Ќе се вика, ќе се вика.. како!?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од The`bItCh, 18 март 2006.

 1. TpH_Bo_OkO

  TpH_Bo_OkO Трноризец

  Член од:
  18 мај 2005
  Мислења:
  11.532
  Допаѓања:
  799
  Имам постар брат, и кумот сакал да го крсти Гоце пошто многу го сакал тоа име, ама моите сакале друго име, и да не им крши атер им рекол „Добро, ова нека биде по ваша желба али, другото без разлика машко женско ќе се вика Гоце!!!” :pos: и така сум го добил името 3 години пред да се родам :)
   
 2. bibika

  bibika

  Член од:
  29 мај 2005
  Мислења:
  2.230
  Допаѓања:
  37

  Го пренесувам првото мислење со кое е отворена темата,за да видите на што се однесува.:)
  Откако се потсетивме,шо е темава уствари,ајде сега на темата,инаку...:pishtoldz
   
 3. GarDiaN

  GarDiaN ФудБалЕрчЕ

  Член од:
  16 февруари 2006
  Мислења:
  465
  Допаѓања:
  18
  Ja mislam najdobro e bebeto da izbere

  Ke si gi napiste iminjata za deteto na nekolku livcinja ke mu gi ostavite pred nego koe livce prvo ke go zeme taka ke se vika.


  So mislite ???

  inace ja po dedo mi Rade
   
 4. Filip99

  Filip99

  Член од:
  12 јануари 2006
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  0

  Добро е тоа многу ама треба да се напишат поубави имиња а не некој закцани!
   
 5. GarDiaN

  GarDiaN ФудБалЕрчЕ

  Член од:
  16 февруари 2006
  Мислења:
  465
  Допаѓања:
  18
  so se grizis za iminjata toj ke izbere edno takada posle ako ne mu se sviga samo neka si ja krsi glavceto :tapp: :tapp:
   
 6. Macedonian

  Macedonian ...

  Член од:
  2 април 2006
  Мислења:
  2.843
  Допаѓања:
  23
  Јас сум крстен по дедо ми. Татко ми така сакал, и то.:icon_mrgr
   
 7. demijana

  demijana

  Член од:
  23 февруари 2006
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  2
  Jas sum si krstena po babite-(Olivera i Vera)....OLIVERA kako i da e vo naseto semejstvo se podnovuvaat iminjata so generacii,inaku onaa baba sakala da mi go dadat imeto Maja ili Ivana,ali ne kazala....:toe:
   
 8. B O K I

  B O K I

  Член од:
  15 јуни 2006
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  3
  neka bude pinki
   
 9. Somebody

  Somebody

  Член од:
  10 јули 2006
  Мислења:
  77
  Допаѓања:
  0
  Masko ime moze Antonio , David , a najmnogu sakam Fernando :)lol
  a zensko: Gabriela , Sofija, Darinka ...:)
   
 10. NaTaLi

  NaTaLi BabaSera pod Ste4aj

  Член од:
  22 април 2006
  Мислења:
  1.061
  Допаѓања:
  17
  Ja sum krstena Natalija, po tetkata na tatko mi. Ina4e majka mi sakala da me krsti Jelena, ama dodeka bila u bolnica so mene (poso sedela nedela dena radi rizi4noto poroduvanje), tatko mi otisol u mati4no i me krstil Natalija, bez majka mi da znae. I taka....
  Ina4e ako imam deca, zdravje Boze, sakam da gi krstam so iminja sto zavrsuvaat na -nja, na pr. Anja, Sanja, Tanja, Nemanja(ako e masko), Sonja...
   
 11. Stef Bachatero

  Stef Bachatero Гостин

  Jas sum krsten stefan zs nemam poima od kaj doga ova nieden od moja familija nema ime stefan.
   
 12. ПрИтИ_гРл

  ПрИтИ_гРл Unforgivable ♥

  Член од:
  6 јуни 2006
  Мислења:
  2.554
  Допаѓања:
  20
  моето име сум го добила по бабами надежда а јас се викам надица. инаку децата што ке ги родам сакам да ми се викаат ако е женско ангела,миа или никол. а ако е машко сакам да се вика иван или кристијан-кико
   
 13. Mama

  Mama

  Член од:
  10 август 2006
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  0
  Mi se dopagaat bibliski iminja za maski a za zenski pretezno italijanski.
  Ako vi se potrebni predlozi, kazete.:) :) :)
   
 14. CuCeNcE

  CuCeNcE perfectly imperfect

  Член од:
  19 јуни 2006
  Мислења:
  1.878
  Допаѓања:
  7
  Родена сум у мај и затоа Маја ме крстиле брат ми така сакал
   
 15. gale_vlae

  gale_vlae BERber

  Член од:
  21 декември 2005
  Мислења:
  661
  Допаѓања:
  6
  ако имам син ке се вика или лео или тео посо многу сакам кратки иминја а ако биде зенско ке се вика теа
   

Сподели преку: