Ќе се вика, ќе се вика.. како!?

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
mislef deka temata beshe da odgovorish kako ste krsteni koj ti go dal imeto .. i zs .. ova ona (= ahAiAhAiH .. site pochnaa da kazhvat sho imina sakat na svojte deca..

Ahm krstena sum Sandra .. i to bez ALEK .. alekSANDRA sum jas .. i fala k*rci za toa (= Inache sestrami mi go odbra imeto .. 7 godini imashe i reche ona Sandra ke se vika.. i taka ispadna.. ne sum krstena po nekoja .. a vtoro ime mie Magdalena (tatkomi toa ime sakashe) .. znam nema poveke imina ili neshto vo mkd.. (= ali svedska taka e .. ali samo Sandra me viket .. i taka .. Decata neznam kao sakam da mi se vikat... toa ke se vidi vo idninata..
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
hahaha
leleeee moja prica za to kako sum go dobil imeto ... hahah
Roden sumvo Valandovo ...i na vremeto tatko mi bil na nekoja funkcija, i kao imalo delegacija od slovenija poshto se ZBRATIMUVALE Valandovo i Trbovlje. Taka oni na deloven rucek, sedat i mu kazuvaat deka deobil sin. OD rucek u kafana prane leshov site :)
Neznam sho im teknalo na slvoencite ... vikaat: moze li nie da bideme kumovi? Moze, kao ke se vika? ZBRATIMIR ...SHLOG za tatko mi. A on sakal da se vikam Robert :))
Aj nema veze pominalo toa sho pominalo, nego problemot e kako ke i kaze na majka mi ... (lol)
ide kaj majka mi u bolnica i ovo ono dzigi migi i vika znaesh kako ke se vika sinot? majka mi:Kako? tatko mi: Zbratimir (fijuuuuuu niz vrata da gonema) =))
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Imeto mi go dal kumot,a moite deca bi sakala da se vikaat Sara i Antonio ili Andrej.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Zbratko напиша:
hahaha
leleeee moja prica za to kako sum go dobil imeto ... hahah
Roden sumvo Valandovo ...i na vremeto tatko mi bil na nekoja funkcija, i kao imalo delegacija od slovenija poshto se ZBRATIMUVALE Valandovo i Trbovlje. Taka oni na deloven rucek, sedat i mu kazuvaat deka deobil sin. OD rucek u kafana prane leshov site :)
Neznam sho im teknalo na slvoencite ... vikaat: moze li nie da bideme kumovi? Moze, kao ke se vika? ZBRATIMIR ...SHLOG za tatko mi. A on sakal da se vikam Robert :))
Aj nema veze pominalo toa sho pominalo, nego problemot e kako ke i kaze na majka mi ... (lol)
ide kaj majka mi u bolnica i ovo ono dzigi migi i vika znaesh kako ke se vika sinot? majka mi:Kako? tatko mi: Zbratimir (fijuuuuuu niz vrata da gonema) =))
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
Еј и тоа го немам слушнато,леле уште се смеам за кажувањето на мајка ти хахахахахаха,подобро писмо да и оставил:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Кога ми се роди керката свекрвата цела свети(мисли нејзиното име ке и го ставам)де букети,пралини...И вели како се вика мојата внука гу гууу на баба...А јас Анастасија(пола саат може беше и саат МОЛК)Цела димеше,црвена :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
Реков кој се лути нека му стои.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Не знам како ќе се вика, ама знам дека другите ќе му го дадат името.
Таква традиција има во мојата фамилија. Но верувам дека татко ми ќе избере погодено име за мојот челад, иако именувањето и не е до толку важно, барем за мене не е.
 

marga_k

HONEY
Член од
6 март 2006
Мислења
347
Поени од реакции
5
Pa sin mi se vika Aleksandar po svekor mi,ama jas taka sakav.I mu napraviv keif na svekor mi (bidejki si go sakam mnogu) i mi se dopaga imeto.A kerka mi se vika Daniela (kako majka mi):toe:Pola -pola,ama bitno e deka jas sum zadovolna,da bile nekoi iminja sto ne mi se dopagaat nikogas ne bi gi stavila.
 

Buci

Il Padrino
Член од
4 август 2006
Мислења
300
Поени од реакции
2
jas sum krsten po armand asante!na majka mi i bila hit serija napoleon a so toa i ARMAND dodeka bila trudna pa taka koga sum se rodil samo edno ime bilo u kombinacija pa...
a inace mozda e malce cudno i off topic ama si znam kako ke mi se vikaa pokolenieto.....
if it´s a boy Luka, if it´s a girl Lara.
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Па мене кумот ми го дал името,не е според нешто онака..избрал неколку имиња што му се допаднале и мајка ми ја оставил да избира едно од нив и таја го избрала Симона.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Moeto ime go dobiv po baba mi i taa se vika Tijana,pa i ne e tolku loso neli iako u previd bile Martina,Angela,Hristina...ne se ni vazni
Inaku ako e zensko ke se vika:Matea,Eleni,Sofija,a masko:Andrej,David,Luka ili Martin
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Mene tatko mi sakal da me krsti Ivana zasto go obozaval toa ime no dosla baba mi i rekla deka ke se vikam Pavlina po imeto na nejzinata majka:)

A za moeto dete bi sakal da dobie nekoe hristijansko ime ..na primer Matej ili Luka gi obozavam tie iminja a ako e devojce bi mu prepustila na maz mi da odbere a vo nikoj slucaj na babata ili detoto !Toa ic ne mi se dopaga!
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Kristijan ako e masko,a ako e zensko Tea,Sara,Sandra,Matea ili Katja
 
Член од
11 ноември 2005
Мислења
316
Поени од реакции
6
smizlicka напиша:
Kristijan ako e masko,a ako e zensko Tea,Sara,Sandra,Matea ili Katja
Мислам дека знам зашто би го крстила Кристијан

а шо ако татко му се вика Кристијан?
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
Јас името сум го добила од родителите,а кумот се согласил.Не сум крстена по никој...Мајка ми го сакала името и затоа така.
Инаку јас кога ќе имам деца, здравје има време:))))))ако е машко сакам да се вика Даниел или Бојан,а ако е женско Каролина или Кристина:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom