Ќе се случи “Кале2“ во Чаир ?

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од red`black, 15 февруари 2016.

 1. red`black

  red`black

  Член од:
  7 септември 2008
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  41
  На улицата Лазо Трпковски во Топанско Поле , поточно на кружниот тек во ова населба што под надлежност на град Скопје денеска се постави „Двоглав Орел“.

  [​IMG]

  Медиумете на Албански јазик неделава информираа дека таму е поставен постамент но никој не ја преземаше одговорноста ниту кажуваше кој го има поставено. Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски кусо изјави дека нема информација дека некој потавил постамент иако улицата е под негова надлежност.

  [​IMG]

  Прославата за поставување на двоглавиот орел на постамент планирано е да се одржи во вторник./либертас...


  Дали ке има реприза од масовна тепачка меѓу албанците и македонците во кале пред некои години па после тоа да има избори од каде двете партии што су сега на власт ке добијаат многу од инцидентот ако се случи ?
   
 2. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  24.225
  Допаѓања:
  56.166
  Ние ќе се тепаме, они ќе негираат сознанија и се' така во круг...
   
  На Кико Д., Јефто, Dr.House и уште 6 други им се допаѓа ова.
 3. acereal

  acereal

  Член од:
  5 јануари 2012
  Мислења:
  8.637
  Допаѓања:
  4.484
  Секако сме странци во наша држава туку да добиеме шанса да ја летнеме од оваа мизерија па нека изиграваат држава господава политичари !
   
 4. DirectX

  DirectX

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  1.055
  Допаѓања:
  1.053
  Ова е од странски шпиони...или од домашни шпиони.
  Сеедно, нас ќе не боли.
   
 5. Colt Willcox

  Colt Willcox Љамче-Бутин Фанс

  Член од:
  27 ноември 2007
  Мислења:
  25.263
  Допаѓања:
  39.559
  За да се случи Кале 2, потребно е да има некој што сеуште го боли кур за државава, а со оглед на тоа што "патриотите" и тие малкумина ги уништија, може само да има префрлување на топката со поседување на ингеренции за случајот. Ќе го симнат како што ги симнаа таблите на школите во Чаир. Не можеш да делуваш на територија на која немаш никакви ингеренци, прво правило.
   
  На MarMar*, Комита Ултрас, OceaN и уште 12 други им се допаѓа ова.
 6. vivakastro

  vivakastro

  Член од:
  15 март 2013
  Мислења:
  898
  Допаѓања:
  566
  Веќе претера вмровштинава.СЕкој ден се повеќе ми се одбивни.Абе се знае веќе дека вие ги праите со Дуи овие финтици секогаш кога ви е густо провоцирате.Сега ме фаќа жал кога гледам кој се ме водел овие 10 години.Па не сме глупави мајку му.Или можда и уште такви има???
   
  На Nikola26, Drettica, OceaN и уште 29 други им се допаѓа ова.
 7. Goldie

  Goldie Гостин

  Не се секирајте се е под контрола, Македонскиот цар Едмонд Темелко со своите човечиња е на пат од Пустец да го остранат овој Албански постамент/споменик.
   
  На Макед0нер, Oleksandr, Nikola26 и уште 17 други им се допаѓа ова.
 8. Ернесто ЧЕ Гевара

  Ернесто ЧЕ Гевара Hasta La Victoria Siempre

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  10.349
  Допаѓања:
  13.057
  Хахахахах, уште ли бе палат овие финти кај народецов? Уште ли бе има ситни души кои не можат да ја разберат целта на овие циркузи?!
  Жално, ќе разберев да се прави вакво потценување на интелигенција во Пехчево или Паланка, ама во сред Скопје......
   
  На Avenger99 и VardarVoSrceto им се допаѓа ова.
 9. Деко reloaded!

  Деко reloaded!

  Член од:
  23 јуни 2008
  Мислења:
  8.865
  Допаѓања:
  4.570
  Проблемот е што не палат лепи - да палеа, ќе имаше протести чуда и глупости што треба да ги има.

  Исто ко да дојде Србин на сред Загреб и да се испосере со споменик на Слобо Милошевич и да си лабават усташите ...да ги остаат.

  Ама далеку сме ние од држава.
   
  На Ska Maniac, kano и JETKUNDO им се допаѓа ова.
 10. Ернесто ЧЕ Гевара

  Ернесто ЧЕ Гевара Hasta La Victoria Siempre

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  10.349
  Допаѓања:
  13.057
  Овој двоглав орел е поставен со дозвола од Коце Трајановски, Никола Груевски и Сашо Мијалков.
   
  На Avenger99 и BabylonBloke им се допаѓа ова.
 11. Деко reloaded!

  Деко reloaded!

  Член од:
  23 јуни 2008
  Мислења:
  8.865
  Допаѓања:
  4.570
  Да де - мислев на тоа дека народот го боли кур за ова ...а го боли кур пошто неаме леб да јадеме и се делиме на НАШИ И ВАШИ односно на Антички Македонци и Комуњари/Соросоиди додека третиве користат - И ЌЕ КОРИСТАТ пошто им се може.

  Пошто историјата покажала дека Македончето за фотеља мајка си ќе ја продаде а не па својот народ.

  Ако ни е.
   
  macko i, Триптико, Arthokk Lionheart и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. arakenx

  arakenx

  Член од:
  13 јули 2010
  Мислења:
  2.650
  Допаѓања:
  6.098
   
  На shumecha.tableta, Gandradelic, SuBZerO и уште 3 други им се допаѓа ова.
 13. JETKUNDO

  JETKUNDO

  Член од:
  15 јануари 2014
  Мислења:
  2.705
  Допаѓања:
  1.612
  имаш ли ти доказ за тоа ? немаш,така да не кур јади гомна.Кај нив има 20 пати повеќе заболени во паметот и задоени во некој си фанатизам за голема аљбанија и илирида,кои што не ги интересира ни дуи ни муи,ни тачи ни аљи,ќе го тргнат само ако двајцата политичари од нивна страна се согласат,ќе појадат ќутек од алфа и ебр и ќе си отидат дома,уз пат ќе избодат 2-3 Македонци кои ќе ги начекаат сами,и ќе заврши и овој циркуз.
   
  На Gandradelic му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ернесто ЧЕ Гевара

  Ернесто ЧЕ Гевара Hasta La Victoria Siempre

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  10.349
  Допаѓања:
  13.057
  Прво, пази на речник.
  Второ, жал ми е што сеуште постојат личности кои можеш да ги манипулираш и кои не можат да сфатат која е целта на поставуањето на овој споменик. Лесно се чита позадината на ова, за тоа ти е потребен само метод на компарација. Спореди го ова сега со сите слични претходни случаи и ќе видиш кој е резултатот.
  Плус, размисли кога најчесто (да не речам секогаш) се случуваат ваквите меѓуетнички конфронтации? Пред избори, така? Епа, 2+2=4.
  Ама, ти гласај си пак за ВМРО, пошо иако сега никнуваат двоглави орли, длабоко во себе Коце, Никола и Сашо се големи патриоти.
   
  На The_Red1, Ashburton Grove, Avenger99 и уште 13 други им се допаѓа ова.
 15. deli

  deli

  Член од:
  7 декември 2014
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  272
  Дозвола? нема да ме зачуди идеата да била нивна психолошки го масираат гласачкиот електорат.
   
  На Ернесто ЧЕ Гевара му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: