Љубов/врска меѓу двајца виртуелни познаници

Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Џабе наговуваш само ние знаеме како ни беше тоа е твое мислење :toe::salut:ако немаше чувства нема да ја преболувам уште
Да си видел друга може и ќе си ја преболел.
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Љубов си е љубов без разлика на тоа каде е започната. Факт е дека во денешно време многу од луѓето се срамежливи и прибегнуваат кон наоѓање на девојка/момче по пат на запознавање на Интернет. Искрено, мене оваа практика ми е малку наивна, бидејќи реално, се до моментот на запознавање, не знаеш каква е личноста со која комуницираш. Јас практикувам права ствар, т.е. запознавање на девојки во кафулиња и на други јавни места. Така барем знам точно таа како изгледа и како размислува, па можам да проценам дали ми одговара или не.
 

Keи

метаморфоза по потреба
Член од
8 декември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
3
No such thing I think.:smir:
 
S

StereoLove

Гостин
Друго е додека се допишувате,друго е кога се видете очи во очи,тогаш ке знаете дали навистина имате чуства кон него/неа.Ако и тогаш го чуствувате истото зошто да не успее?кога се сака се се може:toe:иако е малку тешко за опстојување.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Природно си е природно... Најубав е директниот пристап, а вака зад монитор ми е многу некако фејк:smir:
 
C

Celsius

Гостин
се е релативно.... сум имал ништо страшно, преубаво искуство, љубов и сето тоа на растојание но до кога....
после 3тиот месец едниот попушти и дојде кај другиот лол.
проблемот е во силината на љубовта.. ако е силна нема што да ја попрече!:smir:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.764
Поени од реакции
9.934
се е релативно.... сум имал ништо страшно, преубаво искуство, љубов и сето тоа на растојание но до кога....
после 3тиот месец едниот попушти и дојде кај другиот лол.
проблемот е во силината на љубовта.. ако е силна нема што да ја попрече!:smir:
Има, има...пречки безброј. Како на пример 2000 км? Кој е изгорен знае. Најдобро е да не влегувате во такви врски доколку шансите за средба се мали.
 
C

Celsius

Гостин
Треба да се знае во што се впушташ а и црпат огромна енергија, се согласувам
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Не може да има врска виртуелно, додека потенцијалните партнери не се запознаат лично. На интернет можеби ви тргнал муабетот и сè ви изгледа совршено, а всушност ликот што се крие зад компјутер можеби има сосема различен карактер од оној што ви го претставува и да биде тотално разочарување во реалност.
Може да започне виртуелно, но потоа да продолжи и со лично запознавање па тогаш работите да тргнат, инаку во врска преку екрани не верувам и тврдам дека не е возможна, како прво тогаш не може ни да зборуваме за љубов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom