Љубов/врска меѓу двајца виртуелни познаници

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
DA DA DA DA DA DA DA POstoi ... samo shto treba da bidesh spremen na stvarno tezok period ... jas poznavam nekolku osobi koi se imaat zaljubeno preku internet so devojka i shto posle toa ostanale zaedno si se zemale ... sea decijna ovo ono ...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Имаше ваква тема, ама ај ќе ја оставам оваа засега па нека си ги спојат модераторите подоцна ако сакаат.

Постои некоја платонска нереална љубов што повеќе мислам дека е залажување отколку нешто реално. Е сега има различни примери ... ако се работи за љубов меѓу двајца кои се познаваат ... може да е вистинска која ќе ја одржуваат додека не се заедно некој период.
Ако се работи за љубов помеѓу двајца кои не се познаваат апсолутно не е тоа ништо ... едно е да живееш во некоја своја бајка со своја родена замисла за човекот од другата страна, а друго е кога ќе го запознаеш некогаш колку тоа ќе е така. Да не должам многу ... воопшто не верувам во таква љубов (вториот пример) ... апсурдно ми е.
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
divine напиша:
Имаше ваква тема, ама ај ќе ја оставам оваа засега па нека си ги спојат модераторите подоцна ако сакаат.

Постои некоја платонска нереална љубов што повеќе мислам дека е залажување отколку нешто реално. Е сега има различни примери ... ако се работи за љубов меѓу двајца кои се познаваат ... може да е вистинска која ќе ја одржуваат додека не се заедно некој период.
Ако се работи за љубов помеѓу двајца кои не се познаваат апсолутно не е тоа ништо ... едно е да живееш во некоја своја бајка со своја родена замисла за човекот од другата страна, а друго е кога ќе го запознаеш некогаш колку тоа ќе е така. Да не должам многу ... воопшто не верувам во таква љубов (вториот пример) ... апсурдно ми е.
Divne za zal nemozam da se soglasam so tebe ovoj pat ... ja ne go kazuvam od toa jas kako gi gledam rabotite ... tuku od primeri shto se slucile (na mene i moi drugari, prijateli) i nivniot zavrsetok ... dokolku toa se slucilo znaci deka postoi ....

Ne mora site da veruvame ... megutoa sepak treba da se osti na svoja koza ... ili na nekoj tvoj blizok ... za da sfatish deka stvarno postoi ....

P.S. i jas imav isto mislenje kao tebe pred nekoja godina
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Збратко, нормално дека не мора да се согласуваш со мене секогаш и нормално да размислуваме различно. Него ако зборуваме за искуства сум имала токму такво ... кога ќе избледи онаа сликата што секој си ја има за партнерот пред да се запознаат е малку поинаку. Биди реален на момент и кажи ми дека физичката привлечност нема врска со некоја платонска љубов што ќе се роди преку мсн или мирц? Според тебе ако се засакаат двајца кои не се познаваат неможе ништо да се промени кога ќе се видат, кога ќе се допрат итн? Остави на страна слики, камери ... реалноста е сосема друга работа ...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.191
Поени од реакции
34.425
Постои и љубов преку интернет, а и неверство преку интернет.
Прашајте ги Петар и Самара. Позната ви е приказната, но радо би ја прераскажал (само колку да придонесам за темата), доколку има потреба. :)
 
Член од
13 февруари 2006
Мислења
315
Поени од реакции
4
Љубов никако туку пријателство и тоа искрено и длабоко и исполнително.....па и доволно е тоа!!!
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
divine напиша:
Имаше ваква тема, ама ај ќе ја оставам оваа засега па нека си ги спојат модераторите подоцна ако сакаат.

Постои некоја платонска нереална љубов што повеќе мислам дека е залажување отколку нешто реално. Е сега има различни примери ... ако се работи за љубов меѓу двајца кои се познаваат ... може да е вистинска која ќе ја одржуваат додека не се заедно некој период.
Ако се работи за љубов помеѓу двајца кои не се познаваат апсолутно не е тоа ништо ... едно е да живееш во некоја своја бајка со своја родена замисла за човекот од другата страна, а друго е кога ќе го запознаеш некогаш колку тоа ќе е така. Да не должам многу ... воопшто не верувам во таква љубов (вториот пример) ... апсурдно ми е.
Се согласувам, со ова, и сум поминала низ ова и донекаде уште поминувам.
Не може никој да ме убеди дека се сакаат некои 2ца кои никогаш се немаат видено. Тоа е патетично.
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
divine напиша:
Според тебе ако се засакаат двајца кои не се познаваат неможе ништо да се промени кога ќе се видат, кога ќе се допрат итн? Остави на страна слики, камери ... реалноста е сосема друга работа ...
Ne vikam deka nemoze da se promeni .... imalo primeri koa se promenilo ... a imalo i primeri koga ne se promenilo ... ponekogash tie sliki, kameri i toj muabet shto se pravi e mnogu pojak od fizickata privlecnost ili fickiot bliskost (kako sakas kazi ja) ... ja mislam deka e mozno i veruvam vo toa ... poshot pak ke kazam sum svedok, sum osetil na moja koza, i seuste gledam kako se slucuvaat takvi situacii ...
Sekoj moze da prifati ili da ne go prifati moeto mislenje ili mojto staf ... kako shto kaza razlicni sfakanja, razlicni razmisluvanja ..
 
Член од
3 октомври 2005
Мислења
125
Поени од реакции
1
Ne deka ne e mozno no sepak e mnogu retko i za toa stvarno treba da se postari licnosta...osven toa se poznavaat i licnostite koi vo denesno vreme baraat partner preku int.. ne deka toa e glupo no ako nemozez na poinakov nacin da go pronajdes svojot idealen partner togas problemot e vo tebe..Sum se dopisuval so mnogu devojcinja na mirc no 90% od niv na 19g. imale po 100kg..
No sepak ima sovremeni sredstva kako kamerata i tn.. i mislam deka e mozno takvo nesto i se ima slucuvano..iako jas ne go praktikuvam istoto
 
N

NeMiRnA

Гостин
Ehhhhh i te kako postoi,jas sum klasicen primer za toa :) ,samo sto ne bese bas klasicno zapoznavanje po irc i vljubuvanje se do momentot dodeka ne otidovme na kafe,a do prethodno se prepucavavme so nekoi nasi filozfii i pametuvavme kao navodno se mrazevme.I posle toa kafe pominaa nekoi 2 meseci za da zapocne vrska i sega bidne edna dooolgicka vrska,sto iskreno se nadevam deka uste dooolgo ke potrae.Malku komplicirano e za raskazuvanje ama u glavnom se bese pocnato virtuelno.Mislam zboram za situacija koa se zapoznavaat u zivo mladicive,a inaku samo preku irc isto da moze da se desi,ama u smisla tamu si ja otvarame dusata od pricina sto ne ja gledame licnosta,pa ni stanuva bliska i mila,otkrivame raboti na nikoj sto mu gi nemame kazano,pa duri i ja zasakuvame,si ja zamisluvame i sto jas znam,ama ne e pateticno tha-bitch da ne se karame sega :) ,toa e samo iskreno,mislam prava situacija koga covek se zaljubuva vo dusata i karakterot na nekoj drug,a ne vo fizickiot izgled.Nego aj da ne zamaram.
 
T

Trakon

Гостин
The`bItCh напиша:
Кога ќе ја видиш пушти и се не чекај! Од искуство ова.
Abe ne da ne sum i se pushtil ama iskreno ne veruvam vo irc vrska osven sex koj mi izglea polesno ostvarliv ako i obajcata se zainteresiraat eden okolu drug.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
ima sansi definitivno... ja idev so devojce od struga sedum meseci....
skopje struga.. ne e blisku... preku net se zapoznavme letoto bev vo struga... i super si pominav so nea :) :)
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Hmm...Imam takvo iskustvo samo so deckoto ne bil t.e ne e od drug grad...Se zapoznavme na mIRC,mircafme 1 mesec i se vidovme...Po izvesno vreme se muvavme,i posle toa pak se muvavme :), iiii se fativme,iiii uste ideme :) i sea za sea super ni ide :) i toLoL
 

elen4e_bonjovi

Dark Angel
Член од
10 мај 2006
Мислења
240
Поени од реакции
0
Moze definitivno da postoi...Ziv primer za toa e drugarka mi: prvo mircase so eden, pa se muvaa, pa sa fatija...i uste idat...Toa e dobro i cesto se deseva, zoso da ne?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom