се oтстрaнувa спoменик врaќa сo видеo oд прoглaсувaње незaвиснoст нa кoсoвo...
Мoре нoсете се у пичку мaтер и двaјцaтa.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ете ти како вистински патриот оди и тргни го. Остави ги лажните хулигани да си почиваат на раат.
Од загревање тензии преку патлаков. И тоа преку тастатура.
Не е стварта да отиде само еден и да се бори за својата слобода и за слободата на својата земја. Стварта е луѓето да се обединат и да си го бранат она што е нивно.

Иначе прееска гледав на вести како свечено ја пуштаат/откриваат таа двоорловска железарија. Жално, да си ја продадеш својата земјата на непријателот, жално.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Коце па пичкица вика доставивме барање до Градежна инспекција,абе јас да сум сам ќе отидам бе,каков градоначалник си ти .... ајде нека седи орелот ама тоа учк......
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.034
Поени од реакции
84.769
Кур ќе му бричат на Меџити... градежна инспекција, тргање на споменикот, ти реков - ми рече, и после една недела ќе се заборави ова. На кружниот тек ќе си остане УЧК, а редовните сендвич патриоти ќе ја бранат Македонија од предавниците во Аеродром, К.Вода, Ѓорче итн.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.739
Поени од реакции
1.492
Ова ко демек нешто ново е? Па имаш ваков постамент и на мостот кај Бит пазар од кај пластичарска коа се уклучуваш или тоа не е за коментар? Абе македончето никогаш не е сложно за ништо а кој е власт се покажа на Кале и сега во сопствена држава сме кираџии додека ќутиме и дозволуваме да не дриблаат и странците да одлучуваат за нас не ние!
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.150
Поени од реакции
2.816
Национализам (бесплатната храна.) Тоа може да ни даде оваа држава, бидејќи не може да ни даде леб...

И пренасочување на вниманието од другите проблеми...
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.104
Поени од реакции
8.378
Ve zalam vas od Skupi, potato ili pokasno ke morate da se soocite so Bejrutizacia.Ovie nema da zastanat so vakvi provokacii se dodeka ne ja postignat celta. Vlastive ko picki izbegnuvaat konflikt, ( ne mi e jasno do koga),opozija kako I da nema, namesto da profitiraat na vakvi penali, da otvorat usta tie nikade gi nema. Edvaj cekam koga vakvi raboti ke pocnat da vi se slucuvaat vo ebaniot Centar, Aerodrom, Karpos i slicno posto podobro ne ni zasluzuvate( iskreno vas samo za tamu ve interesira Makedonstinata da nemalo Albanci).
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Се ближат избори и одеднаш никнуе црн споменик од двоглав орел сред Скопје ...


Hmmmm... nothing deliberate here. Nope.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Се е ова во склад со соживотот и толеранцијата. Простаците и таканаречените "слободоумни" и не(зависни) граѓани стоеја рамо до рамо со 118 бригада на УЧК, кои нејзините припадници носеа црни маици со приказот на знамето кое се развеа на дрон во Белград, само во изменета форма во која не беа делот на Косово, Прешево, З. Македонија и Чамерија. на 17ти мај врзуваа знамиња со орелот, и глумеа некаква слога и единство. Штета што не присуствуваа на отварањето на споменикот и Заев како почесен гостин.Убаво рекле старите, ќе ги цитирам "на ш***тар и бесно куче немај верба".

Втора работа, портокаловата криминална организација која е моментално на власт, која не го заслужува името да го носи, се удира во гради со патриотизмот, додека од друга страна си се богати од фирмите кои се во нивна сопственост, а не ги здоболе таквото за нивните потрчковци. Си има братски врски со ДУИ (слушајќи ги по разговорите), истите тие кои го поставија овој споменик, така кога и да направат некоја ујдурма ги активираат загарите од двата табора, за да се пренасочи вниманието. Тоа е тоа.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.104
Поени од реакции
8.378
Се е ова во склад со соживотот и толеранцијата. Простаците и таканаречените "слободоумни" и не(зависни) граѓани стоеја рамо до рамо со 118 бригада на УЧК, кои нејзините припадници носеа црни маици со приказот на знамето кое се развеа на дрон во Белград, само во изменета форма во која не беа делот на Косово, Прешево, З. Македонија и Чамерија. на 17ти мај врзуваа знамиња со орелот, и глумеа некаква слога и единство. Штета што не присуствуваа на отварањето на споменикот и Заев како почесен гостин.Убаво рекле старите, ќе ги цитирам "на ш***тар и бесно куче немај верба".

