Љубов со магија

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Не знам за оџиве, ама ја да не бодев вуду кукли, тикви шо ќе изгубев невиност.
 
Член од
27 август 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
КАЈ НАС ВО СЕЛО ЕДЕН ЧОВЕК ИСЧЕЗНА И ГО НЕМАШЕ ЦЕЛА НЕДЕЛА.НЕГОВИТЕ ОТИДОА КАЈ НЕКОЈ ОЏА И ТОЈ ИМ КАЗАЛ ДЕКА ЧОВЕКОТ Е ПОЧИНАТ И СЕ НАОЃА ВО ВОДА.ГО ПРЕБАРАА КАНАЛОТ И ГО НАЈДОА ТАМУ УДАВЕН И ЗАГЛАВЕН НА НЕКОЈА РЕШЕТКА.:vozbud:
Abe a od kaj znaes deka odzata ne go ubil moze mu ima zgreseno neso pa go ima likvidirano :pos2::pos2::pos2: se moze da se desi be nemora da imas nadprirodni moki :pos2::pos2: nego dosta of topik za ova magiive za ljubov ne veruvam bas ali moze i da postoi od kaj znaes.....:tapp:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
А бе и овој оџата да не забегал по хемиите малку. Да не прави магии со шпанска мушичка?
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
За други работи може делуваат магии,ама за љубов не верувам.Тоа доаѓа само по себе.
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
34
Ма какви магии. Не верувам во тие работи ако постоеја ќе можеа и мртвите да ги враќаат така да ни за љубов ни за ништо.
 

IKO_MC

I'll Shit On You .!.
Член од
8 ноември 2008
Мислења
369
Поени од реакции
14
Imam eden drugar inace musliman e i vika deka tatko mu prael takvi raboti,mozel da naprai bilo koja zenska da se zaljubi u tebe.Jas licno ne veruvam u toa.:helou:
sry za lat.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
За други работи може делуваат магии,ама за љубов не верувам.Тоа доаѓа само по себе.
Точно , љубовта зависи од слободната волја а магијата неможе да има влијание на слободната волја (покрај сопствената , ама тоа е ,нели , веќе друг вид на волја ) .
Како и да е може да влијае на афекцијата на една личност кон друга , т.е да направи привремена илузија на заљубеност. Меѓутоа доколку личноста во тој период од 28 дена (најчесто магиите траат еден месечев циклус) не се заљуби по своја волја после тој период ќе заврши афекцијата. Пред некој да праша зашто неможе само пак да ја обнови магијата и така цел живот, одговорот е бидејќи мора да има пауза помеѓу 2 потполни месечеви циклуси за сите вообичаени магии , а еден планетарен циклус за некрофизичките .
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Љубов е магија! Со магија е веќе полигамија... :nenene:
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
Ima li nekoj da mi preporaca nekogo sto se razbira vo ovie raboti?

interesna tema
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Ima li nekoj da mi preporaca nekogo sto se razbira vo ovie raboti?

interesna tema
да употребуваш магија врз некого е исто како да го присилуваш да те сака а од друга страна не би ти било жал за таа личност...

“ако нешто сакаш пушти го слободно да си оди ако ти се врати секогаш ќе биде со тебе ако не тогаш никогаш не ни био твое.“

потруди се да ја освоиш личноста.:wink:
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
тоа со оџите слабо верувам... мислам глупаво е ... а и оупште не верувам дека со магии можеш да направиш некој да те засака...
башка ај тоа, имам слушнато уште поголема глупост.. на типот да му ставиш во нешто од твојата менструација две три капки и као демек ќе те засакал и вени ќе сечел по тебе... грозотилок
И јас имам слушнато за истата и моментот кога дознав ми се згрози животот.Не ми е јасно...Зарем има такви што ги практикуваат грозотилоциве?

не е вистина уште поише ја мразам кај ја најдам и ебав мамицата:nerv:
ме пресмеа :zver: :pos2:
 

Кртот

Лоботомичар
Член од
19 април 2007
Мислења
653
Поени од реакции
23
Хах, муабетов 100 пати сум го праел и никако не прифаќам...Ми имаат кажано дека ми направиле магија да се МУЧАМ со бившата моја, па дека истата ми направила магија да немам среќа и да не се заљубам. Бајачката ( старата глупа баба ) и се развикав и ја отерав по ѓаволите. Дегенски и претерано. Ако постојат магии, ондак јас сум Сонџоку , и место ЕЈАКУЛАЦИЈА ќе мавам КАМЕ ХАМЕ БРАНОВИ.

тоа со оџите слабо верувам... мислам глупаво е ... а и оупште не верувам дека со магии можеш да направиш некој да те засака...
башка ај тоа, имам слушнато уште поголема глупост.. на типот да му ставиш во нешто од твојата менструација две три капки и као демек ќе те засакал и вени ќе сечел по тебе... грозотилок
Хахахахаха...Ќе сече вени било кој коа ќе свати дека е отруен хахахаха... До кој степен идат луѓето еејј ...Менструација бе ! хахахахаха!! Се изнасмеав у 8 саат сабајле...Можеш и еден лигаво топчест мрсул да му пикнесх у колонската вода па за 15 минути ќе дојде да те запроси:tapp:
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
109
Поени од реакции
24
Imam slushnato samo, ne znam kolku e vistina...

Deka nekoja zena bila grda ko kojn, i gnasna i nikoj ne ja sakal :)
Nekoj tip se zaljubil do ushi, nikoj od semejstvoto od tipov ne ja sakal, a toj si ja gledal kako Princeza, tipov ne si licel na sebe, otkacil




P.S: NE PRAVETE VAKVI MAGII MOZE DA BIDE KOBNO!!!
I jas ne veruvam vo magii, ama nikogash ne se znae, PODOBRO NEMOJTE
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Ова ме потсети на мојата тетка.
Кога била млада била многу убава,а тетин ми не можел никако да ја освои.
Па така,тогаш биле многу популарни маѓиите и решил тој да и направи магија.
И откако некој човек баел за да го засака,тетка ми одма се заљубила во него.
Толку била занесена што само неговото име го изговарала,како замаена била.
И се земале,па после на тетка ми толку и се влошило здравјето,до умирачка,едвај ја спасиле.

И ден денес,се заедно имаат три деца,се сакаат и лично тие ми имаат кажувано за ова.
Ама тетин ми вели-не сакам да слушнам никогаш за магија!
Колку се интересни толку се и штетни,а дека постојат-постојат,секој во што сака нека верува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom