Љубов/врска меѓу двајца виртуелни познаници

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
elen4e_bonjovi напиша:
Moze definitivno da postoi...Ziv primer za toa e drugarka mi: prvo mircase so eden, pa se muvaa, pa sa fatija...i uste idat...Toa e dobro i cesto se deseva, zoso da ne?
Дека е добро не можеш баш да кажеш и дека е добро. Тоа не може да се нарече врска .. иако се повеќе врски се виртуелни. Каква е таа врска .. врска во која со партнерот се гледаш преку камера и два до три пати месечно. Не знам. Јас не можам така. Ако навистина сакам, сакам со него да сум 24/7 и малку ми е. Но, има некои кои можат .. секоја чест за нив.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
The`bItCh напиша:
Дека е добро не можеш баш да кажеш и дека е добро. Тоа не може да се нарече врска .. иако се повеќе врски се виртуелни. Каква е таа врска .. врска во која со партнерот се гледаш преку камера и два до три пати месечно. Не знам. Јас не можам така. Ако навистина сакам, сакам со него да сум 24/7 и малку ми е. Но, има некои кои можат .. секоја чест за нив.
Tuka si u pravo ali samo ako e od drug grad....Ali ako i dvajcata se od ist grad super e...Od iskustvo kazuvam:pishtoldz
 
Член од
19 мај 2006
Мислења
419
Поени од реакции
5
The`bItCh напиша:
Значи, се познавате преку некоја од многуте чат програми, доаѓа моментот на вашата средба која е прилично интересна и почнувате врска. Двајцата сте во различни градови се гледате повремено, и што мислите дали врската би успеала?
Имате ли можеби некакво искуство...?
Jas ne.Ama licno sum svedok na edna takva vrska koja ke bide krunisana idniot mesec so brak.
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Ееееееее .. си се најдов тука :pos:
Идам со CuCeNcE !!!!!!!!!!
Преку mIRC !!!!! LoooooooooooL :pos::pos::pos:
Си направивме муабет .. си се видовме и ја ќарив :je::je::je::je::je:
И уште си идеме ...
И немој некој да кажал дека неможе врска преку mIRC !!!:pishtoldz:pishtoldz
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
The`bItCh напиша:
Дека е добро не можеш баш да кажеш и дека е добро. Тоа не може да се нарече врска .. иако се повеќе врски се виртуелни. Каква е таа врска .. врска во која со партнерот се гледаш преку камера и два до три пати месечно. Не знам. Јас не можам така. Ако навистина сакам, сакам со него да сум 24/7 и малку ми е. Но, има некои кои можат .. секоја чест за нив.
Така е ама кажи ми зошто не би успеало ако се има трпение од двете страни? Значи голема желба, доверба и љубов да го издржат тој измеѓу период на несекојдневно гледање. Зошто не би било така па по неколку месеци ако стварно желбата е голема да се најде некое решение како на пример преселување на едниот партнер во градот на другиот партнер, зар така неможе. Секој сака кога ќе посака да го види партнерот да го направи тоа ама не се условите секогаш такви. Но рано ти е ќе сватиш некое работи ако тргнеш на факултет во друг град и се иселиш од Охрид. :)
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
slucajno najdov nesto interesno za temava :)
dalecinata i go pravi na ljubovta
ona sto i go pravi veterot na iskrata:
ako e mala ke ja zgasne;
ako e golema ke ja razgori!

 

ScarFace

Командант
Член од
11 јануари 2006
Мислења
124
Поени од реакции
2
I jas ne veruvam ama toa e.
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
Сајбер врските се глупости, се додека личноста не ја осетиш до тебе се е џабе.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Абе не дека не може да успее, се е можно, али мене ми изгледа малце тешко тоа... :raz: Јас не сум имала такво искуство, ама вака па кога ќе размислиш ако може да се шират пријателства по нет, ако се запознаете доволно добро, ако се вљубите во неговиот/ нејзиниот карактер, тогаш зошто да не дојде до нешто повеќе... Ама сепак сум малце скептична во поглед на виртуелните врски.
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
се раѓа љубов на интернет ама лесно згаснува (од мое искуство). Најубав начин за врска е да запознаеш некој со кој ќе се чувствуваш убаво, ќе бидеш полн со позитивна енергија, ќе можеш да го гледаш во очи и да му се воодушевуваш на неговата убавина :) Вака преку монитор не ја бива работата.
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
KaiTekk напиша:
се раѓа љубов на интернет ама лесно згаснува (од мое искуство). Најубав начин за врска е да запознаеш некој со кој ќе се чувствуваш убаво, ќе бидеш полн со позитивна енергија, ќе можеш да го гледаш во очи и да му се воодушевуваш на неговата убавина :) Вака преку монитор не ја бива работата.
Не мора да значи...Од мое лично искуство може и љубовта да не згасне толку лесно...Башка си го запознал на интернет, сте праеле муабет подолго време, сте се запознале малку подобро во карактер.Веќе малце го знаеш како реагира на одредени ситуации и сл.Ама зборам ако тие двајца виртуелни познаници се од ист град, а ако се од различен малце потешко е тоа...Али ако е вистинска и голема љубов зашо и да не успее...Имавме еднаш таква тема за двајца виртуелни познаници.Он од Македонија, она мислам дека од Чиле беше.И на крај се земале луѓето.Се зависи од ситуација.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
CuCeNcE напиша:
Не мора да значи...Од мое лично искуство може и љубовта да не згасне толку лесно...Башка си го запознал на интернет, сте праеле муабет подолго време, сте се запознале малку подобро во карактер.Веќе малце го знаеш како реагира на одредени ситуации и сл.Ама зборам ако тие двајца виртуелни познаници се од ист град, а ако се од различен малце потешко е тоа...Али ако е вистинска и голема љубов зашо и да не успее...Имавме еднаш таква тема за двајца виртуелни познаници.Он од Македонија, она мислам дека од Чиле беше.И на крај се земале луѓето.Се зависи од ситуација.
Извинете што ќе ви упаднам, ама морам да прашам нешто ... кои двајца од ИСТ ГРАД имаат врска преку интернет?
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Дивајн напиша:
Извинете што ќе ви упаднам, ама морам да прашам нешто ... кои двајца од ИСТ ГРАД имаат врска преку интернет?
Mислев ако се запознале преку интенрет и сега се во врска...
 
Член од
30 јули 2006
Мислења
40
Поени од реакции
0
Јас бев очевидец на љубовно нет расположение во кое главни ликови беа Би и Моби. Нека им е со среќа. За многу години да им биде врската, па и свадба една набрзо.

значи има љубов на нет, а ако не љубов тогаш флерт сигурно има...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Виртуелна љубов

Дали ви се има случено да негувате некоја љубовна врска преку компјутер, само со допишување, затоа што не можете да сте заедно со саканиот? Значи зборуваме за врска што постоела и заради икс причини морал едниот да замине.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom