Ќе се случи “Кале2“ во Чаир ?

• Војник •

БОРБА ТЕ ЧЕКА!
Член од
6 април 2011
Мислења
457
Поени од реакции
1.256
Најголема трагедија во целиов случај е што Македонските Бранители кој загинаа 2001 година кај месноста Карпалак имаат само една плоча со димензии 40-30 која често е искршена. Дали истите го заслужија тоа за тие што ја бранеа Македонија споменик со димензии од 40-30 а за напаѓачите два на четири метри споменик во центарот на главниот град?

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.209
Поени од реакции
78.753
ГДОМ вечер ќе го искршат.
Миленко, Тони Шанац и Мирка со копачи и лопати.
Не би дозволиле они ни на сон, да споменикот на бранителите да биде кршен, а на напаѓачите да стои мирно.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.298
Поени од реакции
4.680
Они се зафатени со борбата против сороспиите, странските служби и масоните кои не мамат дека земјата е топчеста....
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
ГДОМ вечер ќе го искршат.
Миленко, Тони Шанац и Мирка со копачи и лопати.
Не би дозволиле они ни на сон, да споменикот на бранителите да биде кршен, а на напаѓачите да стои мирно.
Тие се лажни патриоти, од Халкидики од плажа амнестираа убијци (има и листинг по име кои се). Мене ме интересира вистинските патриоти што ќе направат.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Тие се лажни патриоти, од Халкидики од плажа амнестираа убијци (има и листинг по име кои се). Мене ме интересира вистинските патриоти што ќе направат.
Обично оној кој е на власт сноси одговорност. Така логиката вели.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Обично оној кој е на власт сноси одговорност. Така логиката вели.
Значи ќе ја казниш на избори. Во ред. Да се надеваме дека ќе ветат други некои дека нема вакви работи да се случуваат.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Значи ќе ја казниш на избори. Во ред. Да се надеваме дека ќе ветат други некои дека нема вакви работи да се случуваат.
Не знам кој што ќе вети понатаму. Она што сега во моментов го знам е дека нашата патриотска влада ги помилува убијците и дозволува нивни споменик во Скопје. Тоа се голите факти. Се друго се шпекулации и нагаѓања.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Не ми смета што ги има албанците во Р.М. ама ова е премногу, Македонија е држава на Македонците од каде и зошто во нашава држава симболи на друга држава и тоа со чест кон терористи кои директно се бореле против оваа држава. Лудило еј. :eek:
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
ГДОМ вечер ќе го искршат.
Миленко, Тони Шанац и Мирка со копачи и лопати.
Не би дозволиле они ни на сон, да споменикот на бранителите да биде кршен, а на напаѓачите да стои мирно.
И оној што е секогаш на браникот на татковината . Вечер ќе ги собере бричените глави и ќе отидат да бидат на браникот на Топанско.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Да, де, да...
Го прашуваш Коце за орелот, он ти одговара: Градиме ние, проекти имаме, булевари имаме... :facepalm:
Ова исто ко за вицон коа ученикот научил што е вошка и учителката го прашува за кравата, овој вика кравата има месо, коски, влакна, а влакната може да имаат вошки, а тие се... го прашуваат за рибата, он вика рибата има коски, месо, нема влакна, ама да имаше, може да имаше вошки, а тие се...
Така и овие, граделе, па граделе.
Ќе следеле прекршочни пријави. Не ме смеј, бе. :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.592
Поени од реакции
18.009
Тие се лажни патриоти, од Халкидики од плажа амнестираа убијци (има и листинг по име кои се). Мене ме интересира вистинските патриоти што ќе направат.
Ја мислев вие сте патриотите, СДСМ се и онака одродници, сороспии и предавници, од нив никој не ни очекува такво нешто. Ниту СДСМ собирало членство да оди и да крши прозори и да мава шамари по вмровски општини, ниту пак тепало архибригади и атеисти на сред плоштад. Путки под кошули сте, цело раководство со се пастирот ви потекнува од бивша ДА, тука и Каракамишева мора да ја уклучиме. Пастирот е внук на грчки војник, Латас е внук на оној што нареди ликвидација на струмичките студенти, членови на ВМРО. Све крвник до крвник на Македонија, а крвници не се судат, тие се стрелаат по кратка постапка.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ја мислев вие сте патриотите, СДСМ се и онака одродници, сороспии и предавници, од нив никој не ни очекува такво нешто. Ниту СДСМ собирало членство да оди и да крши прозори и да мава шамари по вмровски општини, ниту пак тепало архибригади и атеисти на сред плоштад. Путки под кошули сте, цело раководство со се пастирот ви потекнува од бивша ДА, тука и Каракамишева мора да ја уклучиме. Пастирот е внук на грчки војник, Латас е внук на оној што нареди ликвидација на струмичките студенти, членови на ВМРО. Све крвник до крвник на Македонија, а крвници не се судат, тие се стрелаат по кратка постапка.
Олади малку интернет воину.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Готово на вести кажаа дека Брутус, Шанац, Миленкур, Јанко и Мирка тргнале накај споменикот со копачи, им нема спас ГДОМ напаѓа!
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.859
Поени од реакции
4.791
Jas sepak mislam deka treba da im napraime spomenik i na osmanliite...poso oni 5 veka ne ubivaa...ne e fer stvarno!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom