Љубов со магија

Дискусија во форумот 'Мистерии' започната од Eddie_rebel, 7 март 2009.

 1. Eddie_rebel

  Eddie_rebel

  Член од:
  18 јануари 2009
  Мислења:
  1.407
  Допаѓања:
  335
  I makedonskiot naroden genij spomnuva vakva magija :wink:

  Dotekla voda studena lele
  Of aman rodila se jana ubava
  Of aman rodila se jana ubava.

  Koga se jana rodila
  Lele of aman
  Majka i magija storila
  Lele of aman
  Zivo pile v` ogan frlila.

  Kako sto se vrti pileto
  Lele of aman
  Taka da se vrtat ergeni
  Lele of aman
  Po nasata jana ubava.
   
 2. ..........

  .......... Гостин

  Јас лично верувам во љубовна магија, но за да се направи таква магија потребни се многу пари.....тадааа
   
 3. Романтичарка

  Романтичарка надежна форумџика

  Член од:
  31 октомври 2009
  Мислења:
  382
  Допаѓања:
  91
  Јас верувам дека постоеле такви работи,и се правеле.
  Постојат и сега само во денешницата луѓето се во огромна трка со времето па затоа и не ги заприметуваат таквите работи."Тоа се глупости,ма нема врска итн.."
  Се прават такви работи,но имам слушнато дека тоа е некако присилна љубов,па настанува проклетство на наредните поколенија.
  Тој што ја прави маѓијата е среќен-му се остварува огромната желба да ја добие неостварената љубов,но затоа последиците се пренесуваат на поколенијата.
   
 4. Divider

  Divider Seraphim

  Член од:
  24 февруари 2005
  Мислења:
  27.697
  Допаѓања:
  3.043
  Moze da te odljubi, moze da zaljubi (zanos, infatuation etc) no ne moze da zasaka!
  Magijata e manipulacija na misticnite sili vo prirodata!
   
 5. LordDragonII

  LordDragonII Dr.Strangelove

  Член од:
  15 август 2008
  Мислења:
  9.731
  Допаѓања:
  4.467
  Бинго!

  Еве зошто од г'лата неможам да ја извадам онаа што ми ги зеде слушалките...
  Она магии на мене...
   
  На delfybuba му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bonnie.boni

  Bonnie.boni

  Член од:
  16 декември 2017
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  8
  Каде да најдам добар оџа?
   
 7. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  4.695
  Допаѓања:
  6.810
  Африм од Брвеница.
   
  На Bonnie.boni му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.089
  Допаѓања:
  38.653
  Кое одделение имаш завршено?
   
 9. Kundalini

  Kundalini

  Член од:
  2 февруари 2018
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  33
  The door patern
  October man

  магија за писмени :)
   
 10. Ставрогин

  Ставрогин

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  18.089
  Допаѓања:
  38.653
  Не постои магија за писмени. Ако веруваш во магија по дифолт си неписмен.
   
  На Psyside и Talicniot Tom им се допаѓа ова.
 11. Kundalini

  Kundalini

  Член од:
  2 февруари 2018
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  33
  не го разбра сарказмот :(
   
 12. goran896

  goran896 Гостин

  zdravo

  Sakam da prasam dali nekogas gatanje baenje magii i slicno pomognale vo ljubovni problemi? dali nekoj ima licno iskustvo ne preraskazano od drug.../.dali ste bile svedok takva rabota? Se raboti za ogromna ljubov od moja strana koja e neprimetena a da ne zboram nevozvratena....ne baram nesto neobicno ili neso wow ali ete bar sansa da dobijam.... sekoj sto e zaljuben ili bil bi me razbral...

  Fala odnapred
   
  На Bonnie.boni му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Black Hok

  Black Hok CRUISE

  Член од:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2.320
  Допаѓања:
  1.173
  Треба да имаш некој предмет од невестата, да ја носиш кај гатачот, па тој да го "обработи" предметот и да го облече, најубаво било маица од неа/него. Има еден манастир во с.Зубовце,Куманово, една моја професорка од средна школа ја носев таму, си имала некоја мака жената, и наводно и помогнало, со самовили било итн.. Е сеа дали би ти помогнало и тебе незнам. Но пробај се што мислиш, после да не ти биде криво.
   
  На Bonnie.boni му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: