Ќе се вика, ќе се вика.. како!?

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.724
Поени од реакции
9.759
Се сеќавам на времето македонската авангарда, крем да ла кремот, црешата од тортата на македонското општество се смееше на јадните наши иселеници со имиња од тип Џон Крокодилов, Дејвид Ивановски итн., за денес од кога и тие се иселија да имаме Рагнар Пиперев, Луи Давид Раул Георгиевски, Нагасаки Стерјов итн. И после не се вртело тркалото... :icon_lol:

ПС. не мислам на форумов, општо земено...пред некој да се пронајде и навреди.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Даниел и Давид се убави имиња за машко а за женско може Дијана или Моника а плус интернационални се и убаво звучат на англиски :д
 
Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.394
Ова име највеќе ме нервира. Без некоја посебна причина.
Моника, бљак.

Ваљда дека имав една школска у основно, многу ме нервираше а ни за тоа немаше никаква причина, едноставно ме нервираше да ја гледам, таква мирна повлечена секогаш све знаеше, плачка, по фаца ме нервираше.. наречена Моника Селеш од еден наставник.

Што ми е на мене бе.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Ова име највеќе ме нервира. Без некоја посебна причина.
Моника, бљак.

Ваљда дека имав една школска у основно, многу ме нервираше а ни за тоа немаше никаква причина, едноставно ме нервираше да ја гледам, таква мирна повлечена секогаш све знаеше, плачка, по фаца ме нервираше.. наречена Моника Селеш од еден наставник.

Што ми е на мене бе.
Мене ради Моника Белучи ми е убаво :D
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.679
Поени од реакции
19.592
Ова име највеќе ме нервира. Без некоја посебна причина.
Моника, бљак.

Ваљда дека имав една школска у основно, многу ме нервираше а ни за тоа немаше никаква причина, едноставно ме нервираше да ја гледам, таква мирна повлечена секогаш све знаеше, плачка, по фаца ме нервираше.. наречена Моника Селеш од еден наставник.

Што ми е на мене бе.
Јас ги плашам мојте дека ќе се прекрстам у Дилајла, патриотско америчко :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.158
Ова име највеќе ме нервира. Без некоја посебна причина.
Моника, бљак.

Ваљда дека имав една школска у основно, многу ме нервираше а ни за тоа немаше никаква причина, едноставно ме нервираше да ја гледам, таква мирна повлечена секогаш све знаеше, плачка, по фаца ме нервираше.. наречена Моника Селеш од еден наставник.

Што ми е на мене бе.
Ја не сум сретнал досега грдо девојче со воа име.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Некој мисли дека со добро име среќа и правец ќе му даде на детето а некој гледа да му остави милиони/милијарди па го крсти XW123-007...секакви луѓе име.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Ова име највеќе ме нервира. Без некоја посебна причина.
Моника, бљак.

Ваљда дека имав една школска у основно, многу ме нервираше а ни за тоа немаше никаква причина, едноставно ме нервираше да ја гледам, таква мирна повлечена секогаш све знаеше, плачка, по фаца ме нервираше.. наречена Моника Селеш од еден наставник.

Што ми е на мене бе.
И јас не сум фан на Моники.

Кога сме веќе кај имиња на школски, едно од најнеомилените машки имиња ми беше Даниел. Учев во основно со двајца со истото име, двајцата беа глупички. Едниот беше некоја помизерна и понестабилна верзија на Чендлер од френдс, со очај хумор, скроз неинтересен, а многу замараше. Другиот беше нонстоп настинат и со затнат нос, а никад не носеше шамивче или палома, па првата слика што ми иде од него е за жал, одвратна.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.394
Јас ги плашам мојте дека ќе се прекрстам у Дилајла, патриотско америчко :icon_lol:
Име и надимак у едно. :D
Плус и песна имаш, малце крипи ама јеби га, кој ја терал да му го праи тоа на господинот Том Џонс.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.679
Поени од реакции
19.592
Име и надимак у едно. :D
Плус и песна имаш, малце крипи ама јеби га, кој ја терал да му го праи тоа на господинот Том Џонс.
Абе меч мејд ин хевен :icon_lol: И така сум малку како потресена, се да се уклапа:icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom