Ќе се случи “Кале2“ во Чаир ?

Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Да беа ВМРО на власт ОДМА ќе го рушеа, ама не се, ова соросоидиве....
Зошто да го рушат? Само УЧК амблемот пречи. Албанскиот двоглав орел е општоприфатен симбол во Македонија се вее на опозициски митинзи се сликаат со него опозициски активисти носат двојазични транспаренти секогаш ги најавуваат своите трибини и ивенти на два јазика.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Зошто да го рушат? Само УЧК амблемот пречи. Албанскиот двоглав орел е општоприфатен симбол во Македонија се вее на опозициски митинзи се сликаат со него опозициски активисти носат двојазични транспаренти секогаш ги најавуваат своите трибини и ивенти на два јазика.
Си го имате вие, на ти го-дај ми го. ;)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Jas sepak mislam deka treba da im napraime spomenik i na osmanliite...poso oni 5 veka ne ubivaa...ne e fer stvarno!
не биди скромен...место семафори треба споменоци, сите дрва да се исечат и да се заменат со споменици, бандерите исто, контењерите да се обложат со стиропор, во секој двор задолжително со закон мора да се постави споменик

и така
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Си го имате вие, на ти го-дај ми го. ;)
Па да овој говор е од 2012 кога ситуацијата беше мирна. селфињата на заев се после антитерористичката акција. Ама кој да ги разбере тие политички финеси. Сигурно не килавата опозиција или преумните слободари.[DOUBLEPOST=1455731154][/DOUBLEPOST]
не се прај.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Можно е градежниот пазарен инспекторат да донесе одлука да се руши споменикот? При барање на Вмро,поради некоја неправилност итн?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.246
Поени од реакции
78.872
A,ОК, го знам овој.
Е овој е баш сосросид.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Па да овој говор е од 2012 кога ситуацијата беше мирна. селфињата на заев се после антитерористичката акција. Ама кој да ги разбере тие политички финеси. Сигурно не килавата опозиција или преумните слободари
Пусто мирна, да беше мирна немаше да редат камери по автобусите Скопје.
Се откорнаја колење.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.246
Поени од реакции
78.872
Можно е и градежниот пазарен инспекторат да донесе одлука да се руши споменикот? При барање на Вмро,поради некоја неправилност итн?
Мислиш на Миле со торната?
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
-Нема да се случи кале2 поради споменикот. Така мислам бидејќи со нив имаме многу поголеми проблеми од овој со споменикот. Пример:
Терористи кои ја нападнаа македонија сега земаат плата и пензија
Со рамковниот договор се повредуваат уставот и националните интереси на Р.Македонија и македонците
Неписмени смрдливи тролови влегуваат на работа, без да ги задоволат критериумите за работа, само поради тоа што се Албанци и треба да ја исполнат квотата.
Незнаат македонски јазик, а работат во државни и владини служби

-Каде спијат ГДОМ за овој случај? Или они ја бранат Македонија сама кога ќе им каже некој?
-Оти нема попис во Македонија? Треба да чекаме да се наполнат вистински 25% Албанци за да има попис?
-Додека ние македонците се делиме на патриоти и комуњари и немаме цврсти национални ставови Албанците ќе го користат тоа и ќе не дупат.
-Албанците имаат многу поголема моќ врз Македонија отколку ова за спомеников.
-Албанците се глуп народ = силна држава.
П.С. Албанците ни се навлезени длабоко во државата и властта. Политиката неможе да го реши проблем со нив, потрено е ние македонците како народ да се справиме со нив на друг начин па и политичариве да останат чисти пред меѓународниот фактор којшто ги поддржува Албанците.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Kakva vrska ima Grujo ili Koce so spomenikot ... nekoj veli premestuvanje i rusenje na spomenikot pa duri i fizicki presmetki ko na Kale od pred nekoja godina koga b.t.w. Albancite bea daleku pobrojni i od site strani gi potepaa Komitite a policijata koja normalno e etnicki mesana nemo posmatrase od neposredna blizina(sudejki po televiziskite snimki od ovie nastani) !
Albancite ne se mal broj na lugje pa ajde ke gi tepame tuku se edna ogromna masa na narod, mozebi nekoj sto zivee vo istocna Makedonija si misli deka se malku no nie sto ziveeme vo Skopjevo i sekojdnevno se dvizime vo mesani sredini ja znaeme situacijata na teren a toa e deka realno gledano navistina se golema brojka na narod so koja nikoj ne saka da si pravi nepotrebni problemi za nekoe si tamu parce kamen(ili metal) vo oblik na dvoglav zmej pardon orel, pa duri i samite Albanci vikaat deka nema fajde nitu od znaminja nitu od spomenici bilo da se Makedonski, Albanski iili bilo kakvi drugi, celava rabota bre lugje e za politicki poeni pa izbori se blizat DUI moraat nesto da srabotat ete stavija spomenik pa mora nekako da gi zadrzat svoite glasaci, se e politika !
Pa i ovoj spomenik ne e nisto vo sporedba so onie gigantski Albanski znaminja na ogromni metalni stolbovi koi se veat po Kicevsko (Zajas) !
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Дури и Заев го додале на слика демек он е крив... абе гомна полтронски 10 години сте на власт и пак онаа 0 од опозиција ви е крива. Зашто не не снема како нација не знам.. туѓ срам ме тепа коа ќе помислам какви сонародници имам.. ГОМНО ОД НАРОД СМЕ цццц
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
АРМ на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ ... не ми текнува дека ДУИ успеа ова да го направи во 2002-2006

Па да освен вакви спрдачења друго не направи многу. 2002 до 2006 Тетовски стана државен, сега секој граѓанин на РМ го финансира универзитетот кој го сметавме за нелегален а не пак државен. Се донесе закон за употреба на албанското знаме пред дравни институции. Се донесе закон за нова територијална поделба. И многу други работи кои и тоа како ја сменија Македонија. Вакви заебанции може да си правите колку сакате се додека суштински нешто не се менува во системот.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Три години не го тргнаа орелот кај Битпазар, пак друг им е крив:notworthy:


Се донесе закон за употреба на албанското знаме пред дравни институции. .
што е проблем со тој закон? Ако не бил добар, зошто од 2005 власта не смени ништо досега, до 2016? И зошто истата власт дозволува веење албански знамиња и 2-3 недели по завршување на некој празник на албанците во Македонија?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom