Љубов/врска меѓу двајца виртуелни познаници

Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Мене ниту ми се случило, ниту сакам да ми се случи!
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
mi se nema sluceno i mislam deka e mnogu virtuelna pojava
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.191
Поени од реакции
34.425
ScarFace напиша:
I jas ne veruvam ama toa e. Jas sakam edna devojka od forumov ama jas sum od kumanovo taa e skopje i ne veruvam deka ke bidne nesto bidejki ne znam dali taa mene me saka jas inaku veruvam na prv pogled i ja SAKAM MNOGU!!!!!!!!! schOOlGirl SRCE MOE TE SAKAM PREMNOGU DA SI ZNAES!!!!!!!
Искрено, и јас не верувам дека ќе бидне нешто. :pos2:

Се извинувам за оф-топикот, продолжете со дискусијата. :wink:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Vlatko_Rusin напиша:
Мене ниту ми се случило, ниту сакам да ми се случи!
А зошто не сакаш да ти се случи? Дај образложи малку, не те маваат по прсти дур пишуваш.:)

Инаку јас верувам во ваквите врски. Не е ништо чудно да запознаеш некој на мсн или сличен месенџер, и така скоро секој комуницира на овој начин. Со тек на време, гледаш дека имаш многу заеднички работи со него, па ќе испадне дека имате заеднички другар (кој ќе ве запознае во живо), ќе се подружите малку и оп-ќе се засакате ептенски и ќе се фатите.:)

Од лично искуство де.:kewl:
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
Moze da se sluci, i super e ako zenskata e super. :) sakam da mi se sluci.
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Скулгрл напиша:
Инаку јас верувам во ваквите врски. Не е ништо чудно да запознаеш некој на мсн или сличен месенџер, и така скоро секој комуницира на овој начин. Со тек на време, гледаш дека имаш многу заеднички работи со него, па ќе испадне дека имате заеднички другар (кој ќе ве запознае во живо), ќе се подружите малку и оп-ќе се засакате ептенски и ќе се фатите.:)

Од лично искуство де.:kewl:
Некој може да те излаже и кога го гледаш во очи, а не преку мсн или нешто друго. Некои луѓе тоа го прават од забава, а како што гледам како шема да е тоа да лажиш некого. Сепак чест на исклучоци
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Daj priznajte deka na sekoj vi se ima sluceno barem po ednas...svesni sme, ai gledame na TV deka nekoj od niv imaat zavrsheno i so brak....Se zapoznavaat pa posle se zaljubuvaat ....Imam drugar koj mnogu srekno zivee so negovata poznanicka na net vo Canada...
Sto ima tuka da se cudite, ne mi e jasno...
 
N

n/a

Гостин
Ne sum imal vakvo iskustvo dosega...:back:
ali u momentov mi se slucuva....:pos2:
I moram da priznaam...deka mi e super!:wub:
Edvaj cekam da ja zapoznaam...
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Па.. еве на пример јас со мојата девојка се запознавме првенствено преку форумов после преку мсн па на крај се видовме и ете испадна дека се сакаме :):):):):):back:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Скулгрл напиша:
А зошто не сакаш да ти се случи? Дај образложи малку, не те маваат по прсти дур пишуваш.:)

Не сакам онака зашто некако чудно ќе биде:toe:, а ако немаме заеднички другар, а ако сме ептен далеку еден од друг, не дека имам нешто против тоа или сл., туку јас не сакам мене да ми се случи тоа. Ако ми се случи, кај ќе барам чаре, а што ако нејзе не и се случи истото, замислете ....... виртуелна невозвратена љубов ........ lol
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
Fantom_oh напиша:
Дали ви се има случено да негувате некоја љубовна врска преку компјутер, само со допишување, затоа што не можете да сте заедно со саканиот? Значи зборуваме за врска што постоела и заради икс причини морал едниот да замине.
mi se ima deseno pred 3 godini bese .... vo italija se zapoznav so edno devojce od litvanija i tie nekolku denovi na oblaci ziveev ..... ali posledniot den bese najtragicen :place:.... edvaj se razdelivme, so slzi i marsulinja ..... potoa 2 godini se slusavme preku net ali ne e toa toa .... oste si gi cuvam podarocite (mecinja, sliki, pisma ...) toa bese edno patuvanje koe sekogas ke go pametam
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Морам да се заблагодарам на Форумов затоа што ме направи среќен. :):):) Пошто иначе не би бил со неа и не би ја видел никогаш. :)
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
da zapoznaes nekogo preku net i posle da prodolzi toa so vrska (vo zivo) togas da, a vrska preku net, ne e vrska...
so mojot bivsi decko se zapoznav na mirc, posle se vidovme, pa pocnavme da se druzime i posle se fativme... idevme 3godini.
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.277
Поени од реакции
977
па не би ми се слошило...зашто да не...сеа јебига може и да се разочараш...очекуваш едно а глеаш друго...али и на форумов има интересни типки....
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Врска преку интернет нема шанси. Не би издржал да идам со некоја а да се гледаме еднаш неделно или пак еднаш месечно...
Јас мојата бивша девојка ја запознав преку мирц, си се дружевме извесно време (отприлика година ипол) и после тоа некако испадна да се фатиме. Интересно беше што мирцот не спои а исто времено додека идевме мирцот беше и најголема причина за почнување кавги.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom