Ќе се случи “Кале2“ во Чаир ?

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од red`black, 15 февруари 2016.

 1. El_Duderino

  El_Duderino

  Член од:
  13 март 2013
  Мислења:
  396
  Допаѓања:
  643
  Остај ти шо мислиш, како е по закон се гледа
   
 2. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.342
  Допаѓања:
  3.125
  Е па по закон не смееш без дозволи ништо да градиш, ете ако те види полиција да прекопуваш улица ќе ти побара одобрение и ако немаш ќе те спречи и ќе те казни, ако пружаш отпор и приведен ќе бидеш... тоа што некој прекопуваат ноќе улица и диво се поврзуваат на водовод не значи дека ако било кој пријави, Полиција нема да изврши контрола дали има одобрение... исто и за споменик, за сечење дрва на јавен простор и друго...
   
 3. puno

  puno

  Член од:
  25 март 2012
  Мислења:
  5.104
  Допаѓања:
  1.952
  da94f3ce3de1252aa156251ee5ec8a1b3877b4debabaa828e37038ccc6fec601.jpg Untitled.jpg
   
  На silmarillion, Branchez и Ilumious им се допаѓа ова.
 4. Lurtz

  Lurtz

  Член од:
  28 март 2006
  Мислења:
  13.658
  Допаѓања:
  6.618
  Све ова ненормално скроз наскроз. Ало, не ни требаат крстови и орли, неаме тротоари и камиони за ѓубре.
   
  На BabylonBloke, MarMar*, Ireal и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  7.342
  Допаѓања:
  3.125
  конечно се утврди ли што е со орлите, дивоградба или заштитена врста птици :confused:
  Ако е дивоградба тогаш Коце да даде барање, а на уштирканиот да не му се уважува оставката додека не обезбеди асистенција за рушење...
   

Сподели преку: