Љубчо Георгиевски за градоначалник на Скопје

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Глуп е или тренира, 100% нешто од тија две...:tapp:
- Нема шансе никој да гласа за него, среќа за него што одамна нема убиства со бесилка или ако не тоа не му бега...
 
S

STOLE_MKD

Гостин
Можам да замислам како ќе му биде на митинг. Ќе чита од тоа збирките што ги пишуваше.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
ЉуБчо е доволно паметен да знае дека нема шанси веќе да добие на било кои избори во Македонија...ќе одработува за некого...
Сите кандидати ќе седнат во некое студио на ТВ дуел...а таму ќе му нема рамен и голем дел од рајата веројатно ќе си го стави прстот на главата...ќе одработи за некој друг кандидат...мене така ми изгледа...
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ако Љубчо се врати на јавна функција во државава(макар и ко директор на јавни тоалети) тоа значи дека сме отишле у курац.
За последниве 18 години, не ли мислиш дека го преминавме и тоа „у курац“? Би рекол дека ние досега сме отидени у канализација...„низ курацот“
ako LjuBco pobedi jas izjavuvam javno deka ke se samozapalam na kejot
:raz: Може јас да ти го платам бензинот?

Пошо и онака ќе победи...
[zEUs];2120602 напиша:
среќа за него што одамна нема убиства со бесилка или ако не тоа не му бега...
За што конкретно би го осудил Георгиевски на бесење?

Навистина не ми била никогаш целосно јасна таа желба за бесење и убивање и што уште не на Георгиевски...

Што толку направи за утепување а што би било барем приблиску до она што останатите го правеа?

Јас лично, не го почитувам поради неговата наивност и поради тоа што остана должен на голем број на луѓе. Голем број.

Ова е ВМРО-ДПМНЕ кое тој го водеше:

ВМРО-ДПМНЕ е формирана 1990 год. како резултат на стратешки смислена програма во Белград од проверени УДБ-аши, бидејќи првичните иницијатори за таква партија и организација беа ликвидирани од истите УДБ-аши кои ги заземаа местата на „основачи“. Еве дел од раководствата и функционерите на таа „ДПМНЕ“: Мартин Треневски, министер во владата на Георгиевски, син на Злате Треневски, висок функционер во ДБ и најдоверлива личност на Лазар Колишевски, и еден од учесниците во убиството на Кочо Рацин, Ѓорѓи Наумов, министер во владата на Георгиевски, бивш обвинител во СФРЈ и соработник во ДБ, Јордан Мијалков, министер во владата на Кљусев, екс претставник на “Макотекс” во Чехословачка, офицер на Југословенските разузнавачки служби за Југоистична Европа и соработник на ДБ, Михајло Маневски, министер за правда за време на СФРЈ, човекот кој вршеше прогон на ВМРО-вски фамилии и го штитеше тоталитарниот србо-комунистички режим, во владата на Груевски повторно министер за правда. Сопруга на Маневски е влаинка, судијката Филимена Маневска, со чие име се поврзани многу криминални процеси без разврски, Ристо Дамјановски, министер за одбрана во владата на Кљусев, најекспониран припадник на КОС за време на СФРЈ, Љубен Пауновски, министер во владата на Георгиевски од семејство на високи функционери во КОС, Милјана Даневска министерка во владата на Кљусев, бивш секретатр на ЦК на СКМ и.т.н.

Да не зборам за Далавера и останатите политички „азиланти“ кои се на перманентен престој во Србија. Па пичка му матер, или овој бил акнат на чело само колку некој да му ги влече конците по потреба, или пак е уште еден комуњар рака под рака со Бранко Црвенковски чија СДСМ е структуирана по ист терк на внуци и синови на УДБ-аши и КОС-овци...

Мотивот, pls?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Во филмот “Професионалец“, српски филм, за тие што не знаат има едно многу убава реченица :

- Ма није Слоба крив, ми смо говна. И једног дана он ќе да пусти воду и гомна ќе да оду.

Извинете за лошото толкување на српски и споменувањето на Милошевиќ, не е битно тоа, битно е што и ние може да си ја кажуваме оваа реченица само место Слоба ќе ставиме некое име на политичар и таман одговара за нас.

Он може да се кандидира, ама кој ќе го гласа...
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
А дали има право да се кандидира бидејки е странски државјанин?
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
`Едноставно нели`... некој решил да ни ебе матер.

Клошари едни. (на Зеко му се пцуе у контекст со муабетов)
Кога ви викав ја дека треба да се направи исчекор и да се стапне на сигурна земја?
Пази сега што ми смислиле тоа травеститите европски. :tapp:
Мене `проверените играчи` ми ги вратија `у куќа`...

дур у другиот лонец исто се `крчка` и тоа јако.
http://www.vecer.com.mk/?ItemID=53614703C9ED8842BCDBD8805EB771A8
Еј нонен... пу ја з`к.

Уште Борис Новковиќ ми фали да ми испее `Тко је крив` и `Тамара`...
па секој по своја песна.
Od mesec-dva posle Bukurest:

Kalakurnica izbori kaj nas, Ljube se osloboduva, incidenti vo Mitrovica, incidenti vo Presevo, haos vo Grcija, Turcija igra kur-tasak so avionite, Nevzat se aktualizira, Ljubco se vraka, "oblacno vreme" vo Bosna......

Hihihihihi :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: ..... sta se desava u p.m.? :):):)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
А дали има право да се кандидира бидејки е странски државјанин?
Најверојатно :toe: Керим со германски пасош за претседател...Фиат Цаноски со Турски пасош во собрание...министри во владите со косовски и албански пасоши...Нели реков...државава е отидена многу подалеку од „у курац“...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Георгиевски за градоначалник? Сигурно не ни мисли да победи. Стар волк е он. Ке игра за некој друг. Иако секогаш сумљив ми бил сепак мора да се признае дека е итар политичар.... И покрај неговите симпатии кон Бугарија пак некако преживува на политичкава сцена. Мора да има нешто....
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не верувам дека Љубчо има било каква шанса за победа на овие избори. Моментално мислам дека не ужива некои симпатии меѓу народот, иако има секакви идиоти што дури и за него би гласале. Ама да стигне до победа, тоа би било чудо и траги - комедија истовремено.
 

BJK

\m/ Master of Puppets \m/
Член од
21 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
23
ljubco vs peltekot :D stariot volk se vraka za da mu vozvrati na peltekot. jako ke e.
 
Член од
29 јуни 2005
Мислења
1.284
Поени од реакции
14
За последниве 18 години, не ли мислиш дека го преминавме и тоа „у курац“? Би рекол дека ние досега сме отидени у канализација...„низ курацот“

:raz: Може јас да ти го платам бензинот?

Пошо и онака ќе победи...

За што конкретно би го осудил Георгиевски на бесење?

Навистина не ми била никогаш целосно јасна таа желба за бесење и убивање и што уште не на Георгиевски...

Што толку направи за утепување а што би било барем приблиску до она што останатите го правеа?

Јас лично, не го почитувам поради неговата наивност и поради тоа што остана должен на голем број на луѓе. Голем број.

Ова е ВМРО-ДПМНЕ кое тој го водеше:

ВМРО-ДПМНЕ е формирана 1990 год. како резултат на стратешки смислена програма во Белград од проверени УДБ-аши, бидејќи првичните иницијатори за таква партија и организација беа ликвидирани од истите УДБ-аши кои ги заземаа местата на „основачи“. Еве дел од раководствата и функционерите на таа „ДПМНЕ“: Мартин Треневски, министер во владата на Георгиевски, син на Злате Треневски, висок функционер во ДБ и најдоверлива личност на Лазар Колишевски, и еден од учесниците во убиството на Кочо Рацин, Ѓорѓи Наумов, министер во владата на Георгиевски, бивш обвинител во СФРЈ и соработник во ДБ, Јордан Мијалков, министер во владата на Кљусев, екс претставник на “Макотекс” во Чехословачка, офицер на Југословенските разузнавачки служби за Југоистична Европа и соработник на ДБ, Михајло Маневски, министер за правда за време на СФРЈ, човекот кој вршеше прогон на ВМРО-вски фамилии и го штитеше тоталитарниот србо-комунистички режим, во владата на Груевски повторно министер за правда. Сопруга на Маневски е влаинка, судијката Филимена Маневска, со чие име се поврзани многу криминални процеси без разврски, Ристо Дамјановски, министер за одбрана во владата на Кљусев, најекспониран припадник на КОС за време на СФРЈ, Љубен Пауновски, министер во владата на Георгиевски од семејство на високи функционери во КОС, Милјана Даневска министерка во владата на Кљусев, бивш секретатр на ЦК на СКМ и.т.н.

Да не зборам за Далавера и останатите политички „азиланти“ кои се на перманентен престој во Србија. Па пичка му матер, или овој бил акнат на чело само колку некој да му ги влече конците по потреба, или пак е уште еден комуњар рака под рака со Бранко Црвенковски чија СДСМ е структуирана по ист терк на внуци и синови на УДБ-аши и КОС-овци...

Мотивот, pls?
Da "prasham" i jas za nekoi "raboti" za da dojdeme do Мотивот:

1. Zoshto "Tehnokom" firmata na "GENEX"-Beograd go finansirashe VMRO DPMNE (92-95).?
2. Zoshto ne beshe procesirana krivichnata prijava od Narodna Banka na Makedonija protiv Dlaverski za 200.000 DM-podnesena vo Juni 1995god.?
3. Zoshto Branko Crvenkovski go vkluchi vo shevrcot na cigari 1996god Dalaverski.
4. Zoshto del od parite od shvercot na cigari (period 96-98)Dalaverski gi nasochuvashe vo VMRO DPMNE i dali Branko neznael za toa.???

Drugite prashanja drug pat.!!!!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Мислиш дека тие заплети се правени за Георгиевски да се стави во нивна контрола, или дека и Георгиевски имаше своја улога во целата „театарска претстава“?

А тоа за „нечистите“ пари, мислам очигледно дека се мести за „утрето“ да можело по само еден повик да се обелоденат трасите по кои се финансирало ВМРО ДПМНЕ...имаше случај и кога СДБ сакаше да исценира дека и Бугарија ја финансира ВМРО ДПМНЕ. Тоа е болна работа на сеуште активната комунистичка власт во Македонија.

Јас како што кажав немам некои симпатии према Георгиевски, ама не можам да гледам кога е обвинуван неосновано за разни дела. Пред се барам праведност.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
љубчо е поим за политичар у македонија пошто е искрен, увек и бил. "ние крадевме, ама за сите имаше". го сереа дека е бугарин, си извади бугарски пасош и си призна. башка у последно време некако накурчен е, све тера у три лепе. ќе биде интересно да му се следи кампањата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom