Љубов/врска меѓу двајца виртуелни познаници

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Те разбирам dajdo, знам дека ти е интересно. Не сакав да звучам премногу песимистички, претходниот пост не ми беше конкретно за тебе и smizlicka, општо си го кажав мислењето:)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
dajdo напиша:
epa sea vidi mene prv pat mi se deshava vakvo nesho ja nekrijam mnogu mi e interesno neznam do koa ke gurame ozbilno ali ako nesho bidne koa ke se vratam ke vi kazam sea sme na doooolgi chatovi i interesni moabetchinja valjda znaehs za sho zboram divine:icon_lol:
Од кај знам јас ам?:pos:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
divine напиша:
Од кај знам јас ам?:pos:
epa mislev dali gi chitashe postoite pred toa sho kako e celata rabota a na tebe vakvo nesho ti se nema deseno nikad :icon_roll
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Ne znam za vrska ama za prijatelstvo mislam deka e interesno( a inace bravo za dajdo i smizlicka ako im e interesno i custvuvaat nesto neka si prodolzat taka do konecnata sredba ) nego kaj bev za prijatelstvoto e toaq mislam deka moze da se odrzuva zasto preku PC mozat sekakvi raboti da se kazat (mislev na problemi desavki ) a vo zivo e drugo ne moze sekoj da se otvori, za da si davaat megusebno soveti zasto sega mnogu malku se onie vistinski drugari/ki so mozes da im kazes se !
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Dajdo bachko.. ne mu ja misli ich.. teraj dodeka mislish deka vredi da se tera.Jas sum svedok na takvi sluchuvanja.. pa duri i brakovi,taka da se dodeka ti e ubavo i mislish deka mozhe da uspee.. ne razmisluvaj.. i ne baraj sovet od nikoj.Teraj onaka kao shto mislish deka treba.U sekoj sluchaj... nemozhe da ti se sluchi nishto losho.. osven..novo iskustvo u zivotot :)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
TrTe-MrTe напиша:
Dajdo bachko.. ne mu ja misli ich.. teraj dodeka mislish deka vredi da se tera.Jas sum svedok na takvi sluchuvanja.. pa duri i brakovi,taka da se dodeka ti e ubavo i mislish deka mozhe da uspee.. ne razmisluvaj.. i ne baraj sovet od nikoj.Teraj onaka kao shto mislish deka treba.U sekoj sluchaj... nemozhe da ti se sluchi nishto losho.. osven..novo iskustvo u zivotot :)
da bachko fala mnogu mi e interesno i ubavo samo sea nevestata e luta nesho :( ne mi pishua ali kaj da e ke pishe ja znam ja nea ke pishe mojata malechka ... :love2: :love2: a koga i ja vidov slikata beshe ova :cheeky2: :cheeky2: ochichkite taka mi napravija
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Bratucet mi so zenamu preku internet se zapozna i sea i dve deca ima.
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Epa bachko.. ako istoto ti go kazhala i ona koa videla.. ondak.. teraj :) A deka ke pishe.. ne se somnevam.. ako veke neshto bilo ubavo.. greota e i da se prekine :)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
ja da ti kazam mislam da ostanam u kontakt do maj se si iznakazavme sho ni e na dushichka na mnogu dobri drugari neam kazano se i ona isto super mi e u maj ke se vidime sigurno taka da ke pobam da odrzam kontakt i da viidam sho ke se desi u sk
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Ќе му пише де.
Не е темата за нив, зборуваме општо врска меѓу двајца виртуелни познаници да/не и зошто?
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
The`bItCh напиша:
Ќе му пише де.
Не е темата за нив, зборуваме општо врска меѓу двајца виртуелни познаници да/не и зошто?
Kao shto veke pishav preeska.. ja opravduvam vrskata megju virtuelni poznanici.Nemam zoshto da ne... kako i site drugi.. i lugeto shto go koristat ova se luge.Znaci.. chatot.. forumot i slicno.. se samo pochetokot na neshtata.Ako tuka se ispostavi deka bi mozhelo da bide ubavo.. zoshto istoto ne bi mozhelo da e i vo zivo? Se razbira ako tuka lugeto ja zboruvaat vistinata. (shto i ne e sekoash taka).
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
dajdo напиша:
ja da ti kazam mislam da ostanam u kontakt do maj se si iznakazavme sho ni e na dushichka na mnogu dobri drugari neam kazano se i ona isto super mi e u maj ke se vidime sigurno taka da ke pobam da odrzam kontakt i da viidam sho ke se desi u sk
Pa ja toa sakam celo vreme da kazam pa ako ne drugari ke si ostanete.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
TrTe-MrTe напиша:
Kao shto veke pishav preeska.. ja opravduvam vrskata megju virtuelni poznanici.Nemam zoshto da ne... kako i site drugi.. i lugeto shto go koristat ova se luge.Znaci.. chatot.. forumot i slicno.. se samo pochetokot na neshtata.Ako tuka se ispostavi deka bi mozhelo da bide ubavo.. zoshto istoto ne bi mozhelo da e i vo zivo? Se razbira ako tuka lugeto ja zboruvaat vistinata. (shto i ne e sekoash taka).
Да, секако. Ама кога некои ќе „паднат“ во животот на некој друг како од небо што тогаш? Кажуваш работи кои ги мислиш.. ваљда се додека не сфатиш дека всушност тоа не е тоа..:icon_roll
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
The`bItCh напиша:
Да, секако. Ама кога некои ќе „паднат“ во животот на некој друг како од небо што тогаш? Кажуваш работи кои ги мислиш.. ваљда се додека не сфатиш дека всушност тоа не е тоа..:icon_roll
moze da ima smisla ova kojznae neli .. ps ipak si ja sakam ja mojata malechka :icon_lol:
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Za da nekoj ti padne od nebo.. i ti pomislish deka moze da imash neshto so nego.. ne e voopshto teshko.Sepak.. mislam deka koga veke se slucilo toa.. treba da pripazime na rabotite koi gi kazuvame.. ako istite ne gi mislime. Pred se.. so toa ne bi se povredile sebesi.. a potoa i lugeto koi "ni padnale od nebo"
 

Kajgana Shop

На врв Bottom