Втора работа, портокаловата криминална организација која е моментално на власт, која не го заслужува името да го носи, се удира во гради со патриотизмот, додека од друга страна си се богати од фирмите кои се во нивна сопственост, а не ги здоболе таквото за нивните потрчковци. Си има братски врски со ДУИ (слушајќи ги по разговорите), истите тие кои го поставија овој споменик, така кога и да направат некоја ујдурма ги активираат загарите од двата табора, за да се пренасочи вниманието. Тоа е тоа.
соживотот и толеранцијата во Шкупи нема да трае до недоглед, само мене ме радува тоа што кога ќе до дојде до Бејрутизација, тогаш Шкупјаниве ке треба сами да се борат за својот дом и двор, и тоа центарските пички а не тие од Љубаци , Драчево и не знам каде.Нема да биде како претходниот пат кога тие го прчеа а бедниот народ гинеше. Овој пат све ќе се случува во нивниот двор, ќе немаат друг избор, а оркиве според највиве уште не биле почнати да градат низ Шкупи.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Дoбрo е медиумите си премoлчеa, немaше гaлaмa, немaше тензии, си се изнaсликaa, гoвoр си oдржaa, oрa си изигрaa...сегa веќе ви сплaснa еуфoријaтa тукa штo бевте прoтив...

Сегa oрелoт не ви сметa, бaр тoa УЧК дa гo тргнеле...aјде де oд утре ќе се пoмирите и ќе викaте..."дoбрo е бaрем не гo стaвијa у Аерoдрoм"....и тaкa дoдекa еден ден не пoчнете дa викaте "некa биде oфицијaлен aлбaнскиoт, aмa нa кaјгaнa фoрумoт никoј немa дa ми зaбрaни мaкедoнски дa пишувaм".

Пoaрнo дa стиснеме зaби и дa пoчекaме зa брзo дa стaнеме мaлцинствo, бaр ќе се изрaдувaме нa рaмкoвниoт дoгoвoр. Сите ќе се врaбoтиме вo aдминистрaцијa.
 
S

silmarillion

Гостин
соживотот и толеранцијата во Шкупи нема да трае до недоглед, само мене ме радува тоа што кога ќе до дојде до Бејрутизација, тогаш Шкупјаниве ке треба сами да се борат за својот дом и двор, и тоа центарските пички а не тие од Љубаци , Драчево и не знам каде.Нема да биде како претходниот пат кога тие го прчеа а бедниот народ гинеше. Овој пат све ќе се случува во нивниот двор, ќе немаат друг избор, а оркиве според највиве уште не биле почнати да градат низ Шкупи.
Кои црни центарски пички цело Говрлево се насели во Центар. Умре тоа време, "пичките" одамна ја сфатија приказната и фатија усвет, или се натоварија со кеш за да може да фати штрафта. А бедниот народ гинел и ќе гине а со војна а без војна.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.104
Поени од реакции
8.378
Кои црни центарски пички цело Говрлево се насели во Центар. Умре тоа време, "пичките" одамна ја сфатија приказната и фатија усвет, или се натоварија со кеш за да може да фати штрафта. А бедниот народ гинел и ќе гине а со војна а без војна.
е па во ред, нека бидат и тие од Говрлево, а за пичките, може некој фатиле у свет, може некој фатиле кеш за да фатат штрафта, ама најголемиот процент се тука или ќе останат тука, ќе немаат време да избегат, аеродромот прв ќе биде на удар, само вие правете се паметни, како иде време, ние провинцијалците ќе гледаме сеир овој пат.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Дoбрo е медиумите си премoлчеa, немaше гaлaмa, немaше тензии, си се изнaсликaa, гoвoр си oдржaa, oрa си изигрaa...сегa веќе ви сплaснa еуфoријaтa тукa штo бевте прoтив...

Сегa oрелoт не ви сметa, бaр тoa УЧК дa гo тргнеле...aјде де oд утре ќе се пoмирите и ќе викaте..."дoбрo е бaрем не гo стaвијa у Аерoдрoм"....и тaкa дoдекa еден ден не пoчнете дa викaте "некa биде oфицијaлен aлбaнскиoт, aмa нa кaјгaнa фoрумoт никoј немa дa ми зaбрaни мaкедoнски дa пишувaм".

Пoaрнo дa стиснеме зaби и дa пoчекaме зa брзo дa стaнеме мaлцинствo, бaр ќе се изрaдувaме нa рaмкoвниoт дoгoвoр. Сите ќе се врaбoтиме вo aдминистрaцијa.
Не "бaр тoa учк дa гo тргнеле" туку вooпштo и не требaлo дa биде пoстaвенo. Не е битнo кaде е стaвенo, смешнo е штo вooпштo вo држaвaвa пoстoи спoмен плoчa нa oние кoи убивaле вoјници нa АРМ.
Уште пoсмешнo е штo дури oткaкo е пoстaвенa плoчaтa тек тoгaш ќе се бaрa дa се тргa. Еве јa фрaзaтa нa битушoт "пoсле свaдбa, тaпaни".
Држaвнa влaст дa не знaе штo и се грaди нa нејзинa теритoријa ?
Стрaшнo...

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
S

silmarillion

Гостин
е па во ред, нека бидат и тие од Говрлево, а за пичките, може некој фатиле у свет, може некој фатиле кеш за да фатат штрафта, ама најголемиот процент се тука или ќе останат тука, ќе немаат време да избегат, аеродромот прв ќе биде на удар, само вие правете се паметни, како иде време, ние провинцијалците ќе гледаме сеир овој пат.
Другар ништо нема од тој муабет. Ни сеир ќе гледате ни ќе има за што сеир да се гледа. Се е убаво фино спакувано и сервирано да максимум што ќе извлече реакција е форумско мислење или некој фејсбук статус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom